15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

En yeni İngiliz tekstil teknolojileri Milano’da

ITMAEn yeni İngiliz tekstil teknolojileri Milano'da

- Haber Sponsoru -

İngiliz Tekstil Makineleri Birliği’nin (BTMA) 30’dan fazla üyesi, 8-14 Haziran tarihlerinde geniş bir teknoloji ve hizmet kapsamını sergilemek üzere ITMA 2023’e katılacak. Sürdürülebilirlik, döngüsellik ve Endüstri 4.0’ın bir süredir pazardan gelen ana temalar olduğunu söyleyen BTMA İcra Kurulu Başkanı Jason Kent: “Üyelerimiz, elyaftan terbiyeye kadar tüm tedarik zincirini kapsayan yeniliklerle ve birçok durumda gelişmiş yazılım ve dijitalleştirilmiş kontrol çözümlerine özel bir vurgu yaparak yanıt verdi” dedi.

Kent, üye şirketlerinin bilgi birikiminin havacılık ve otomotiv gibi gelişmiş endüstrilerde önemli bir etki yaratmaya devam ettiğini görmenin çok heyecan verici olduğunu ve aynı zamanda pazarın en son taleplerine uyum sağlayarak çevresel en iyi uygulamaları teşvik etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Kent, BTMA’ya üye şirketlerin ITMA 2023’te ortaya koyacakları daha çok şey olduğunu ve Milano’da herkesin verimli gösterimler ve görüşmeler beklediğini sözlerine ekledi.

En yeni İngiliz tekstil teknolojileri Milano’da

Elyaftan terbiyeye İngiliz Tekstil makineleri

Elyaf tarafında, Leeds merkezli Fibre Extrusion Technology (FET) ziyaretçilerini Salon 1’deki A101 standında ağırlayacak. Doğal kesikli elyafların işlenmesine yönelik kurulu makineleri için şu anda çok sayıda talep alan Bradford merkezli Tatham, Salon 10’daki C212 standında olacak.

Huddersfield merkezli Optima 3D (Salon 6, stand A213), ITMA 2019’daki ilk çıkışından bu yana, dört yıl önce Barselona’da büyük ilgi gören yeni 3D dokuma makinelerinin önemli bir kısmını kurdu. Şirketin dokuma tezgahları, yenilikçi bir mekik sistemi ile birlikte hızlı parametre ve sekans değişikliklerine izin veren dijital kontrol sistemlerinin kapsamlı kullanımının bir sonucu olarak, özellikle çok yönlülük açısından geleneksel dokuma makinelerine göre birçok gelişmiş özellik sunuyor.

Kompozit üretimi, karbon ve cam gibi elyaf ve ipliklerin işlenmesi için kapsamlı bir teknoloji portföyü geliştiren Northwich merkezli Cygnet Texkimp (Salon 3, stand A107) için de önemli bir gelişme alanı oldu. Leeds merkezli Roaches International da kompozit sektörüyle yakından çalışıyor ve bu yıl ITMA’da Salon 4’teki E302’de bugüne kadarki en büyük standına sahip olacak. BTMA’ya en son katılan ve hızlı yükselen bir şirket olan Cambridge merkezli Alchemie Technology de Salon 7’deki D308 standında ziyaretçileriyle buluşacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler