Itema, DTG Dhaka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’nda Salon 6 Stand 609 yeni rapier dokuma makinesi R9500denim ’i sergileyecek.

Dünyanın önde gelen özel sermayeli; birinci sınıf dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere gelişmiş dokum çözümleri tedarikçisi Itema, 14. Dhaka Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı (DTG 2017) çözümlerini sergileyecek.

Somotas, Sulzer ve Vamatex gibi efsanevi tekstil makineleri markalarının başarılı birleşmesi ve satın alınmasından doğan Itema’nın merkezi, İtalyan tekstil endüstrisinin tarihi noktalarından Kuzey Italya’nın Bergamo bölgesinde bulunuyor. Itema rapier, airjet ve projektili olmak üzere üç atkı transferi teknolojisine sahip.

Bangladeş, 60’lı yılların başlarından itibaren etkileyici bir şekilde kurulan ve halen ülkedeki fabrikalarda çalışan Sulzer ve Somet dokuma makineleri ile Itema için her zaman önemli bir pazar oldu.

Itema, lansmanını 2016 Ekim’de ITMA Asia’da yaptığı yeni ürünü R9500Denim rapier dokuma makinesini Bangladeş’te ilk defa DTG 2017 fuarında sergileyecek. R9500Denim özellikle, çok yönlü, yüksek performanslı ve özel makinelerle verimlilik ve değişen denim trendlerinde kişiselleştirilmiş çözümler arayan denim işletmeleri için geliştirildi.

“Bangladeş konfeksiyon sektörünün önemli bir bölümünü denim giyim oluşturuyor. Ülkedeki dokuma fabrikalarının bugün konfeksiyon firmalarının yıllık talebinin yalnızca %15’ini kapsayan yaklaşık 45 milyon metre denim kumaş dokuduğunu düşünürseniz, Bangladeş sanayisi için indigo kumaşı yerel olarak üretilebilir” diyen Itema Group Satış ve Pazarlama Müdürü Christian Straubhaar; sözlerini şöyle sürdürdü; Biz Itema’da özellikle Bangladeş gibi pazarlar için tasarlanmış, denim üretiminde mükemmel performansı, düşük işletme maliyeti ve maksimum desen çeşitliliği sağlayan mükemmel rapier R9500denim ile denim fabrikalarını aktif olarak desteklemeye hazırız.

Itema R9500denim benzersiz makine performansı sağlamak için yağ soğutmalı yeni ana motor dahil olmak üzere özel ekipmanlarla donatıldı. Benzersiz tekstil çok yönlülüğü; sektörde sınıfının en iyisi olarak kabul edilen Itema ağızlık geometrisi ve, denim atkı ipliklerini optimize etmek için takviye edilmiş rapier kafalarını ve bantları içeren atkı transfer sistemi ile garantili ediliyor.

R9500denim DTG fuarında

R9500denim DTG fuarında ağır bir denim (14 oz.) dokuyacak; böylece sağlam makine yapısı ve ünlü Itema ağızlık geometrisi ile; Itema makinelerinin en zorlu ve ağır denim stillerini üretmek için pazardaki benzersiz özelliklerini vurgulayacak. Makinenin 2200mm genişliği Bangladeşli denim kumaş üreticileri için olağandışı görünmese de; Itema küresel denim pazarında streç ve süper streç denim için gerekli dokuma makineleri genişliğiyle ilgili en son trendi tanıtmayı amaçlıyor.

Genel Müdür Updeep Singh ise şunları söyledi; “Fuarı ziyaret edecek Bangladeşli dokumacılara en yenilikçi; son nesil dokuma teknolojilerimizin yanı sıra tam ve katma değerli ek özelliklerimizi sunmak için DTG fuarına katılmaktan heyecan duyuyoruz. Firmamız hızlı ve verimli bir satış sonrası servis; uygulamalı eğitim kursları ve Hindistan şubemize aktif bir tekstil danışmanlığı sunarak; tüm müşteri taleplerini karşılamak üzere yapılandırılmış ve organize edilmiştir.”

14. defa kapılarını açacak olan DTG fuarı 23-26 Şubat tarihleri arasında açık kalacak. Itema’nın teknolojik yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için; Salon 6’daka Stand 609’da ITEMA ve PACIFIC ASSOCIATES ortak standındı ziyaret edin.