HASSAN Group ‘Green’ Konseptini INDEX 17’de Tanıtacak

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

HASSAN Group ‘Green’ Konseptini INDEX 17’de Tanıtacak
HASSAN Group ‘Green’ Konseptini INDEX 17’de Tanıtacak

Geniş bir marka ve ürün portföyüne sahip bulunan HASSAN Group, INDEX 17’de, sürdürülebilirlik odaklı nonwoven çözümleriyle dikkatleri çekecek.

Köklü bir geçmişe sahip olan HASSAN Group, INDEX 17 fuarında sektördeki öncü gücünü vurgulayacak. Nonwoven alanına dönük faaliyetler yürüten TELASİS, PELSAN, TEKSİS, MERKAS, HASSAN, HASPAŞ, ŞİTEKS ve CATSİS firmalarını çatısı altında toplayan grup, sektörün endüstrileşmesinde önemli bir yere sahip bulunuyor. Hijyen ve medikal başta olmak üzere, jeotekstiller, otomotiv, izolasyon, konfeksiyon, mobilya, vb birçok alan için nonwoven ürünler üreten Group, INDEX 17 fuarında sürdürülebilirlik odaklı, bio tabanlı çözümlerini de sektörle paylaşacak.

INDEX 17 fuarına katılımlarıyla ilgili bilgi veren HASSAN GROUP Medikal ve Hijyen Direktörü Ali Şişman, sektörde kalıcılığın inovasyondan geçtiğini vurguladı. Fark yaratmak için yeni ürün geliştirme ve AR-GE’ye ciddi yatırımlar yapmaya devam ettiklerini söyleyen Şişman, yeni ürün ve çözümlerin INDEX 17’de yer alacağını belirtti. Ali Şişman sözlerini şöyle sürdürdü; “Ağırlıklı sergileyeceğimiz ürünler; hijyen, medikal, otomotiv ve endüstriyel sektörlerine yönelik olacak. Teknik üstünlük açısından bizi diğer firmalardan ayıran temel farklılığımız “yumuşak dokulu” ürünlerimiz yine ziyaretçilerle buluşacak. Bunun dışında; INDEX’te ilk kez lansmanını yapacağımız ‘Green’ konseptimiz olacak. “You are Green with Hassan Group” sloganı altında sunacağımız bio tabanlı ve geri dönüşüm imkanı sunan çevre dostu yeni ürünlerimiz var. Hassan Group’un inovatif ürünleriyle tanışmak isteyen, yeniliğe ve geleceğe değer veren tüm ziyaretçileri standımıza bekliyor olacağız.”

INDEX 17’den Yüksek Beklentilerimiz Var!

Büyük bir ciddiyetle hazırlandıkları INDEX 17 fuarından oldukça yüksek beklentileri bulunduğunu dile getiren Ali Şişman amaçlarını; mevcut müşterilerle buluşmak, yeni ürünlerini tanıtmak, yeni trend eğilimlerini hep birlikte yakından değerlendirmek ve tepkileri beraber gözlemlemek olarak sıraladı. Ana hedeflerinin ise; müşteri portföyünü geliştirmek olduğunun altını çizen Şişman, hali hazırda 5 kıtada ve 60’dan fazla ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatarak; “Geniş ürün ve hizmet yelpazemizle dünya atlasında hala keşfedilmemiş pazarlar olduğuna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Küresel nonwoven sektörünün kilit oyuncularının üç yılda bir düzenlenen INDEX fuarında bir araya geldiğine değinen Ali Şişman, fuarın sektöre yeniliklerin sunulması açısından büyük avantajlar sağlayan önemli bir buluşma platformu olduğunu kaydetti. Şişman sözlerini şöyle sürdürdü; “Fuarın 2014 yılındaki edisyonunda yüz farklı ülkeden yaklaşık 12.500 ziyaretçiyi buluşturması önemli bir başarı oldu. INDEX fuarı yeni ticari bağlantılar kurmak, yeni pazarlar keşfetmek ve yeni deneyimler elde etmek gibi katkılarının yanı sıra, EDANA’nın işbirliği ile gerçekleştirilen sektörel seminerler ile de hem ziyaretçileri hem de katılımcıları ana damardan besleyen bir fuardır.” diye belirtti.

HASSAN Kurumsal Kimliğini Standına Yansıtacak

INDEX 17’deki standları hakkında da bilgi veren Ali Şişman, HASSAN Group ile özdeşleşmiş olan tasarım ve renkleri bu fuarda da stantlarına yansıtacaklarını açıkladı. Şişman; “HASSAN Group olarak renklerin gücüne ve uğuruna inanıyoruz; genel olarak katıldığımız tüm fuarlarda kullandığımız sabit renklerle bütünleşen tasarım odaklı, minimalist, modern ve şık bir konseptimiz var. INDEX Fuarı’nda da yine siyahın asaletini, kırmızının cazibesini ve beyazın saflığını bu kez ahşabın sıcaklığı ile buluşturduğumuz bir konseptimiz olacak. Katılımcı olarak yer aldığımız tüm fuarların, büyük/küçük diye ayırt etmeksizin, markaya ve gruba yapılan birer yatırım olduğunu düşündüğümüz için; her fuarda konstrüksiyona aynı hassasiyetle yaklaşıyoruz. Stant konseptimizin Hassan Group’un dinamik yapısını yansıtmasına da ayrıca önem veriyoruz” dedi.

2016’da Sektörel Büyüme Devam Etti

HASSAN Group’un 2016’da ihracatta başarılı bir yıl yaşadığını açıklayan Ali Şişman, dünyadaki nonwoven üretimi ile paralel bir büyüme gösterdiklerini dile getirdi. 2015 yılı ile karşılaştırıldığında sektörel ortalamanın üzerinde bir hacimsel büyüme ile 2016 yılını kapattıklarını belirten Şişman; bu büyüme oranının yoğun rekabetin yaşandığı sektörde çok ciddi bir başarı olduğunu söyledi. HASSAN Group’un üretim kapasitesi ile en büyük nonwoven üreticilerinden biri olduğunu dile getiren Ali Şişman 2017 yılına ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu;

“2017’de tempomuzu arttırarak çalışmaya devam edeceğiz, en büyük temennimiz, bu amaç doğrultusunda sektöre katma değerli ürünler sunmaktır. Bu yıl içinde kapasitemizi arttırmaya yönelik yeni yatırımlarımız olacak. HASSAN Group olarak başarının tesadüf olmadığına inanıyoruz. Bu sebeple, 8 farklı üretim tesisimiz, sektörel bilgi birikimimiz ve AR-GE’ye olan inancımızla çalışmaya devam ediyoruz. Sektörde takipçi değil öncü olmaya dönük çalışmalarımızla, sadece kendimizin değil ülkemizin küresel rekabet gücünü arttırma hedefiyle ilerliyoruz.”

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied