29.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Itema Hakkında – Itema Türkiye

GüncelItema Hakkında - Itema Türkiye

- Haber Sponsoru -

Itema, Türkiye tekstil pazarında Bilol Makine Mümessilliği ve Alfredo Modiano Mümessillik ile ulaşıyor. Başta Bursa, Denizli, Gaziantep olmak üzere dokuma prosesinin gerçekleştirildiği bütün bölgelere ulaşan Itema için Türkiye en önemli pazarların başında geliyor. Bu ise Itema’yı daha yakından tanımamız gerektiğini gösteriyor.

Dokuma endüstrisinin en önemli dokuma makineleri (tezgahları-looms) üreticileri arasında yer alan İtalya merkezli Itema S.p.A., rapier, airjet ve projektili teknolojilerine dayanan çözümler geliştiriyor. Tekstilin olduğu bütün önemli ve gelişmekte olan pazarlara ulaşan firma, gelişmiş dokuma makinelerine, yedek parçalarına ve entegre sistemlerine sahip.

Küresel pazarda kendi iştirakleri ve mümessilleri ile güçlü bir ağa sahip olan Itema, üç atkı atma – weft insertion (airjet, rapier ve projektili) teknolojisini pazara sunan tek firma konumunda. Yüksek kaliteli moda ve endüstriyel kumaş dokuma taleplerine yanıt veren Itema çözümleri, İtalya’nın yanı sıra İsviçre ve Çin’deki montaj hatlarında üretiliyor. 200 yıllık bir mirası sürdüren Itema, uluslararası girişimini İsviçre hassaslığı ve İtalyan yaratıcılığıyla birleştiriyor. Bugün küresel pazarda 100’den fazla ülkede 300 binden fazla Itema dokuma makinesi kumaş dokumayı sürdürüyor.

2012 yılında piyasaya sürülen yeni Itema logosu artık kalite ve güvenilirliğin bir işareti haline geldi. Bu marka altında Somet, Sultex ve Vamatex’in köklü ve güçlü mirası yer alıyor.

Itema Hakkında - Itema Türkiye
Itema – Ugo Ghilardi

Itema eğitim faaliyetleri ile geleceğe odaklanıyor

Yıllık cirosu 206 milyon Euro olan firma, dünya çapında 900 çalışana sahip. Makine satış ve teknik desteğin yanı sıra, sektöre yenilikler getirecek yatırımlara imza atıyor. Dokuma teknolojilerinde dijitalleşmenin ağırlığını hissettirmesi ve bu yöndeki çalışmalar için Itema Campus, Itema Lab ve Itema Academy büyük öneme sahip.  Haziran 2015’te açılan Itema Campus önemli dokuma personeli için özel eğitim kursları gerçekleştiriyor. Bergamo’daki firma merkezinde yer alan Itema Campus’un yanı sıra; İsviçre, Çin, Hindistan, Japonya ve ABD’de eğitim merkezleri bulunuyor. Eğitim çalışmaları firmanın en son rapier, airjet ve projektili teknolojilerine odaklanıyor.

Mayıs 2014’te Bergamo’nun hemen dışındaki ünlü Bilim ve Teknoloji Parkı’nda açılan Itema Lab ise firmanın üretip dünya çapında sattığı gelişmiş dokuma makinelerinin temelini oluşturan AR-GE alanını mükemmelleştirmeye hizmet ediyor. Itema her yıl karının %6’sını AR-GE çalışmalarına aktarmaktadır. ‘Geleceğin dokuma tezgahını’ geliştirmeye adanan ItemaLab ayrıca Intellimech Consortium for Mechatronics’in bir üyesidir.

Confindustria Bergamo Education ile ortaklaşa gerçekleştirilen Itema Academy yeni mezun olanlara büyüyen ve dinamik çok uluslu bir şirket olan Itema’da bir kariyer fırsatı sağlıyor. Burada çok yönlü ve donanımlı bir profesyonel haline gelme ve başarılı bir kariyere sahip olma şansı sunuluyor.

En Son Itema Haberleri

Itema Ürünleri

Rapier Dokuma Makineleri

R9500 Rapier Dokuma Makinesi

En geniş uygulama yelpazesiyle R9500, Itema’nın bel kemiğidir. Eşsiz kalite ve yüksek katma değer üretimi sayesinde kullanımı ve bakımı çok kolaydır.

Çok yönlülük konusunda sınırlaması olmayan R9500, müşterilerin yeni fırsatları benimsemelerine ve hızlı bir şekilde yeni pazarlara girmelerine olanak sağlar.

R95002Denim Rapier Denim Dokuma Makinesi

Dünyanın en büyük denim üreticileri, daha önce hiç olmadığı kadar tasarruf edecek; kaliteli kumaşlar üretecek ve en yüksek dokuma randımanını yakalayacaklar. Yeni jenerasyon denim rapier makine daha önce endüstride hiç görülmemiş yenilikler ile dokumanın sınırlarını zorluyor. Şimdi denim dokuma da R95002denim ile yeni bir devir başlıyor.

Itema atılım yapılmış cihazları ve geliştirilmiş vasıflar içeren özellikleri ile ismini bir kez daha denim sektöründe bir adım öne taşımaktadır. Bu yenilik içeren ve hissedilir avantajlar sağlayan özellikler; yeni Itema makinesini kullanan denim fabrikalarına piyasada eşsiz rekabet avantajı sağlamaktadır.

R9500terry Rapier Dokuma Makinesi

Yeni R9500terry havlu kumaşı dokumada yeni bir mihenk taşı olmak üzere nihayetinde azami kalite, makinenin verimliliği ve kullanılabilirliği ile çok çeșitlilik özelliklerini bir araya getirerek piyasaya bir dokuma makinesi kazandırma amacıyla geliştirilmiştir.

Itema ilk ve en başta gelen rapier havlu kumaşı dokuma üreticisi olarak Sulzer ve Vamatex tarihsel markalarının mükemmeliyetini havlu dokumacılığında devam ettirmektedir.

R90002 Rapier Makinesi

R9000², en son teknolojiyle optimize edilmiş bileşenler; ve önceki modele kıyasla önemli enerji tasarrufu ve performans iyileştirmelerine izin veren mekanik iyileştirmelerle dolu; tamamen yenilenmiş bir versiyona sahiptir.

R9000 İkinci Nesil, maliyet tasarrufu, benzersiz performans, üstün kumaş kalitesi ve üstün kullanıcı deneyimi gibi özellikler sayesinde; dokumacıya sağladığı maddi ve somut faydaları nedeniyle rekabetten adımlarca öteye taşıyacak.

Airjet Dokuma Makineleri

A9500 Airjet Dokuma Makinesi

Itema A9500, en devrimci makine teknolojisini geçmişteki tecrübeler ile harmanlar. A9500 Havajet, Müşterilerin hızla değişen Pazar beklentilerini karşılamak için güvenilir, yüksek hızlı performansa sahip, seri üretimli, tutarlı kumaş kalitesi ve çok çeșitliliği ile yeni bir temel ölçüt tanımlamıştır.

Makine yüksek süratlerde en düşük titreşim değerleri ile çalışan güçlü ve dengeli bir makinedir. Ana yan çerçeveler arasında konumlandırılmıș ve itinayla dengeye oturtulmuş tefe hareket mekanizması çok çeşitli kumaşların dokumasında üstün atkı atım performansı ve maksimum esneklik veren bağlı kamlar ile tahrik edilir.

A9500p Airjet Dokuma Makinesi

Hızlı koşmak üzere doğan A9500p; Itema’nın ayrıcalıklı gelişmiş özellikleri ile tamamen yüklü olarak gelmekte ve dokuma fabrikasında hız için yeni bir temel ölçüt tanımlamaktadır.

A9500p daha hızlı ve yüksek-teknolojili dokuma fabrikası işletmenize olanak tanıyarak sizi rakiplerinizden ayırmakla kalmaz bunun yanı sıra maliyetlerinizi de önemli derecede azaltarak para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.

A9500e Airjet Dokuma Makinesi

2 renkli dokumalar için özellikle dar tasarlanmış güçlü ve pratik makine ticari kumaş pazarında mükemmel teknik özellikler ve en yüksek hızı en iyi değerde sunmaktadır. Kullanım rahatlığı ve azaltılmış arıza süresi ile yalın ve çevik A9500e havajet en yüksek notları almaktadır.

Projektilli Dokuma Makineleri

P7300HP V8 Projektilli Dokuma Makinesi

P7300HP, yüksek performanslı, çok amaçlı bir projektilli dokuma makinasıdır. Dünyada eşi benzeri yoktur.

P7300HP ile her türlü ihtiyacınızı en yüksek hassasiyetle ve kişisel zevkinize uygun bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Gelişmiş projektilli atkı atma teknolojisi, her tür atkı malzemesi için uygundur: doğal ve yapay elyaftan üretilmiş ipliklerden filamentlere ve bantlara kadar.

İletişim

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler