ITEMA Hakkında - ITEMA Türkiye

Itema - Ugo Ghilardi
Itema – Ugo Ghilardi

Itema, Türkiye tekstil pazarında Bilol Makine Mümessilliği ve Alfredo Modiano Mümessillik ile ulaşıyor. Başta Bursa, Denizli, Gaziantep olmak üzere dokuma prosesinin gerçekleştirildiği bütün bölgelere ulaşan firma için Türkiye en önemli pazarların başında geliyor. 

Dokuma endüstrisinin en önemli dokuma makineleri (tezgahları) üreticileri arasında yer alan İtalya merkezli Itema S.p.A., rapier, airjet ve projektilli teknolojilerine dayanan çözümler geliştiriyor. Tekstilin olduğu bütün önemli ve gelişmekte olan pazarlara ulaşan firma, gelişmiş dokuma makinelerine, yedek parçalara ve entegre sistemlere sahip.

Küresel pazarda kendi iştirakleri ve mümessilleri ile güçlü bir ağa sahip olan Itema, üç atkı atma (airjet, rapier ve projektilli) teknolojisini pazara sunan tek firma konumunda. Yüksek kaliteli moda ve endüstriyel kumaş dokuma taleplerine yanıt veren çözümleri, İtalya’nın yanı sıra İsviçre ve Çin’deki montaj hatlarında üretiliyor. 200 yıllık bir mirası sürdüren firma, uluslararası girişimini İsviçre hassaslığı ve İtalyan yaratıcılığıyla birleştiriyor. Bugün küresel pazarda 100’den fazla ülkede 300 binden fazla Itema dokuma makinesi kumaş dokumayı sürdürüyor.

2012 yılında piyasaya sürülen firmanın yeni logosu artık kalite ve güvenilirliğin bir işareti haline geldi. Bu marka altında Somet, Sultex ve Vamatex’in köklü ve güçlü mirası yer alıyor.

Itema eğitim faaliyetleri ile geleceğe odaklanıyor

Yıllık cirosu 206 milyon Euro olan firma, dünya çapında 900 çalışana sahip. Makine satış ve teknik desteğin yanı sıra, sektöre yenilikler getirecek yatırımlara imza atıyor. Dokuma teknolojilerinde dijitalleşmenin ağırlığını hissettirmesi ve bu yöndeki çalışmalar için Itema Campus, ItemaLab ve Itema Academy büyük öneme sahip.  Haziran 2015’te açılan Itema Campus önemli dokuma personeli için özel eğitim kursları gerçekleştiriyor. Bergamo’daki firma merkezinde yer alan Itema Campus’un yanı sıra; İsviçre, Çin, Hindistan, Japonya ve ABD’de eğitim merkezleri bulunuyor. Eğitim çalışmaları firmanın en son rapier, airjet ve projektilli teknolojilerine odaklanıyor.

Mayıs 2014’te Bergamo’nun hemen dışındaki ünlü Bilim ve Teknoloji Parkı’nda açılan ItemaLab ise; firmanın üretip dünya çapında sattığı gelişmiş dokuma makinelerinin temelini oluşturan AR-GE alanını mükemmelleştirmeye hizmet ediyor. Itema her yıl karının %6’sını AR-GE çalışmalarına aktarmaktadır. ‘Geleceğin dokuma tezgahını’ geliştirmeye adanan ItemaLab ayrıca Intellimech Consortium for Mechatronics’in bir üyesi.

Confindustria Bergamo Education ile ortaklaşa gerçekleştirilen Itema Academy yeni mezun olanlara büyüyen ve dinamik çok uluslu bir şirkette kariyer fırsatı sağlıyor. Burada çok yönlü ve donanımlı bir profesyonel haline gelme; ve başarılı bir kariyere sahip olma şansı sunuluyor.

En Son ITEMA Haberleri

Itema’nın yeni CEO’su Ugo Ghilardi göreve başladı

Radici Group’un bir parçası olan dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Itema’da Yönetim Kurulu Ugo Ghilardi’yi yeni CEO (İcra Kurulu Başkanı) olarak atadı. 2 Mart 2020 tarihinden itibaren yeni görevine başlayan Ugo Ghilardi, dikkat çeken bir mesleki tecrübeye ve uzmanlığı ile biliniyor.

Ghilardi, takım tezgahları alanında dünya lideri olan Alman-Japon çok uluslu DMG Mori şirketinde uzun ve başarılı bir kariyere sahip oldu. Bu grupta en son, EMEA Bölgesi Satış ve Servisi Bölge Yönetim Kurulu Genel Müdürlüğü ile DMG Mori Europe CEO’su olarak görev aldı… devamını oku.

Itema yeni nesil çözümlerini ITMACH India fuarında sergiledi

Dokuma teknolojilerinin küresel markalarından Itema, Ahmedabad’da 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında katıldığı ITMACH India fuarında, Asya pazarına yenilikçi airjet ve rapier dokuma çözümlerini sundu. Ziyaretçilerden beklediği ilgiyi fazlasıyla gören Itema ITMACH India standı fuarda ayrıca ‘En iyi stant’ ödülüne layık görüldü.

Rapier, airjet ve projektili dokuma teknolojilerine sahip olan Itema açısından Hindistan çok önemli bir pazar konumunda bulunuyor. Ülke çapında çok sayıda tekstil bölgesi bulunuyor ve buralarda çok çeşitte ve miktarda dokuma kumaş üretimi gerçekleştiriliyor. Hint tekstil sektörünün yıllar içinde geleneksel ve eski makinalardan daha yeni ve teknik olarak gelişmiş makinalara doğru evrimi ve bunlarla çok sofistike kumaşlar dokuma kapasitesi dikkat çekiyor… devamını oku.

Itema Galaksisini Schoch’u Satın Alarak Genişletti

Itema galaksisini Schoch’u satın alarak genişletti. RadiciGroup şirketlerinden gelişmiş dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetler alanında tekstil endüstrisinin önde gelen dokuma çözümleri sağlayıcısı Itema S.p.A, pazardaki stratejik büyüme adımlarına bir yenisini ekledi. Itema, merkezi Italya Ranica’da bulunan tarak ve diğer bileşenler dahil olmak üzere dokuma aksesuarları üreticisi Schoch’un çoğunluk hisselerini satın alımını Eylül ayı sonu itibariyle gerçekleştirdi. Schoch firmasının İtalya Bergamo’daki merkezinin yanı sıra Hindistan’da bağlı bir şirketi bulunuyor. Itema’nın gerçekleştirdiği bu satın alma operasyonu, 2017 yılında başlatılan ve Itema’nın kapsamlı Galaxy (Galaksi) projesinin bir parçasını oluşturuyor. Böylece, tüm tekstil tedarik zincirindeki stratejik çeşitlilikler, dokuma makineleri bileşenlerinin geliştirilmesi için temel uzmanlık ve kaynaklar aracılığıyla entegrasyon hedefleniyor… devamını oku.

Itema 3 Dokuma Teknolojisini Discovery’de Bütünleştirdi

Önde gelen İtalyan rapier, airjet ve projektilli dokuma makineleri üreticisi Itema, katıldığı ITMA 2019 Barselona fuarında, tekstil endüstrisine dokuma için yeni hız, kalite ve verimlilik kriterleri oluşturdu. Standında toplam 7 makine sergileyen Itema’nın en çok merak uyandıran ve ilgiyle takip edilen ürünü ise, hiç kuşkusuz konsept bir çalışma olan Itema Discovery oldu. Öte yandan, yeni kurulan Itema teknik tekstiller bölümü -Itema teknik dokuma makineleri ve PTMT’nin (eski adıyla Panter) uzmanlığı ve teknik bilgisinin birleşmesinden doğan- Itematech, teknik tekstillere adanmış çözümlerini ayrı bir stantta yer aldı.

Fuarda düzenlenen basın toplantısında ITEMA CEO’su Carlo Rogora ve Itema Satış ve Pazarlama Direktörü Christian Straubhaar hem sergilenen ürünler hem de son dönemdeki pazar çalışmaları hakkında bilgi verdi. Textilegence ile özel bir söyleşi gerçekleştiren Carlo Rogora, ITMA fuarının kendileri için tarihi bir fuar olduğunu söyledi. Rogora; “Gerek yeni teknoloji sunumları gerekse ziyaretçi ilgisi ve iş görüşmeleri ile Itema açısından başarının artarak sürdüğü bir ITMA fuarını geride bıraktığımızı söyleyebilirim. Fuar boyunca demo çalışmalarımızda makinelerimiz ziyaretçi akına uğradı. Bu da zaten bizim beklentimizdi ama bunu birebir deneyimlemek bizim için çok tatmin ediciydi. Tüm ziyaretçilerimize bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi… devamını oku.

Itema Discovery Dokumada Tüm Bilinenleri Değiştirecek

Dokuma teknolojilerinin önde gelen üreticilerinden Itema, alanındaki uzmanlığı göstermek için ITMA 2019 fuarında Salon 4 Stant C101’de yer alacak. Eski partneri PTMT ile imzalanan anlaşma sonucunda doğan, teknik tekstillere adanmış yeni bir departman olan Itematech’i kısa süre önce pazara tanıtan firma, 3 stantta 11 dokuma makinesini sergilemenin yanı sıra partnerlerinin stantlarında da yer alacak. Itema, dünya çapındaki dokumacıları ve uzmanları etkileyecek yeni inovasyonlarını ITMA global sahnesinde sergileyecek. İkisi küresel pazara ilk kez tanıtılacak olan toplam 7 makine Itema standında sergilenecek. Özel ürünlerin de yer alacağı bu sunuş; daha önce hiç görülmemiş bir dokuma atkı transferi konseptini ve bir dizi dokuma yeniliğini kapsıyor…devamını oku.

ITEMA Ürünleri

Rapier Dokuma Makine Modelleri

R9500 Dokuma Makinesi

En geniş uygulama yelpazesiyle R9500, Itema’nın bel kemiğidir. Eşsiz kalite ve yüksek katma değer üretimi sayesinde kullanımı ve bakımı çok kolaydır.

Çok yönlülük konusunda sınırlaması olmayan R9500, müşterilerin yeni fırsatları benimsemelerine ve hızlı bir şekilde yeni pazarlara girmelerine olanak sağlar… ürüne git.

R95002denim Rapier Denim Dokuma Makinesi

Dünyanın en büyük denim üreticileri, daha önce hiç olmadığı kadar tasarruf edecek; kaliteli kumaşlar üretecek ve en yüksek dokuma randımanını yakalayacaklar. Yeni jenerasyon denim rapier makine daha önce endüstride hiç görülmemiş yenilikler ile dokumanın sınırlarını zorluyor. Şimdi denim dokuma da R95002denim ile yeni bir devir başlıyor.

Itema atılım yapılmış cihazları ve geliştirilmiş vasıflar içeren özellikleri ile ismini bir kez daha denim sektöründe bir adım öne taşımaktadır. Bu yenilik içeren ve hissedilir avantajlar sağlayan özellikler; yeni Itema makinesini kullanan denim fabrikalarına piyasada eşsiz rekabet avantajı sağlamaktadır… ürüne git.

R9500terry Rapier Dokuma Makinesi

Yeni R9500terry havlu kumaşı dokumada yeni bir mihenk taşı olmak üzere nihayetinde azami kalite, makinenin verimliliği ve kullanılabilirliği ile çok çeșitlilik özelliklerini bir araya getirerek piyasaya bir dokuma makinesi kazandırma amacıyla geliştirilmiştir.

Itema ilk ve en başta gelen rapier havlu kumaşı dokuma üreticisi olarak Sulzer ve Vamatex tarihsel markalarının mükemmeliyetini havlu dokumacılığında devam ettirmektedir… ürüne git.

R90002 Rapier Makinesi

R9000², en son teknolojiyle optimize edilmiş bileşenler; ve önceki modele kıyasla önemli enerji tasarrufu ve performans iyileştirmelerine izin veren mekanik iyileştirmelerle dolu; tamamen yenilenmiş bir versiyona sahiptir. R9000 İkinci Nesil, maliyet tasarrufu, benzersiz performans, üstün kumaş kalitesi ve üstün kullanıcı deneyimi gibi özellikler sayesinde; dokumacıya sağladığı maddi ve somut faydaları nedeniyle rekabetten adımlarca öteye taşıyacak… ürüne git.

Airjet Dokuma Makine Modelleri

A9500 Airjet Dokuma Makinesi

A9500, devrimci makine teknolojisini geçmişteki tecrübeleri ile harmanlıyor. A9500 Airjet, müşterilerin hızla değişen pazar beklentilerini karşılamak için güvenilir, yüksek hızlı performansa sahip, seri üretimli, tutarlı kumaş kalitesi ve çok çeșitliliği ile yeni bir temel ölçüt tanımlıyor.

Makine yüksek süratlerde en düşük titreşim değerleri ile çalışan güçlü ve dengeli bir yapıya sahip. Ana yan çerçeveler arasında konumlandırılmıș ve itinayla dengeye oturtulmuş tefe hareket mekanizması çok çeşitli kumaşların dokumasında üstün atkı atım performansı ve maksimum esneklik veren bağlı kamlar ile tahrik ediliyor… ürüne git.

A9500p Airjet Dokuma Makinesi

Hızlı koşmak üzere doğan A9500p; Itema’nın ayrıcalıklı gelişmiş özellikleri ile tamamen yüklü olarak gelmekte ve dokuma fabrikasında hız için yeni bir temel ölçüt tanımlamaktadır. A9500p daha hızlı ve yüksek-teknolojili dokuma fabrikası işletmenize olanak tanıyarak sizi rakiplerinizden ayırmakla kalmaz bunun yanı sıra maliyetlerinizi de önemli derecede azaltarak para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur… ürüne git.

A9500e Airjet Dokuma Makinesi

2 renkli dokumalar için özellikle dar tasarlanmış güçlü ve pratik makine ticari kumaş pazarında mükemmel teknik özellikler ve en yüksek hızı en iyi değerde sunmaktadır. Kullanım rahatlığı ve azaltılmış arıza süresi ile yalın ve çevik A9500e havajet en yüksek notları almaktadır… ürüne git.

Projektili Dokuma Makine Modelleri

P7300HP V8 Projektilli Dokuma Makinesi

P7300HP, yüksek performanslı, çok amaçlı bir projektilli dokuma makinesidir. Dünyada eşi benzeri yoktur. P7300HP ile her türlü ihtiyacınızı en yüksek hassasiyetle ve kişisel zevkinize uygun bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Gelişmiş projektilli atkı atma teknolojisi, her tür atkı malzemesi için uygundur: doğal ve yapay elyaftan üretilmiş ipliklerden filamentlere ve bantlara kadar… ürüne git.

İletişim

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied