KYOCERA Bilgitaş Turkey Tamamen Bir Japon Şirketi Oldu

  2015 yılında mümessili Bilgitaş’ın %60’lık hissesini satın alarak Türkiye’ye yatırım yapan Japon Devi KYOCERA Document Solutions, geri kalan %40’lık hisseyi de satın alarak pazardaki yerini sağlamlaştırdı. Böylece firma %100 Japon sermayeli bir şirkete dönüştü.

  Bilgitaş Büro Makinaları A.Ş.’nin kurucusu Habib Pişan, 1 Haziran 2016 tarihinde şirketteki geri kalan %40 hissesini de Japon firmasına devretti. Bilgitaş’ın bugünlere gelmesinde ve pazar lideri olmasında büyük katkıları olan Pişan, çalışanların da desteğiyle şirketin bundan sonraki süreçte daha ileri seviyelere ulaşacağına inandığını söyledi. Son hisse devri ile, KYOCERA Bilgitaş Turkey, %100 Japon sermayeli bir şirket olarak ticari hayatını sürdürecek.

  KYOCERA Bilgitaş Turkey’nin en önemli hedefleri arasında; çalışanlarına KYOCERA felsefesini aşılamak, Türkiye’yi ihracat üssü haline getirmek ve Bilgitaş’ın oluşturduğu sağlam satış kanalını daha da güçlendirerek KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makineleri ve yazıcıları daha çok kullanıcıya ulaştırmak yer alıyor.

  İlk Adım 2015’te Atıldı

  KYOCERA Document Solutions, 2015 yılında Türkiye distribütörü Bilgitaş Büro Makinaları A.Ş.’nin çoğunluk hisselerini (%60) satın alarak firmaya ortak olmuştu. Hisse devri ile başlayan bu ortaklık 4 Aralık 2015 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda KYOCERA Document Solutions Global Satış Genel Müdürü Sho Taniguchi, Avrupa Başkanı Takahiro Sato, Bilgitaş Kurucusu Habib Pişan ve KYOCERA Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada’nın katıldığı imza törenini ile duyuruldu.

  Dünyanın en büyük holdinglerinden, 68 bin çalışanı, 11 milyar Euro’nun üzerinde cirosu olan KYOCERA Holding’in bu satın alma ile, Türkiye’yi KYOCERA için bölgesel bir ihracat üssü haline getirmeyi ve büyümeyi hedefliyor. 2014 yılında 30 milyar Euro’nun üzerinde ciro elde eden Bilgitaş 1986 yılından bu yana KYOCERA ile işbirliği gerçekleştiriyordu.

  KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş. uluslararası tecrübesi ve maliyetleri azaltan, verimliliği artıran, çevreyi koruyan fotokopi, yazıcı, yazılım ve servis çözümleri ile Türkiye’deki müşterilerine daha da iyi hizmet sunmayı hedefliyor.