Ana Sayfa » Baskı » Kornit Digital Yenilikleriyle SGI Expo 2016’da

Kornit Digital Yenilikleriyle SGI Expo 2016’da

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dijital tekstil pazarı liderlerinden Kornit Digital müşterilerine yaratıcılık ve karlı iş modelleri sağlayan son teknolojilerine odaklanacak.

Dijital tekstil baskı teknolojilerinde dünya çapında pazar liderlerinden Kornit Digital, 14-16 Eylül tarihleri arasında Las Vegas Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan SGI Expo 2016 fuarına yeni çözümleriyle katılıyor. Görüntüleme ve baskı profesyonellerinin Kuzey Amerika’daki önemli fuarında, Kornit çözümleri hem 2261 numaralı Kornit Digital standında hem de firmanın Kuzey Amerika distribütörü Hirsch’ın 2273 numaralı standında sergilenecek. Kornit Digital’in odak noktasında ilk kez bir Kuzey Amerika fuarında sunulacak 3 ürün yer alıyor.

Kornit’in Vulcan sistemi koyu ve açık giysilerdeki aynı hızı ile birlikte, saatte 250 yüksek kaliteli konfeksiyon baskı hızı ile pazardaki en hızlı direkt giysiye baskı sistemi. Şirketin direkt giysiye baskıdaki yeni amiral gemisi Vulcan, olağanüstü hızı ve mürekkep verimliliği ile orta-uzun çalışmalarda ilk kez serigrafiye rakip olan bir dijital platform. Şirketin mevcut sistemleri ile karşılaştırıldığında, Vulcan kullanıcıları baskı başına maliyetlerini %40’a varan oranlarda düşürebiliyor. Kornit Vulcan ile, daha fazla tekstil baskıcısı ve konfeksiyon süsleyiciyi dijital baskının avantajlarından faydalanabilir. Bu avantajlar arasında işgücü ve üretim alanı ihtiyacını azaltması ile birlikte, büyük ölçüde kısaltılmış iş geri dönüş süresi, kitlesel özelleştirebilme yeteneği ve kurulum maliyetlerinin ortadan kaldırılması bulunuyor.

1.8m baskı genişliği ile single-step (tek adımlı) dijital tekstil baskı sistemi olan Kornit Allegro, Kornit’in patentli NeoPigmentTM baskı prosesini kullanarak uçtan uca yüksek hızlı üretim için tasarlandı. Sistem bir inline önişlem teknolojisine sahip ve doğal ve yapay elyaflardan ve harmanlardan yapılmış çeşitli kumaşlarda çalışıyor. Bu makine, buharlama ve yıkama gibi karmaşık önişlemi ve işlem sonrasını ortadan kaldırarak, bütün üretim aşamalarını tek bir adımda birleştirmiş, entegre üretim hattı olarak günümüzdeki tek endüstriyel tekstil yazıcısıdır. Aslında,  dijital tasarımlardan kumaşa baskının en hızlı yoludur. Kornit’in tescilli prosesine güvenen tekstil firmaları ve markalar iş dönüş sürelerini kısaltabilir,  aracıları kesebilir ve stok maliyetini ortadan kaldırır. Verimli kaynak teknolojisi, enerji ve su tasarrufu sayesinde Allegro, çevre koruma için de en iyi seçimdir, hemen hemen her yere yerleştirilebilir ve yerel üretim gereksinimleri için özellikle uygundur.

SGIA’da Kuzey Amerika lansmanı yapılacak olan Kornit’in Storm Hexa modeli orta ölçekli işletmeler için en gelişmiş endüstriyel direkt konfeksiyona baskı sistemlerinden birisidir. Onun özellikleri arasında, bir önceki Storm yapılandırmalarından daha fazla verimliliği arttırmak için çok sayıda nozzle’ın yanı sıra, mürekkep tüketimini azaltmak ve daha fazla güvenilirliği optimize etmek için bir sirkülasyon mürekkep sistemi bulunuyor. Yeni Storm Hexa, tam CMYK, Kırmızı, Yeşil (CMYKRG) ve Beyaz desteği için 16 baskı kafası ve 2 ek renk ile donatıldı. Bu seçim sistemi promosyonel ve marka ile bağlantılı konfeksiyon üretimi gibi bilinçli renk uygulamaları içindir. Aynı zamanda yüksek verimlilik modunda saatta 170’e kadar giysi üretebiliyor. Storm Hexa makinası Kornit Digital’in Kuzey Amerika distribütörü Hirsch’in standında gösterilecek.

Kornit’in fuardaki yer alışı Kornit sistemlerinde üretilen yüksek kaliteli numunelerle tamamlanacak. Kornit Digital’in patentli NeoPigment baskı prosesi, inline önişlem ile tek adımda baskı, çok çeşitli kumaşlara uyumluluk ve olağanüstü baskı kalitesi özelliklerine sahip.  Kornit tam bir çözüm sağlayıcıdır; uluslararası servis ve destek ağını tamamlayan yazılım ve iş akışı çözümlerinin yanı sıra, ayrıca kendi NeoPigment mürekkep serisini de üretiyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied