Pigment Reklam FESPA Eurasia’da Pazara Güvenini Vurgulayacak

  FESPA Eurasia 2016 fuarında dijital baskı endüstrisi ile bir kez daha buluşacak olan Pigment Reklam, fuarda swissQprint, HandTop ve bullmer markaları ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

  UV dijital baskı ve dijital kesim çözümleriyle Türkiye pazarında güçlü bir konumda bulunan Pigment Reklam, 2016’nın son sektörel etkinliği FESPA Eurasia 2016’da ağırlığını ortaya koyacak. Pigment Reklam 8-11 Aralık tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleştirilecek olan FESPA Eurasia fuarında Salon 2 Stand C50’de çözümlerini sergileyecek. UV dijital baskı ve dijital kesim alanlarındaki swissQprint, HandTop ve bullmer markalarıyla fuarda yer alacak olan Pigment Reklam, zorlu bir dönemden geçen Türk baskı pazarına olan güveninin ve inancının altını çiziyor.

  İlk edisyonundan bu yana bütün FESPA Eurasia fuarlarına güçlü bir şekilde katıldıklarını hatırlatan Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan, fuara bu yıl katılmanın pazar koşulları açısından daha anlamlı bir hal aldığını açıkladı. Çağlıyan; “Açıkça sektör olarak 2016’ya temkinli bir başlangıç yapmıştık. Geçen yılın satış rakamlarını yakalama hedefleri hakimdi. Ancak hem Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesi hem de 15 Temmuz darbe girişimi ve onun yarattığı belirsizlikler yatırımları çok olumsuz etkiledi. Döviz kurundaki artış, faizlerdeki ani iniş ve çıkışlar hem alıcılar hem de satıcılar için sözleşme imzalamayı zorlaştırıyor. Birçok firma sözleşmelerden imzalarını geri çekti. Bunu yapmayan firmalar ise yatırımlarından vazgeçmeseler bile bekletme kararı aldı. Bu da bizleri 2017 yılı için daha sıkı hazırlanmaya itti.” dedi.

  Zorlu Pazar Koşullarında İyi Satışlar Yaptık

  Pazardaki zorlu koşullara rağmen Pigment Reklam’ın 2016’da önemli satışlar gerçekleştirdiğini dile getiren Serkan Çağlıyan, dijital baskı endüstrisinde kendilerine ve temsil ettikleri markalara olan güvenin bunda etkili olduğunu söyledi.

  Çağlıyan; “Sektör olarak zor bir dönem yaşasak bile, Pigment Reklam olarak bu zorlukta hedeflerimize ulaşacak çalışmalar yürüttük. Dijital baskı, açıkhava reklamcılığı, iç mekan baskı ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren firmalara swissQprint’in Nyala 2 ve Impala 2 modellerini yoğun olarak sattık. Bu önemli firmalar arasında Omkasan, Erhan Reklam ve Onsart Reklam’ı sayabilirim. Baskı ve kesim çözümünü birlikte isteyenlere yeni markamız bullmer ile yanıt verdik. Onlar için anahtar teslim sistemler oluşturduk” diye konuştu.

  FESPA Eurasia 2016’da 3 Modelimiz Yer Alacak

  Pigment Reklam dijital baskı sektörüne UV baskı teknolojilerinin çok yönlülüğünü ve teknik üstünlüğünü göstermek için swissQprint’in endüstriyel tip Nyala 2 modeli ile HandTop’ın 250x122cm baskı genişliğindeki modellerini sergileyecek. Fuarda dijital kesimin güçlü Alman markası bullmer’in de özel bir versiyonu ziyaretçilerle buluşacak. Fuar boyunca makinaların çalışarak performanslarını ispatlayacağını dile getiren Serkan Çağlıyan, sözlerini şöyle sürdürdü;

  “Ziyaretçilerimizin esasen önümüzdeki dönem yatırım planlayan sektör profesyonelleri olacağını öngörüyoruz. Türkiye’de sektörümüz genel olarak KOBİ niteliğinde olduğu için onlara dönük esnek ve kapsamlı çözümler hazırladık. Onlarla sağlam temellere oturan bir yatırım planı oluşturmak için FESPA Eurasia en doğru platform olacak. Burada onlara sadece bir makine, teknoloji değil, deneyimimizi, 7/24 teknik desteğimizi sunuyoruz. Standımızda swissQprint’in endüstriyel UV baskı makinası Nyala 2 her zamanki güçlü yerini alacak. Yüksek hızda ve yüksek kalitede dijital baskı için geliştirilen Nyala 2, rakiplerinin çok ötesinde bir performans sözü veriyor. Diğer markamız HandTop ise daha ekonomik bir yatırım bütçesi ile kaliteli baskı isteyen müşterilere hitap edecek. Bu iki dijital baskı makinamızı tamamlayacak olan çözüm ise bullmer’in özel versiyon dijital baskı modeli olacak. Hem kesebildiği malzemelerin çeşitliliği hem de gereksiz zayiatlar yaratmayan, detaylara hakim kesim gücü ile bullmer her baskıcı için olmazsa olmaz bir çözümdür. ”

  Fuar boyunca baskı yazılım, boya ve sarf malzemeleri alanında da ziyaretçilere bilgi vereceklerini aktaran Çağlıyan, gelişen reklamcılık endüstrisinde 3d efektinin artan bir talebe sahip olduğunu belirtti.