Itema Dokumadaki Üstünlüğünü ITMA ASIA’da Vurguladı

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Itema Dokumadaki Üstünlüğünü ITMA ASIA’da Vurguladı
Itema Dokumadaki Üstünlüğünü ITMA ASIA’da Vurguladı

Itema dokumadaki üstünlüğünü ITMA ASIA’da vurguladı. ITMA ASIA 2016 fuarına katılan Itema, dokuma teknolojilerindeki liderliğini bir kez daha gösterdi. Firma standında denim ve havlu kumaş başta olmak üzere geniş bir yelpazedeki çözümler yer aldı.

21-25 Ekim’de tekstil dünyasını Şanghay’da buluşturan ITMA ASIA + CITME’de dokuma teknolojileri üreticisi Itema iddialı çözümleriyle Asya pazarının dikkatini çekti. Uzak Doğu’nun en geniş tekstil makineleri fuarında hem rapier hem de airjet(hava-jet) çözümlerini sunan firma, son yenilikleriyle fuarın gözdeleri arasındaydı.

Fuarda denim fabrikaları için özel olarak geliştirilen yeni R9500denim’i sunan Itema, denim pazarında yükselen daha yüksek hızda yüksek performans talebine odaklandı. Çok yönlülüğü; kalite ve performansla birleştiren ad-hoc (amaca özel) makineleri gibi çözümler arayan denim üreticileri için üretilen bu konsept, Asyalı üreticilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. İlk kez 2015’de Milan’da görücüye çıkan ve sofistike terry(havlu kumaş) alanında çözüm sunan R9500terry de Asya pazarına bu fuarda sunuldu. Havajet (air-jet) segmentinde ise A9500p için yeni jakarlı aplikasyonu Afrika Damask dokumasını sergileyen Itema, hem airjet müşterilerinin hem de potansiyel yeni kullanıcılarının beğenisini topladı.

Itema dokumadaki üstünlüğünü ITMA ASIA’da vurguladı ‘Asya Pazarının Yüksek Teknoloji Talebine Direkt Yanıt Veriyoruz’

Itema olarak başlıca misyonlarının nerede olurlarsa olsun müşterilerinin beklentilerine cevap vermek, hatta bunları aşmak olduğuna değinen Itema CEO’su Carlo Rogora, Asya pazarı dâhil olmak üzere tüm müşterilerine en son teknolojileri ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Rogora, Asya yerel pazarının yoğun talebini karşılamak için, en üst teknoloji ürünü dokuma tezgahlarını buradaki Itema üretim tesisinde toplayacaklarını hatırlattı. Bu sayede Itema’nın değişmez kalite ve güvenilirliğine alışkın olan ve bunun devamını bekleyen müşterilerine olan bağlılıklarını gösterdiklerini ifade eden Rogora, küresel dokuma pazarında güçlü konumlarına dikkat çekti.

Fuarın genel bir değerlendirmesini yapan Rogora; ITMA ASIA 2016 ziyaretçilerinin hem sayı hem de nitelik olarak beklentilerini karşıladığını belirtti. Vietnam, Tayland ve diğer Asya Pasifik bölgelerinden daha fazla ziyaretçi beklediklerini dile getiren Rogora, Çinli ziyaretçilerin ağırlıkta olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra, Japonya, Avrupa ve Latin Amerika’dan da ziyaretçileri görmenin keyif verici olduğuna değinen Rogora, fuarın iş hacmi yönünden de tatmin edici olduğunu ekledi. Fuar boyunca yatırımcılardan yoğun ilgi gördüklerini açıklayan Rogora, özellikle R9500denim’in yoğun taleple karşılaştığına dikkat çekti.

R9500denim İle Denim Üretiminde Üstün Başarı

Denim pazarının hızlı büyümesine yönelik yaptıkları inovasyonlar hakkında konuşan Carlo Rogora, tarihlerinde bir ilk olan denim dokuma tezgahına dikkat çekti. Dünya çapında birçok denim fabrikasıyla olan yakın çalışmalarında denim üretiminin kolay görünen kompleks bir süreç olduğunu anladıklarını belirten Rogora, bu nedenle uygulamada başarıya götüren tüm teknik ve tekstil parametrelerini içeren; ihtiyaca göre hazırlanmış ve iyi ayarlanmış bir dokuma makinesi ürettiklerini söyledi. Rogora sözlerine; “R9500denim, dokumacılara üstün makine ve tekstil performansı, çok yönlülük gibi daha birçok değer katan çözümler sunuyor. Bunun yanı sıra endüstride üstünlüğünü kanıtlamış benzersiz Itema ağızlık geometrisi; üstün denim tivil dokuması (denim twill weave), hassas dokusu ve görüntü elde etme açısından eşi görülmemiş bir kumaş kalitesi sağlıyor” şeklinde devam etti.

R9500denim’in kompakt ve pürüzsüz yüzeyinin yanı sıra, koyu renk efekt özelliğini de öne çıkaran Rogora; cihazın önceden ayarlanmış mekanik kurulumuyla da kullanım kolaylığı sağladığını sözlerine ekledi.

Itema Pazarın Zorlu Koşullarından Daha Güçlü Çıkıyor

Itema’nın değişen ve zorlaşan pazar koşullarına karşın, tam 5 yıldır istikrarlı bir büyüme elde ettiğini açıklayan Carlo Rogora; 2012’den bu yana satış rakamlarını ikiye katladıklarını, tüm tesislerde Yalın Üretim sistemiyle bu süreci yeniden şekillendirdiklerini; ve daha esnek bir yapıya sahip olduklarını vurguladı. Üstün dokuma tezgahlarının başarısının ve müşterilerden gelen geri dönüşlerin kendilerini cesaretlendirdiğini söyleyen Rogora; dolu sipariş portföyleri ve üretim tesislerindeki geliştirmeler nedeniyle 2017’yi heyecanla beklediklerini sözlerine ekledi.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied