Pigment Reklam 2017’nin İlk Yarısında Büyümeyi Sürdürdü

  Türk ekonomisi ve özelde baskı endüstrisi 2017 yılının ilk yarısında başarılı bir sınav verdi. Sektörle birlikte gücünü arttıran Pigment Reklam, yenilikçi ürünleriyle müşteri portföyünü çeşitlendirerek büyümeyi başardı.

  Geniş format baskı, dijital baskı, dijital kesim çözümleriyle Türk baskı endüstrisinin en güvenilir partnerlerinden Pigment Reklam, 2017 yılının ilk yarısında pazar beklentilerinin elde edildiğini açıkladı. swissQprint, HandTop ve Bullmer gibi alanında lider markaları Türk pazarına sunan firma yaptığı açıklamada, dijital baskı endüstrisinin yenilikçi çözümlere ilgi göstermeyi sürdürdüğünü ve potansiyelini yeni alanlarda kullanmak üzere motive olduğuna dikkat çekti.

  2017 yılının ilk yarısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, 2017 yılı için önceden yapılan tahminlerin oldukça negatif olduğunu hatırlattı. Çağlıyan; “2016 yılının ikinci yarısında yaşanan olumsuz gelişmeler ve bunun piyasalara etkisi nedeniyle geçtiğimiz yıl pazar için oldukça zorlu bir dönem oldu.  Siyasal, sosyal ve ekonomik ciddi sıkıntıların olabileceği kaygısı nedeniyle 2016-2017 döneminin parlak bir dönem olmayacağı, hatta kayıpların devam edebileceği iddia edildi. Ancak 2017’nin geride kalan ilk yarısı kendimize daha fazla güvenmemiz gerektiğini bir kez daha gösterdi” dedi.

  Çağlıyan, içinde olduğumuz dönemde yatırımcıların daha temkinli, yatırımların gerçek değerine odaklanarak hareket ettiklerini belirtti. Çağlıyan, yatırımın gerçek değerini ise şöyle tanımladı; “Makinenin etiket fiyatının ötesinde, yatırımın ömrü boyunca yaratacağı katma değer ve üretim maliyeti dengesi”.

  Müşteri Portföyümüzü Çeşitlendirerek Büyümeyi Sürdürdük

  Müşteri Portföyümüzü Çeşitlendirerek Büyümeyi Sürdürdük
  Müşteri Portföyümüzü Çeşitlendirerek Büyümeyi Sürdürdük

  Hem iç pazarda hem de ihraç pazarlarında büyüme ve genişlemenin durmadığına dikkat çeken Serkan Çağlıyan, dijital baskı pazarının halen doyum noktasından uzak olduğunu dile getirdi; “Standart baskı işlemlerinin katma değerli hale getirildiği bir dönem yaşıyoruz. Artık daha çok kazanmak için düşük fiyatla daha fazla üretimin değil, birim üretimin değerli kılınmasına odaklanıyoruz. Bunun için onlara sunduğumuz çözümler büyük önem taşıyor. Pigment Reklam olarak sunduğumuz swissQprint ve HandTop markalarımız baskı işinde onlara esnek ve kazandıran çözümler sağlıyor. Bullmer markamız ise grafik işlerinde kesimin ne kadar rahat ve telefsiz olabileceğini gösteriyor. Bu çalışmalarla 2017’nin ilk yarısında oldukça olumlu bir pazar hacmi elde ettik. Satış adetleri kadar önemli olan, müşteri portföyümüzü çeşitlendirdik. Bu bizi pazar risklerine karşı daha güvenli hale getirdi.”

  Türk baskı endüstrisinin swissQprint’in Nyala 2 modeline olan ilgisinin altını çizen Çağlıyan, geçtiğimiz yıl Avrupa’da satılan her 6 flatbed baskı makinesinden biri olan Nyala 2’nin bu rakamla bir numara olduğunu söyledi. Giriş seviyesinden endüstriyel düzeye kadar her üretici için çözümleri olduğunu söyleyen Çağlıyan, swissQprint’in Mayıs ayında FESPA fuarında yeni LED modellerini tanıttığına değindi; “Verimlilik, enerji tüketimi, sürdürülebilirlik, baskı kalitesi ve daha düşük üretim maliyeti gibi avantajlar sunan Nyala LED ve Impala LED modeli yeni bir jenerasyon oluşturuyor. swissQprint her yıl mutlaka bir yeniliğe imza atıyor, ürünlerini sürekli geliştiriyor. Pazarın sürekli gelişmeye olan bağlılığı, bizleri daha cesur adımlar atmaya teşvik ediyor. 2017 yılının ilk yarısındaki satışlar ve alınan siparişler doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.”

  FESPA Eurasia 2017’de LED Modeller Sergilenecek

  Pigment Reklam olarak Türk baskı endüstrisiyle buluşmak için FESPA Eurasia fuarlarını tercih ettiklerini açıklayan Serkan Çağlayan, hedef pazarlara ve alıcılara ulaşmak için bu fuarın doğru bir platform olduğunu dile getirdi. İlk edisyonundan bu yana FESPA Eurasia fuarlarına katıldıklarını belirten Çağlıyan; “FESPA, güçlü bir ağa sahip küresel çapta bir marka. Temsil ettiğimiz markalar Avrupa’da gerçekleşen FESPA Digital fuarlarına katılıyor. Biz de beşinci kez düzenlenecek olan FESPA Eurasia fuarında güçlü bir şekilde yerimizi tekrar alacağız” dedi.

  İlgi çekici bir stand konsepti ile misafirlerini ağırlayacaklarını dile getiren Serkan Çağlıyan, standlarında swissQprint, HandTop ve bullmer markasına ait çözümlerin çalışır halde, numunelerle birlikte sergileneceğini açıkladı. Çağlıyan; “Mayıs ayında Hamburg’daki FESPA fuarında lansmanı yapılan Nyala LED ve Impala LED modellerinden birisini, FESPA Eurasia fuarında ilk kez Türkiye pazarında tanıtmayı planlıyoruz. Mevcut ve potansiyel müşterilerimizi yaptıkları işleri nasıl daha verimli ve katma değerli yapabileceklerini göstermek ve yeni iş fırsatlarını nasıl elde edebileceklerini konuşmak için standımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.