Çok Yönlü Eco Applicator Hızla Kabul Gördü

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Çok Yönlü Eco Applicator Hızla Kabul Gördü

Kesin olan tek şey enerji fiyatlarının artmaya devam etmesidir. Monforts Eco Applicator, bu trende dokuma ve örme kumaşlar için mevcut terbiye hatlarının donanım iyileştirmesi ile itiraz ediyor.

Küresel olarak birçok tekstil fabrikasında, başta çok sayıda ısıtma ve sonrasında kurutmayı içeren kumaş terbiyesi olmak üzere, entegre üretim hatların işletilme maliyeti, onları çalıştıran insanlara ödenen bedeli gölgede bırakıyor.

Sonuç olarak, enerji maliyetlerini düşürmek için uygulanabilen herhangi bir işlemin pazarda hızla memnuniyetle karşılanması mümkündür.

Bu durum, hem yeni terbiye hatlarına entegre edilen hem de mevcut hatlarda donanım iyileştirmesi için yerleştirilen Monforts Eco Applicator’un pazara sunulmasından bu yana başarılı olan durumunu kesinlikle kanıtladı.

Monforts Eco Applicator pazara sunulmasından bu yana başarılı

Eco Applicator, geleneksel yaştan yaşa emdirmeye olan ihtiyacı ortadan kaldıran yumuşak bir kaplama ünitesidir, yaştan yaşa emdirme yerine gerekli miktarda sıvı/kaplamayı kumaşa uygulamak için tekne ve silindir tekniklerini kullanıyor.

Monforts Eco Applicator ’un pazara sunulmasından bu yana başarılı olan durumunu kesinlikle kanıtladı.
Monforts Eco Applicator ’un pazara sunulmasından bu yana başarılı olan durumunu kesinlikle kanıtladı.

Ünite aslında enerjiden tasarruf etmez, ancak yalnızca kesin miktarda fonksiyonel kaplama uygulayarak, sonraki kurutma sürecinin kısalmasını sağlar, bazı durumlarda bu çok önemli seviyededir.

Dokuma kumaşlarda ve denim kumaşlarda pazarda oldukça popüler olmakla birlikte, büyük örme üreticileri de artık Eco Applicator’un sağladığı faydalarını elde ediyor.

Örme kumaşlar hiç gerilmemeli ve rahat bir durumda işlemden geçirilmelidir.

Dikey ve yatay zincir dönüşlü Montex 8500 ramı, rahat kumaşın üst ve alt nozul sistemi arasında uygun bir yükseklikte tutulmasını ve böylece kumaşın bükülerek kaplanmasına izin veren bir TwinAir nozul sistemi içeriyor.

Benzer şekilde, örme için Eco Applicator, hassas işlemlerin ihtiyaçlarına özel olarak adepte edilmiş bir rehberlik sistemi ile donatılmış ve rama girmeden önce kumaş kenarlarının olası herhangi bir kıvrımını ortadan kaldırıyor.

Stenter’e girişte kumaşın başlangıç nem içeriğinin %60 olduğu emdirme sistemiyle karşılaştırıldığında, Eco Applicator nemi  %40’a düşürüyor ve örme kumaş üniteden rama en kısa kumaş yoluna sahiptir.

Eco Applicator’un çok yönlülüğü, fabrikaların dokuma, denim veya hassas örme kumaşların bir tarafını veya her iki tarafını terbiye etmesini sağlıyor, hatta sonsuz olasılıklar için, her iki tarafa ya da bir kumaşın belirli alanlarına ayrı ayrı kaplamalar uygulamayı mümkün kılıyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

H&M yeni koleksiyonunu We aRe SpinDye ile renklendirdi

Moda ve konfeksiyon endüstrisinde sürdürülebilir polyester iplik ve kumaş sunan We aRe SpinDye, 2016 yılında benzersiz ve son derece...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied