Ana Sayfa » Fuarlar » MUNICH FABRIC START’da Dijital Üretime Tanık Olun

MUNICH FABRIC START’da Dijital Üretime Tanık Olun

Şimdi Farket! MICROFACTORY 4 Fashion, MUNICH FABRIC START Fuarında

Trendler gittikçe daha hızlı bir şekilde değişiyor ve giyim endüstrisi, tüketicilerin temposuna ayak uydurabilecek yeni teknik çözümlere ve doğru iş modellerine ihtiyaç duyuyor. Birçok tanınmış firma, 5-7 Eylül 2017 tarihleri arasında MUNICH FABRIC START fuarında MICROFACTORY (MikroFabrika) kurmak için güçlerini birleştirdi. Bu, konfeksiyon sektörüne tasarımdan nihai giysiye kadar dijital olarak birbirine bağlı bir çözüm sunacak.

Dijitalleşme şu anda hemen hemen her sektördeki ve tabi konfeksiyon sektöründeki şirketleri işgal eden sihirli bir kelimedir, örneğin çalışma adımlarının dijitalleşmesi halihazırda tam olarak gerçekleşiyor. Şimdi, dijitalleşmenin faydalarından yararlanmanın zamanı; yalnızca ürün geliştirme aşamalarında değil, aynı zamanda tüm üretim zinciri boyunca, en baştan nihai ürüne kadar. Mikro fabrikalar gelecek için bir modeldir.

MUNICH FABRIC START fuarında hazırgiyim üretiminde dijital teknolojinin gücü gösterilecek.
MUNICH FABRIC START fuarında hazırgiyim üretiminde dijital teknolojinin gücü gösterilecek.

Şimdi Farket! Bu, MUNICH FABRIC START’da yer alacak MICROFACTORY 4 FASHION (Moda İçin MikroFabrikalar) etkinliğinin mottosudur. Mikro fabrikalar, konfeksiyon sektörünün ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanmış ve Endüstri 4.0’a odaklanmıştır. Amaç, parti hacmi 1 olsa bile, konfeksiyon üretiminin maliyet etkin ve verimli şekilde gerçekleştirilmesi. Bu, üretken bir ülke olarak Almanya’ya fayda sağlayacak ve geleneksel endüstride yeni, heyecan verici işler yaratacaktır.

MUNICH FABRIC START ziyaretçileri, bir giysinin geliştirilmesine adım adım eşlik etme ve baştan sona prosesin sürekliliği sayesinde yerinde ikna olma fırsatı yakalayacaklar. Schoeller tasarım malzemesinden üretilen kendi koşu tişörtünüzü tasarlayabilir ve nihai olarak bitmiş dikilmiş ürünü, proses zincirin sonunda ellerinizde tutabilirsiniz.

MİCROFACTORY, Alman Tekstil ve Elyaf Araştırmaları Enstitüsü (DITF) tarafından koordine ediliyor. Onbir teknoloji partneri ve malzeme sponsoru, ziyaretçilerin ilk taslaktan nihai ürüne kadar tüm proses zincirini Munih’te deneyimleyebilmesini sağlayacak. DITF Denkendorf’dan Christian Kaiser şunları söyledi; “Bütün tekstil ve hazır giyim endüstrisi dijitalleşmeden bahsediyor, ama büyük çoğunluğu hala teori.  MUNICH FABRIC START’da, pratik tecrübeyi hayata geçireceğiz ve trendlerin uygulanmasının ve parti sayısı 1 olsa bile piyasa ihtiyaçlarına hızlı yanıt vermenin ne kadar etkili olabileceğini göstereceğiz.”

Şimdi Farket! Tasarımdan Nihai Ürüne Adımlar Munich Fabric Start

CAD/TASARIM

Bu proses, Mitwill Textile’in çekici tasarımlarının yaratılmasıyla başlıyor. Bunu CAD ile tasarımın geliştirilmesi izliyor. Caddon şirketi tarafından üretilen çok bantlı sistemler ve caddon sistemlerinin ürettiği dijital renk kayıtları sayesinde doğru renklendirme sağlanıyor. Tasarım daha sonra bir 3D simülasyon yardımıyla kesme ve montaj için hazırlanıyor. Daha sonraki konum tespiti için, QR kodlarının ve konum işaretlerinin tanımlanması üretim siparişlerine entegre edildi. Bu adımlar Printcubator by Mitwill ile birlikte, Human Solutions Group’un bir alt kuruluşu olan Assyst GmbH tarafından uygulanıyor.

Baskı

ErgoSoft şirketinin TexPrint programı, dijital baskı için tasarım renk tutarlı bir şekilde hazırlanmasını sağlıyor. Coldenhove şirketinin transfer kağıdına basılan tekil desenler, daha sonra Mimaki dijital süblimasyon baskı makinesi üzerinde yer alıyor. Heatjet kalenderlerinde termal transfer, parlak bir baskı görüntüsü sağlıyor. Multi-Plot şirketi bir sistem partneri olarak, tüm proses aşaması için anahtar teslim çözümler sunuyor. Caddon şirketinin görüntüleme sistemleri, gerçek zamanlı olarak, ilgili tüm alanlarda eşzamanlı görsel ve metrolojik renk kontrolü sağlıyor.

Kesme

Sipariş, kameralar ve tanımlayıcı etiketler yardımıyla tespit ediliyor. Entegre edilmiş konum işaretleri sayesinde tam konum algılaması mümkündür ve malzeme seçilen sipariş parametrelerine göre, tamamen otomatik olarak kesilir. Bu çalışma aşaması, Zünd Systtmtechnik AG’nin son teknolojiye sahip dijital kesme sistemleri kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Parça Birleştirme

Son canlı işlem aşamasında, tekil parçaları nihai bir ürüne kaynatmak için PFAFF’ın ultrasonik kaynak makinesi kullanılıyor.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied