Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Archroma, M. Dohmen SA’da Hissesini Arttırdı

Archroma, M. Dohmen SA’da Hissesini Arttırdı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Renk ve özel kimyasallar alanında küresel bir lider olan Archroma, otomotiv, halı ve hazır giyim sektörleri için tekstil boyaları ve kimyasalları üretiminde uzman uluslararası bir grup olan M. Dohmen ’in hisselerinin %26’sını devraldığını açıkladı.

Şirketin %49’unu 2014’te satın alan Archroma, şimdi M. Dohmen grubunun %75’inin kontrolüne sahip oldu. Archroma ve M. Dohmen artık tekstil pazarına hizmet etmek için ortak olarak çalışmakta özgür.

Sonuç olarak, Archroma CEO’su Alexander Wessels, grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek olan firma kurucusu Manfred Dohmen’den görevi devraldı.

Şirketin, İsviçre, Almanya ve Kore’deki üretim tesislerinden dünya genelindeki tekstil pazarlarına hizmet veriyor. Markanın ABD, Kore, Almanya, İtalya ve Çin’deki satış organizasyonları bulunuyor.

Archroma, şimdi M. Dohmen grubunun %75’inin kontrolüne sahip oldu.

Archroma, şimdi M. Dohmen grubunun %75’inin kontrolüne sahip oldu.
Archroma, şimdi M. Dohmen grubunun %75’inin kontrolüne sahip oldu.

Archroma ve satın alınan grubun arasındaki güçlü bağlar, her iki şirketin de, özellikle otomotiv sektörü de dahil olmak üzere sentetik elyaf ve yün için boyalar ve kimyasal maddeler alanında birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olan bir ürün portföyünden en iyi şekilde yararlanmalarına olanak tanıyacak.

Alexander Wessels şunları söyledi; “2014’ten bu yana M. Dohmen’in performans gelişiminden son derece memnunuz. Genel iş ve karlılık iyiye gidiyor. Bu ek hisse alımıyla, müşteri odaklılık, yenilikçilik, birinci sınıf kalite standartları, yüksek hizmet seviyeleri, maliyet etkinliği ve sürdürülebilirlik konusunda ortak taahhüdümüzü hem organizasyonumuza hem de süreçlere uygulayacak konuma geldik.”

Manfred ise; “Archroma’nın daha sürdürülebilir bir tekstil endüstrisine olan tutku ve vizyonuna aktif olarak katılmaktan heyecan duyuyoruz. Üretim kapasitemiz, ürün portföyümüz ve rekabetçi konumumuz arasındaki sinerjiden faydalanabileceğimiz için, Archroma ve M. Dohmen arasındaki güçlü bağlar sonunda her iki şirketin müşterileri, partnerleri ve ekipleri için faydalı olacaktır” dedi.

Şirketin %49’unu 2014’te satın alan Archroma, şimdi grubun %75’inin kontrolüne sahip oldu. Archroma ve grup artık tekstil pazarına hizmet etmek için ortak olarak çalışmakta özgür.

Yardımcı Materyaller

TotalEnergies madeni yağları tekstil üretimine güç ve güven veriyor

Tekstil yağları alanındaki 60 yılı aşkın uzmanlığı ile tekstil sektöründeki başlıca madeni yağ tedarikçilerinden biri olan TotalEnergies, kendi geliştirdiği teknolojiler ve ürünler ile pazarda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied