30 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

Yardımcı MateryallerTekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

- Haber Sponsoru -

Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler
Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

Tekstil üretiminde makinelerin verimli ve güvenilir çalışması için yağlar hayati öneme sahiptir. Bu alanda uzman olan TOTAL, Bursa’da ‘Total Tekstil Yağları Semineri’ni düzenledi. TOTAL’in mevcut müşterileriyle iletişiminin yanı sıra potansiyel müşterilerle iş ortaklığını güçlendirme ve tekstil endüstrisinde marka bilinirliğini artırma konusunda fırsat yaratan etkinliğe, 50 tekstil profesyoneli katıldı. TOTAL Turkey Pazarlama tarafından organize edilen bu özel etkinlikte, LISSOLFIX ve TIXO STAINLESS başta olmak üzere TOTAL Tekstil Yağları hakkında bilgi verildi.

TOTAL, Türkiye’de madeni yağ sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteriyor. Total Turkey Pazarlama tekstil ekipmanları için geliştirdiği özel yağlarla, sektörün ihtiyaç duyduğu verimliliğe katkı sağlamaya yıllardır devam ediyor. Seminerde söz alan TOTAL Turkey Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Fırat Dokur, “Ürünlerimizi, sektörün gerektirdiği şartları göz önüne alarak sürekli geliştiriyoruz” dedi.

Total tekstil sektörüne kapsamlı ve güvenli yağ portföyü sunuyor

Seminerde bir konuşma yapan TOTAL Tekstil Yağları Global Market Müdürü Özgür Bayav, firmanın LISSOLFIX ürünü ile kone yağlarında lider ve TIXO STAINLESS ürünü ile örme endüstrisinde referans marka olduğunu söyledi. Bayav; “TOTAL, yağ konusundaki uzmanlığı ve dünya çapındaki tekstil tecrübesi sayesinde kone yağları, örme yağları ve anti statik özellikli yağlardan, genel bakım yağlarına ve greslere kadar geliştirdiği çok sayıda farklı ürünü müşterilerine sunuyor” dedi.

TOTAL tekstil ürünlerinin sektörün gerektirdiği şartlar göz önüne alınarak sürekli geliştirildiğine dikkati çeken Bayav, sözlerini şöyle sürdürdü; “TOTAL’in Ar-Ge mühendisleri, yeni ürünler ortaya koymak ve üretim performansını artırmak için tekstil ve prestijli ekipman üreticileri ile uzun yıllardır yakın iş birliği içinde çalışıyor. Son olarak 2018 yılı sonunda Japon ekipman üreticisi FUKUHARA ile yapılan partnerlik anlaşması, TOTAL’in uzmanlığının ve tekstil uygulamalarına özel madeni yağlar ve proses yağlarının kalitesinin bir referansı niteliğinde bulunuyor.”

Özgür Bayav, AR-GE çalışmalarının temellerinde ürünlerinin çevre standartlarına ve toksikolojik standartlarına uygunluğunun yer aldığını aktardı. Bayav; “Tüm tekstil yağları ürün gamımız OEKO-TEX Standard 100’a uygun olarak üretiliyor. Tekstil ürünleri toksikolojisi alanında önde gelen OEKO-TEX inisiyatifinin kurucu üyesi olduğu Alman Hohenstein Enstitüsü ile yakın iş birliği içerisindeyiz. Dünyada ilk Ecopassport Sertifikası alan kone yağı üreticisi olduk, bundan sonra tüm tekstil yağları ürün gamımızı sertifikalandırmayı planlıyoruz. Diğer bir deyişle hammaddeden son ürüne kadar üretimin her aşamasındaki tekstil ürünlerimiz; dünyanın önde gelen bağımsız test ve sertifikalandırma sistemine tabi tutuluyor. Tekstil yağları ve proses yağları alanındaki 60 yılı aşkın uzmanlığımız sayesinde tekstil sektöründeki tek büyük madeni yağ tedarikçisiyiz” dedi.

Her ekipman ve uygulama için özel yağlar gerekiyor

Tekstil üretim süreçlerinde birçok farklı uygulama ve ekipman olduğunu kaydeden Özgür Bayav; her ekipman ve uygulamanın farklı yağ özellikleri gerektirdiğini vurguladı. Bayav şunları söyledi; “Örneğin kone yağları iplik üzerinde kusursuz bir film tabakası oluşturarak mükemmel anti-statik ve anti-oksidatif özellik verir. Örme yağları yüksek verimlilik için ekipmanları korozyona karşı koruyarak daha uzun ekipman ömrü, enerji tasarrufu ve ihtiyaca göre kolay yıkanabilme özellikleri sağlamalı; bu şekilde bakım masraflarını da azaltmalı. Sektöre özel üretilen yağlar toksikolojik standartların yanı sıra aynı zamanda REACH Regülasyonuna da uygun olmak zorunda. Bu nedenle tekstil sektöründe özel yağlara ihtiyaç duyuluyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler