Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

TOTAL’ın tekstil endüstrisi için geliştirdiği tekstil yağları güvenli bir üretim süreci sağlıyor.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler
Tekstil yağlarında ‘TOTAL’ çözümler

Tekstil üretiminde makinelerin verimli ve güvenilir çalışması için yağlar hayati öneme sahiptir. Bu alanda uzman olan TOTAL, Bursa’da ‘Total Tekstil Yağları Semineri’ni düzenledi. TOTAL’in mevcut müşterileriyle iletişiminin yanı sıra potansiyel müşterilerle iş ortaklığını güçlendirme ve tekstil endüstrisinde marka bilinirliğini artırma konusunda fırsat yaratan etkinliğe, 50 tekstil profesyoneli katıldı. TOTAL Turkey Pazarlama tarafından organize edilen bu özel etkinlikte, LISSOLFIX ve TIXO STAINLESS başta olmak üzere TOTAL Tekstil Yağları hakkında bilgi verildi.

TOTAL, Türkiye’de madeni yağ sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteriyor. Total Turkey Pazarlama tekstil ekipmanları için geliştirdiği özel yağlarla, sektörün ihtiyaç duyduğu verimliliğe katkı sağlamaya yıllardır devam ediyor. Seminerde söz alan TOTAL Turkey Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Fırat Dokur, “Ürünlerimizi, sektörün gerektirdiği şartları göz önüne alarak sürekli geliştiriyoruz” dedi.

Total tekstil sektörüne kapsamlı ve güvenli yağ portföyü sunuyor

Seminerde bir konuşma yapan TOTAL Tekstil Yağları Global Market Müdürü Özgür Bayav, firmanın LISSOLFIX ürünü ile kone yağlarında lider ve TIXO STAINLESS ürünü ile örme endüstrisinde referans marka olduğunu söyledi. Bayav; “TOTAL, yağ konusundaki uzmanlığı ve dünya çapındaki tekstil tecrübesi sayesinde kone yağları, örme yağları ve anti statik özellikli yağlardan, genel bakım yağlarına ve greslere kadar geliştirdiği çok sayıda farklı ürünü müşterilerine sunuyor” dedi.

TOTAL tekstil ürünlerinin sektörün gerektirdiği şartlar göz önüne alınarak sürekli geliştirildiğine dikkati çeken Bayav, sözlerini şöyle sürdürdü; “TOTAL’in Ar-Ge mühendisleri, yeni ürünler ortaya koymak ve üretim performansını artırmak için tekstil ve prestijli ekipman üreticileri ile uzun yıllardır yakın iş birliği içinde çalışıyor. Son olarak 2018 yılı sonunda Japon ekipman üreticisi FUKUHARA ile yapılan partnerlik anlaşması, TOTAL’in uzmanlığının ve tekstil uygulamalarına özel madeni yağlar ve proses yağlarının kalitesinin bir referansı niteliğinde bulunuyor.”

Özgür Bayav, AR-GE çalışmalarının temellerinde ürünlerinin çevre standartlarına ve toksikolojik standartlarına uygunluğunun yer aldığını aktardı. Bayav; “Tüm tekstil yağları ürün gamımız OEKO-TEX Standard 100’a uygun olarak üretiliyor. Tekstil ürünleri toksikolojisi alanında önde gelen OEKO-TEX inisiyatifinin kurucu üyesi olduğu Alman Hohenstein Enstitüsü ile yakın iş birliği içerisindeyiz. Dünyada ilk Ecopassport Sertifikası alan kone yağı üreticisi olduk, bundan sonra tüm tekstil yağları ürün gamımızı sertifikalandırmayı planlıyoruz. Diğer bir deyişle hammaddeden son ürüne kadar üretimin her aşamasındaki tekstil ürünlerimiz; dünyanın önde gelen bağımsız test ve sertifikalandırma sistemine tabi tutuluyor. Tekstil yağları ve proses yağları alanındaki 60 yılı aşkın uzmanlığımız sayesinde tekstil sektöründeki tek büyük madeni yağ tedarikçisiyiz” dedi.

Her ekipman ve uygulama için özel yağlar gerekiyor

Tekstil üretim süreçlerinde birçok farklı uygulama ve ekipman olduğunu kaydeden Özgür Bayav; her ekipman ve uygulamanın farklı yağ özellikleri gerektirdiğini vurguladı. Bayav şunları söyledi; “Örneğin kone yağları iplik üzerinde kusursuz bir film tabakası oluşturarak mükemmel anti-statik ve anti-oksidatif özellik verir. Örme yağları yüksek verimlilik için ekipmanları korozyona karşı koruyarak daha uzun ekipman ömrü, enerji tasarrufu ve ihtiyaca göre kolay yıkanabilme özellikleri sağlamalı; bu şekilde bakım masraflarını da azaltmalı. Sektöre özel üretilen yağlar toksikolojik standartların yanı sıra aynı zamanda REACH Regülasyonuna da uygun olmak zorunda. Bu nedenle tekstil sektöründe özel yağlara ihtiyaç duyuluyor.”

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied