30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Archroma ve Pointcarre iş birliği tasarım sürecini zenginleştiriyor

Yardımcı MateryallerArchroma ve Pointcarre iş birliği tasarım sürecini zenginleştiriyor

- Haber Sponsoru -

Sürdürülebilir çözümlere yönelik özel kimyasalların küresel liderlerinden Archroma Textile Effects, Pointcarre dijital tekstil tasarım ve üretim (CAD/CAM) sistemini zenginleştirmek için 5 bin 760 renkten oluşan portföyünün tamamını sunuyor. Firmanın renk portföyünün iş akışına dahil edilmesi, tasarımcıların fikirlerini daha hızlı ve doğru bir şekilde hayata geçirmelerini sağlayacak. Tasarımcılar, tasarım sürecini zenginleştirmek için sadece büyük bir arşiv olan Archroma renk portföyüne erişmekle kalmayacaklar, aynı zamanda fabrikada tam olarak ihtiyaç duydukları rengi daha iyi üretebilecekler. En önemlisiyse, tüm Archroma renk referanslarının önde gelen uluslararası eko-standartları ve marka müşterisinin istediği sürdürülebilirlik profilini karşılayan boyalarla formüle edilebiliyor olması.

30 yıldır Mac ve PC tekstil tasarım yazılımında pazar liderlerinden biri olan Pointcarre Textile Software; moda, ev mobilyası ve teknik tekstil tasarımcılarının doğru dijital numuneler oluşturmasını, kumaş dokuma, örme ve baskı süreçlerini kolaylaştırarak koleksiyonlarının gerçekçi sunumlarını üretmesini sağlıyor.

Archroma tasarımcıların hızını artıracak Görsel Kaynak: Archroma

Archroma tasarımcıların hızını artıracak

Archroma Textile Effects, Archroma Renk Yönetimi Global Başkanı Chris Hipps, uçtan uca hızlı ve kolay hareket edebilme yeteneğinin günümüz tekstil değer zincirinde büyük bir rekabet avantajı olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: “Archroma Color Atlas (Renk Atlası), tasarımcıları, tekrarlanabilir sonuçlar için üretimde sorunsuz bir şekilde uygulanabilecek renk ilhamı ile güçlendirmek için oluşturuldu. Bu arşivi Pointcarre sistemine dahil etmemiz tasarımcıların çevikliğini artıracak ve aynı zamanda sürdürülebilirliği geliştirecek.”

Pointcarre Textile Software Başkanı Steve Greenberg, Pointcarre olarak tasarım ve üretimdeki yeni teknolojilerden yararlanmak için dijital araçlarını sürekli geliştirdiklerini belirtti. Greenberg, renk ilhamını daha zengin ve sezgisel hale getirmek için Archroma ile iş birliği yaparak, müşterilerinin işlerini daha da basitleştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olurken, maliyetleri düşürdüklerini ve geri dönüş sürelerini kısalttıklarını vurguladı.

Pointcarre, yeni renk arşivinin potansiyelini optimize etmede müşterilerini desteklemek için hem Academy eğitim platformunda yeni interaktif e-öğrenme modülleri hem de çeşitli dillerde destek sağlıyor. Ralph Lauren, Nautica ve Centric Brands’ten Decathlon, Tommy Hilfiger, Sage Mills ve Eddie Bauer gibi dünyanın en ikonik markaları Pointcarre sistemlerine güven duyuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler