Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Beaulieu Fibres International’dan sürdürülebilir nonwoven elyafları

Beaulieu Fibres International’dan sürdürülebilir nonwoven elyafları

Beaulieu Fibres International pandeminin ardından müşterileri ile elyaf teknolojilerini sergilediği INDEX20’de buluştu.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Avrupa’nın önde gelen poliolefin ve BICO elyaf tedarikçilerinden Beaulieu Fibres International, 19–22 Ekim tarihleri arasında Cenevre’de düzenlenen INDEX20 fuarında yeni ve geliştirilmiş çözümlerini tanıttı. Ziyaretçiler fuarda, optimize edilmiş Meralux ve Meraspring BICO PET hijyen elyaflarının yanı sıra %100 geri dönüştürülebilir nonwoven kumaşlara sürdürülebilir katkısı nedeniyle ödül alan endüstriyel elyaf UltraBond’u ve Pilot Hattını yakından deneyimleme fırsatı buldu. Şirketin sürdürülebilir tasarım için elyaf inovasyonu, müşterilerin nonwoven performansını artırmalarına yardımcı oluyor.

Beaulieu Fibres International Genel Müdürü Maria Teresa Tomaselli; “Pandeminin zorluklarından sonra tekrar sahada olmaktan, tüm paydaşlarımızla yeniden bağlantı kurmaktan ve yeni nesil elyaf teknolojimizle performans, sürdürülebilirlik ve verimliliğin sınırlarını zorlamaya devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Tomaselli çözümlerinin, nonwoven üreticileri için inovasyon sağladığını ve yeni, çevre dostu ürün tasarımlarına yön verdiğini belirtti. Şirketin 3 tesisine bu yıl ilk 2021 Sürdürülebilir İş Sözleşmesi verilirken, 2 Temmuz’dan itibaren Belçika tesisleri %100 yeşil elektrikle çalışmaya başladı ve ayrıca şirket için daha fazla dekarbonizasyon yolları da belirlendi.

Beaulieu Fibres International sürdürülebilirlikte avantaj sağlıyor

Fuarda Beaulieu Fibres International standında yer alan çözümlerinden biri olan Meralux özel elyafı, hijyen segmentine kullanılan nonwoven dönüştürücüler için, kullanıma uygun performans ve sürdürülebilirlik özelliklerine sahip bulunuyor. Optimize edilmiş elyafta yapılan opaklık iyileştirmeleri (aynı opaklık seviyeleri için TiO2’nin azaltılması), daha yüksek kapsam, daha yüksek hacimlilik ve iyileştirilmiş sıvı yönetimi sunuyor. Ayrıca, Meralux elyafları, aynı kapsam için nonwoven kumaşlarda ağırlığın azaltılması ve PP/PE’nin daha yüksek geri dönüştürülebilirliği sayesinde, ham maddelerde yaklaşık %55 tasarruf ve aynı oranda karbon emisyonu tasarrufu da dahil olmak üzere önemli sürdürülebilirlik faydaları sağlıyor.

Meraspring yumuşaklık ve kaliteyi birleştiriyor

Artan konfor için pazar trendine cevap veren Meraspring BICO PET elyafları, şirketin hijyen elyaf portföyüne en son eklenen yenilikler arasında yer alıyor. Meraspring, nonwoven kumaşların, çocuk bezi ve fem-ped gibi uygulamaların son kullanıcıları için konforlu, hatta ‘sağlıklı’ bir deneyim sağlayan bir yumuşaklık ve kaliteyi birleştirmesini sağlıyor. Elyaflar, nihai üründe gerekli olan özelliklere bağlı olarak hidrofilik, hidrofobik ve düzgün bir uç ile 1.7-8.9 dtex aralığında mevcut bulunuyor.

Fuarda endüstriyel elyaflar segmentinde ise ‘sürdürülebilir ham madde’ kategorisinde INDEX™20 Nonwovens Ödülü alan UltraBond termal bağlayıcı elyaf ziyaretçilere sunuldu. Nonwoven ve ilgili endüstrilerin önde gelen küresel derneği olan EDANA jürisi, %100 geri dönüştürülebilir nonwovenlara sürdürülebilir katkısı için bu elyafı seçti.

Beaulieu Fibres International’dan sürdürülebilir nonwoven elyafları

Numune üretiminde yüksek esneklik

Ziyaretçiler Beaulieu Fibres International’ın hızla büyüyen hava ve sıvı filtreleme pazarları için yeni performans standartları belirleyen yeni MONO düşük sayım ve BICO elyaf serisinin yanı sıra firmanın Pilot Hattını da yakından deneyimleme imkanı buldu. Beaulieu Fibres International’ın Pilot Hattı, endüstriyel üretim hatlarının dayattığı tipik kısıtlamalar olmaksızın, farklı türde polimerler ve katkı maddeleri ve farklı türde kesitler kullanarak her çeşit kısa elyaf eğirme teknolojisini kopyalayarak numune üretmek için en yüksek esnekliği sunuyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Uster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

Uster, nonwoven kalite kontrolü çözümünü 19-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen INDEX20’de tanıtacak. Kontaminasyon (kirlilik) tespitinde etkili çözümler sunan USTER® JOSSI VISION...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied