Ana Sayfa » Güncel » İlk Coats İnovasyon Merkezi Amerika’da Açıldı

İlk Coats İnovasyon Merkezi Amerika’da Açıldı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Coats İnovasyon Merkezi Amerika
Coats İnovasyon Merkezi Amerika

Amerika’da açılan ilk COATS İnovasyon Merkezi ‘nden sonra 2019 yılının başında Türkiye’de (Bursa) EMEA ve Çin’de (Shenzen) Asya merkezleri faaliyete geçecek.

Dünyanın önde gelen endüstriyel iplik üreticisi Coats’ın üç inovasyon merkezinden ilki kapılarını Amerika’da açtı. Coats’ın bu inovasyon merkezleri, müşteriler, markalar, tedarikçiler, üniversiteler ve yeni başlayanlar dahil olmak üzere bir dizi partnerle işbirliği yapmak için dünya çapında özel merkezlerdir. Kuzey Carolina’daki Sevier üretim sahasında bulunan Coats İnovasyon Merkezi Amerika, Yönetim kurulu başkanı Mike Clasper, İçra Kurulu Başkanı Rajiv Sharma ve yönetim kurulu üyeleri tarafından resmi olarak açıldı. Firmanın, Inovasyon Merkezi-EMEA Türkiye Bursa’da, Inovasyon Merkezi-Asya ise Çin’in Shenzen şehrinde 2019 yılının başında açılacak.

İnovasyon Merkezleri, Hazır Giyim ve Ayakkabı ve Performans Malzemeleri alanında öncü yeni ürünler ve süreçler geliştirecek. Bunlar ise Otomotiv, Petrol ve Gaz, Koruyucu Giysi ve Telekom’da son kullanımlar için yüksek teknoloji ürünlerini kapsıyor. Buralar yaratıcı ve ilham verici mekanlar sağlıyor. Bu mekanlarda yenilikçi bir düşünce işbirliğine dayalı olarak geliştirilebiliyor ve prototip tasarımlar hızla işlenerek, daha sonra tek başına bir pilot fabrikada üretilebilir hale geliyor.

Coats Group Yönetim Kurulu Başkanı Rajiv Sharma şunları söyledi; “Coats, daha yüksek performans ve daha iyi değer yaratan bugün olmayan, yeni ürünlerden daha fazla gelir artışı sağlamayı hedefleyen öncü bir şirkettir. Bunu kolaylaştırmak için, dünyanın dört bir yanındaki önemli konumlarda üç adet özel İnovasyon Merkezi geliştiriyoruz.  Müşteri odaklı yenilik, gelecekteki büyüme stratejimizin önemli bir parçası ve İnovasyon Merkezi-Amerika’nın açılışı önemli bir kilometre taşıdır.”

Coats İnovasyon Merkezi kapsamlı bir deneyim sunuyor

Coats İnovasyon Merkezi -Amerika, üç alandan oluşuyor. İnovasyon Galerisi’ndeki video duvarında; en son ürün geliştirmeler ekrana getirilirken; İskoçya Paisley’deki köklerinden Coats’ın günümüzün FTSE 250 global üretim şirketine kadar uzanan bir zaman çizelgesi yer alıyor. Son teknoloji ürünlerin gösterimi Coats’ı dijital çağ için kendini yeniden icat eden bir küresel üretim şirketi olarak gösteriyor.

Malzeme Laboratuvarı, müşterilerin fikir üretme ve yaratma süreçlerinde AR-GE teknoloji uzmanlarıyla doğrudan işbirliği yapabildikleri yerdir. Prototipleme Alanı ise, fikirlerin ve prototiplerin oluşturulabileceği yerdir. Burası kontrollü bir ortamda, üretim proseslerini hassas bir şekilde ayarlamak için kullanılabilecek bir dizi üretim makinesine sahip bir pilot fabrikayı içeriyor.

Coats İnovasyon Merkezi-Amerika’nın açılışını desteklemek için, işbirliği partnerlerinin neler yaşayacağı hakkında bir fikir vermek için web sitesinde 360 Sanal tur oluşturuldu.

Coats, dünyanın önde gelen endüstriyel iplik üreticilerindendir ve Amerika tekstil el sanatları pazarında önemli bir oyuncudur. 50 ülkeden bazılarında kendi işletmeleri ile Coats 6 kıtada 19 bin kişiyi istihdam ediyor. 2017 yılında firma 1,5 milyar Dolar gelir elde etti.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied