Çorap Sektörü LYCRA® MOVES ISTANBUL III’u Takip Etti

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

INVISTA, LYCRA® MOVES ISTANBUL III seminerinde, çorap sektörünün değer zincirindeki iştirakçilerine üçüncü kez ev sahipliği yaptı.

LYCRA® markasının sahibi INVISTA, global tanıtım çalışmaları kapsamında Çorap Sektörüne üçüncü kez ev sahipliği yaparak 2017-2018 sezonu yeni çorap trend ve inovasyonlarını beğeniye sundu. Hollandalı tasarım ajansı Stijlinstituut AMSTERDAM tarafından hazırlanan yeni sezon trend ve inovasyonları, INVISTA Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Çorap Pazarlama Müdürü Jane Gwyther ile moda sektöründe uzun yıllar modellik yapmış olan Deniz Pulaş tarafından davetlilerle paylaşıldı. Örme, iplik ve tedarik merkezlerini temsil eden önemli yöneticiler bu etkinliğe davet edildi.

Çorap Sektörü LYCRA® MOVES ISTANBUL III’ü Takip Etti
Çorap Sektörü LYCRA® MOVES ISTANBUL III’ü Takip Etti

Yeni sezon inovasyonları arasında 7/24 rahatlık ve performans sağlayan ve yeniçağın yaşam tarzı haline gelen “ATHLEISURE” trendi de bulunuyor. Yeni çorap inovasyonları, enerjik estetik görüntü ve sık performansı bir araya getiren; elyaf konseptlerindeki yenilikleri değişik giyim tarzlarıyla birleştiren farklı trendlerden oluşmuş bir portföyden oluşuyor. Seminerde bu portföyün parçası olan 4 farklı trendin sunumu yapıldı.

4 farklı trend

1-The Laboratory: Bacaklara dinamizm ve enerji katıyor.

2-The Beauty Parlour: Çoraplar lüks ve rahat katmanlar olarak ortaya çıkarılıyor.

3-The Office: Klasik parçalar ve takım elbiselerle giyilen çoraplara kurumsal görünümü kaybettirmeden dinamizm katılıyor.

4-The Wild: Güçlü, doğayı önemseyen dayanıklı bacakları destekliyor.

INVISTA 2017-2018 çorap trendleri ile LYCRA®, COOLMAX® ve THERMOLITE® elyaflarla üretilen ürünler limitleri ortadan kaldırıp, Ar-Ge, tasarım ve teknoloji alanlarında limitsiz düşünmenin gücünü inovasyona taşıyor.

LYCRA® markasının sahibi INVISTA, global tanıtım çalışmaları kapsamında Çorap Sektörüne üçüncü kez ev sahipliği yaparak; 2017-2018 sezonu yeni çorap trend ve inovasyonlarını beğeniye sundu. Hollandalı tasarım ajansı Stijlinstituut AMSTERDAM tarafından hazırlanan yeni sezon trend ve inovasyonları, INVISTA Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Çorap Pazarlama Müdürü Jane Gwyther ile moda sektöründe uzun yıllar modellik yapmış olan Deniz Pulaş tarafından davetlilerle paylaşıldı. Örme, iplik ve tedarik merkezlerini temsil eden önemli yöneticiler bu etkinliğe davet edildi. Yeni sezon inovasyonları arasında 7/24 rahatlık ve performans sağlayan ve yeniçağın yaşam tarzı haline gelen “ATHLEISURE” trendi de bulunuyor.

Tekstil Örme Haberleri

Mayer & Cie. Türkiye’deki pazar liderliğini pekiştiriyor

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) Covid-19 salgınının etkili olduğu 2020 yılında Türkiye'deki pazar lideri konumunu daha...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied