12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Dijital baskı dünyası FESPA Eurasia 2022 için gün sayıyor

FuarlarDijital baskı dünyası FESPA Eurasia 2022 için gün sayıyor

- Haber Sponsoru -

Avrasya Bölgesi’nin önde gelen baskı fuarı FESPA Eurasia, 1-4 Aralık tarihleri arasında baskı dünyasını 9. kez bir araya getirecek. Bu yıl gelen yüksek taleple birlikte daha büyük salonlarda düzenlenecek olan fuar, Ekim ayı itibarıyla yüzde 92’lik doluluk oranına ulaştı. Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergileneceği FESPA Eurasia 2022, 10 binden fazla sektör profesyonelini, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) 4. ve 8. salonlarda daha büyük bir alanda buluşturacak. Fuara gelecek ziyaretçiler; geniş format dijital baskı, serigrafi, tekstil baskı giysi dekorasyonu, araç kaplama, 3D baskı, promosyon, LED, tabela teknolojileri, sarf malzemeleri ve yazılımlarına ilişkin en yeni çözümleri tek bir çatı altında inceleme fırsatı bulacak.

Dijital baskı dünyası FESPA Eurasia 2022 için gün sayıyor

Bu yıl ilk kez Epson da kendi standıyla FESPA Eurasia 2022’de olacak

Pandemi nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra gerçekleşen FESPA Eurasia 2021 fuarının rekorla tamamlandığını hatırlatan FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, geçen yıl 500’den fazla markanın katılımıyla yaklaşık 10 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Yurt dışından 2 bin 188 kişiyle %22.5 yabancı ziyaretçi oranıyla rekor tazelediklerini dile getiren Binici; “Sektör liderleri ve küresel markalar, en yeni teknolojilerini ve uygulamalarını FESPA Eurasia’da sergiledi. Her yıl başarısını artıran fuarı bu yıl da daha geniş imkanlarla yeni bir rekor kıracak” diye konuştu. Binici, ayrıca fuarda bu yıl ilk kez sektörün önde gelen markalarından Epson’un da kendi standıyla yer alacağı bilgisini paylaştı.

Geçtiğimiz yıl, iki yıl aradan sonra endüstriyel reklam ve baskı sektöründen önemli markaları yeniden bir araya getiren fuar, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçiyle sektöre 1 milyar dolarlık hareket katmıştı. FESPA Eurasia 2021’in ana sponsoru olan Mimaki’nin yanı sıra, fuarda yer alan diğer pek çok markanın stantlarında sergiledikleri en yeni teknoloji ve dikkat çekici uygulama örnekleri yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Yeni iş ilişkilerine imza atılan fuarda gerçekleştirilen satın alımlar ayrıca ekonomiye canlılık kazandırmıştı.

Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği) ortaklığıyla kurulan FESPA Eurasia, ilk fuarını 2013 yılında gerçekleştirdi. O zamandan bu yana toplam 8 fuar gerçekleştiren FESPA Eurasia, 2022 yılında endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasını 9. kez bir araya getiriyor. Fuarda, endüstrinin önde gelen yayınlarından Textilegence da Salon 8 E41 numaralı stantta etkinliği yerinden takip ederek, endüstrinin nabzını tutacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler