DuPont coronavirüse karşı TyvekTogether Programı başlattı

DuPont başlattığı yeni #TyvekTogether Programı ile COVID-19 ile mücadeleye destek veriyor.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

DuPont, #TyvekTogether isimli yeni bir program başlattı. Bu kampanya şirketin COVID-19’un yayılmasına karşı mücadele ve sağlık çalışanlarını korumaya yönelik çabalarında Tyvek kişisel koruyucu giysilerin genel kullanılabilirliğini arttırmayı hedefliyor.  Tam kapasite ile bu girişim, başkalarının buna katılımını sağlayarak ayda 6 milyon ek cerrahi olmayan izolasyon önlüğü sağlayabilir. Böylece coronavirüsle mücadele cephe hattı daha fazla korunabilir.

DuPont Güvenlik Çözümleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Richard; “Koruyucu giyim için kritik bir ihtiyaç var ve mevcut kes ve dik üretim kapasitelerini koruyucu giysi imalatına dönüştürmek için, diğer şirketlerle çalışmanın daha fazla insanı korumanın en hızlı yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.  Richard sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünyanın dört bir yanında kendini adamış çalışanlarımız 7/24 daha fazla Tyvek® malzeme ve desenini daha fazla kuruluşun kullanımına sunmak için çalışıyor, bizi koruyanları korumak için birlikte çalışıyor.”

DuPont, giderek artan kişisel koruma ekipmanı (KKD) talebini karşılamak için küresel olarak Tyvek® ve Tychem® giysi üretimini önemli ölçüde arttırmak için ekipman ve teknolojiye yatırım yaptı. Firma Ocak 2020’den bu yana, özel olarak COVID-19 yanıtı için Tyvek® giysilerinin üretimini ayda 9 milyondan fazla arttırdı.  Bu, önceki krizler için üretilen miktarın iki katından fazladır.

DuPont Tyvek Kumaşı
DuPont Tyvek Kumaşı

Yeni bir kumaş yaratıldı: Tyvek style 1222A

#TyvekTogether Programı, COVID-19’un ayda 15 milyon giysiye yanıtı için giysi üretimi miktarında bir artış sağlamak için yeni bir uzman Tyvek®kumaşı sunacak. Yeni program aşağıdaki bileşenleri içeriyor

  • Yeni bir #TyvekTogether kumaş: Tyvek® style 1222A. Malzeme kullanımını optimize etmek ve kumaş kaplama için temel DupontTM Tyvek 400 giysisine benzer bariyer özelliklerine sahip.
  • Tyvek® style 1224, mevcut Tyvek® giysilerinin mümkün olduğunca çabuk çoğaltılması için mevcut kesme ve dikme özelliklerine sahip mevcut ve yeni müşterilere rulo şeklinde sunuluyor.
  • DuPont, cerrahi olmayan bir izolasyon elbisesi ve basit ve üretken üretim için optimize edilmiş bir tulum için desenler; ve sanal üretim desteği de dahil olmak üzere giysi tasarımları sağlayacak. Bu modeller ve teknik yardımla, yeni dönüştürücülerin kişisel koruyucu ekipman (KKD) üretmeye başlama hızının artması amaçlanıyor.
  • Partnerler ayrıca yerel ihtiyaçları karşılamak için tulumlar ve giysiler için kendi tasarımlarını kullanabilecek.
  • DuPont ayrıca 5700’den fazla Tyvek® tulumunu direkt ABD’deki COVID-19’dan en çok etkilenen eyaletlere bağışlayacak.

DuPont Güvenlik ve İnşaat’ın DuPont Kişisel Koruma birimi; özellikle COVID-19 ile savaşta ön hatlarda çalışan işçileri korumaya çalışırken; diğer insanları koruyanları korumaya yardımcı olmaya devam ediyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied