DuPont coronavirüse karşı TyvekTogether Programı başlattı

DuPont başlattığı yeni #TyvekTogether Programı ile COVID-19 ile mücadeleye destek veriyor.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

DuPont, #TyvekTogether isimli yeni bir program başlattı. Bu kampanya şirketin COVID-19’un yayılmasına karşı mücadele ve sağlık çalışanlarını korumaya yönelik çabalarında Tyvek kişisel koruyucu giysilerin genel kullanılabilirliğini arttırmayı hedefliyor.  Tam kapasite ile bu girişim, başkalarının buna katılımını sağlayarak ayda 6 milyon ek cerrahi olmayan izolasyon önlüğü sağlayabilir. Böylece coronavirüsle mücadele cephe hattı daha fazla korunabilir.

DuPont Güvenlik Çözümleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Richard; “Koruyucu giyim için kritik bir ihtiyaç var ve mevcut kes ve dik üretim kapasitelerini koruyucu giysi imalatına dönüştürmek için, diğer şirketlerle çalışmanın daha fazla insanı korumanın en hızlı yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.  Richard sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünyanın dört bir yanında kendini adamış çalışanlarımız 7/24 daha fazla Tyvek® malzeme ve desenini daha fazla kuruluşun kullanımına sunmak için çalışıyor, bizi koruyanları korumak için birlikte çalışıyor.”

DuPont, giderek artan kişisel koruma ekipmanı (KKD) talebini karşılamak için küresel olarak Tyvek® ve Tychem® giysi üretimini önemli ölçüde arttırmak için ekipman ve teknolojiye yatırım yaptı. Firma Ocak 2020’den bu yana, özel olarak COVID-19 yanıtı için Tyvek® giysilerinin üretimini ayda 9 milyondan fazla arttırdı.  Bu, önceki krizler için üretilen miktarın iki katından fazladır.

DuPont Tyvek Kumaşı
DuPont Tyvek Kumaşı

Yeni bir kumaş yaratıldı: Tyvek style 1222A

#TyvekTogether Programı, COVID-19’un ayda 15 milyon giysiye yanıtı için giysi üretimi miktarında bir artış sağlamak için yeni bir uzman Tyvek®kumaşı sunacak. Yeni program aşağıdaki bileşenleri içeriyor

  • Yeni bir #TyvekTogether kumaş: Tyvek® style 1222A. Malzeme kullanımını optimize etmek ve kumaş kaplama için temel DupontTM Tyvek 400 giysisine benzer bariyer özelliklerine sahip.
  • Tyvek® style 1224, mevcut Tyvek® giysilerinin mümkün olduğunca çabuk çoğaltılması için mevcut kesme ve dikme özelliklerine sahip mevcut ve yeni müşterilere rulo şeklinde sunuluyor.
  • DuPont, cerrahi olmayan bir izolasyon elbisesi ve basit ve üretken üretim için optimize edilmiş bir tulum için desenler; ve sanal üretim desteği de dahil olmak üzere giysi tasarımları sağlayacak. Bu modeller ve teknik yardımla, yeni dönüştürücülerin kişisel koruyucu ekipman (KKD) üretmeye başlama hızının artması amaçlanıyor.
  • Partnerler ayrıca yerel ihtiyaçları karşılamak için tulumlar ve giysiler için kendi tasarımlarını kullanabilecek.
  • DuPont ayrıca 5700’den fazla Tyvek® tulumunu direkt ABD’deki COVID-19’dan en çok etkilenen eyaletlere bağışlayacak.

DuPont Güvenlik ve İnşaat’ın DuPont Kişisel Koruma birimi; özellikle COVID-19 ile savaşta ön hatlarda çalışan işçileri korumaya çalışırken; diğer insanları koruyanları korumaya yardımcı olmaya devam ediyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek. İnşaattan tarıma, otomotivden uçak endüstrisine, günlük hayatın her aşamasının ayrılmaz bir parçası haline...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied