EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı
EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı

EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı – EFI Yeni Reggiani Tekstil Baskı Makinesi ile Müşterilerine Benzersiz Renk Sonuçları Sunuyor. On iki renkli Reggiani baskı makinesi ve daha çevreci denim üretimine yönelik Mezzera ürünü, EFI’nın gelişmiş tekstil teknolojileri sergisinde ile kez görücüye çıkıyor.

Electronics For Imaging, Inc. (EFI) 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen ITM 2018 fuarında piyasaya çıkaracağı yeni EFI™ Reggiani COLORS dijital baskı makinesini tanıttı. EFI’nin fuarda 6. Salon’da 607 numaralı standında denim giysileri çevresel açıdan daha sürdürülebilir şekilde boyamaya yönelik yeni EFI Mezzera teknolojisi ile geleneksel üretim alanında yaşanan önemli gelişmelere de vurgu yapıldı.

EFI teknoloji ekosistemi, dijital ve geleneksel işlemlerle birlikte EFI Reggiani’nin tekstil endüstrisi yeniliği alanındaki 70 yıllık liderliğinden yararlanıyor. EFI Reggiani ürünleri, endüstrinin en gelişmiş yazılım yeniliklerinden bazılarıyla birlikte, gelenekselden dijital üretime geçişi yalınlaştırıyor.

ITM’de EFI uzmanları, daha çevreci ve doğa dostu işlemlere geçiş olanağı sağlayan gelişmiş iş akışlarını kullanıcılara sunan şirketin tamamen yenilenmiş dijital baskı makinesi yelpazesini öne çıkardı. Fuarda gerçekleştirilen bir basın toplantısında EFI Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, İş Geliştirme ve Servis Müdürü Antonino Tricomi ve Denim Satış Uzmanı Alberto Rimoldi hem firmanın gelişimi ve pazar gücü hem de yenilikçi çözümü COLORS hakkında bilgi verdi.

EFI Reggiani’nin inovatif çözümleriyle tekstil baskısında küresel bir lider olduğunu söyleyen Adele Genoni; “70 yıldır endüstri liderliğimizde, ürünlerimizin inanılmaz gücüyle müşterilerimizi daha ileriye götürecek hizmeti veriyoruz. Dünya çapında 700’den fazla dijital ve 2.500’den fazla analog baskı makinemiz çalışıyor ve 1000 tondan fazla mürekkep dünya çapında 40’dan fazla ülkeye satıldı” dedi.

EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı
EFI Reggiani COLORS Türk Tekstilcilere Tanıtıldı

Dijital tekstil baskısında çığır açan EFI Reggiani COLORS

EFI’nin en yeni Reggiani ürünü, şirketin yenilik geliştirme odaklı olması ile bir yıldan az süre içinde piyasaya çıkardığı dördüncü yüksek teknoloji ürünü tekstil baskı makinesidir. Bu makine rekabette büyük bir avantaj elde etmek isteyen müşteriler için çok önemli olan eşsiz bir imaj yapılandırması sunuyor.

Adele Genoni şunları söyledi; “ITM’de piyasaya sunulan yeni EFI Reggiani COLORS baskı makinesi, tek sırada12’ye kadar farklı rengi basabilen tekstil üreticileri için çığır açan bir üründür. Bu benzersiz yeni dijital baskı makinesi, renk patlaması ile sektöre yeni bir yaratıcılık kazandırıyor. Tüm gelişmiş EFI Reggiani tekstil üretimi çözümleri portföyüyle birlikte, müşterilerimizin yeni sürdürülebilirlik, verimlilik ve kazanç düzeylerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.”

EFI Reggiani COLORS dijital baskı makinesi kullanıcılara, özel mürekkepleri ve farklı kimyasal yapılara sahip mürekkepleri kullanmak da dahil olmak üzere, 180, 240 ve 340 mm genişliklerindeki neredeyse tüm mürekkep yapılandırmasında baskı yapma imkanı veriyor. Saatte 560 metre kareye kadar baskı yaparak genişletilmiş renk gamı, üstün renk derinliği ve kumaşa yüksek oranda nüfuz etme özelliği ile eşsiz bir baskı kalitesi ve istikrar sunuyor.

Kullanıcılar baskı makinesinin 12 rengini çok daha yüksek üretim hızlarında üstün bir imaj kalitesi elde etmek için son derece verimli olan 6+6 yapılandırmasına yerleştirebilirler. Yenilikçi bir kesintisiz mürekkep devridaim sistemi, temizleme ve bakımı azaltırken, çarpıcı bir güvenilirlik sağlar ve kullanıcıların daha geniş çeşitli mürekkepler ile baskı yapmalarını sağlıyor. Ayrıca basitleştirilmiş bir baskı kafası tasarımı ve baskı makinesi üzerindeki şirkete ait elektronik eşyalar kurulum süresini kısaltır ve bakım çalışmalarını kolaylaştırır.

COLORS modelinde bulunan yeni EFI Reggiani baskı yazılımı, kullanıcıların genel iş akışı performansını artıran gerçek zamanlı imaj işleme olanağı sağlıyor.

Gelişmiş üretim iş akışı

EFI endüstriyel tekstil teknolojileri ekosistemi, numuneleri ve daha küçük boyutlardaki kıyafet partilerini uygun maliyetli üretme, pazara arz etme süresini kısaltma ve geleneksel teknolojilerle üretilmesi zor veya imkansız olan tasarımları üretme de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstri zorluklarının üstesinden gelme konusunda müşterilere yardımcı oluyor. Kullanıcılar verimlilikte otomasyon arayışında olduğundan, EFI’nin gelişmiş araçları, kaliteden ödün vermeden kolaylaştırılmış bir iş akışı sunuyor ve hataları azaltıyor.

Bu ekosistem içinde; EFI Reggiani dijital baskı makinelerinde profesyonel renk yönetimi ve yüksek kaliteli RIP çıktısına yönelik Fiery proServer; dijital ön uç (DFE) ile verimli tekstil tasarımı; ve dosya hazırlama teknolojilerini bir araya getiren EFI Fiery® Textile Bundle da yer alıyor.

Paket içindeki Fiery DesignPro araçları, bir tasarım ekibine paydaşlara; hızlı ve kolay bir şekilde profesyonel tasarımlar, kusursuz tekrarlayan desenleri, farklı renkleri, renk kitaplıklarını ve paletlerini oluşturma gücü veriyor.

EFI Optitex® yazılımı, şirketlere ilham verici birebir 3D dijital kıyafetleri hızlıca oluşturma imkanı sunmak için; moda ve tekstil endüstrisine entegre bir 2D/3D dijital çözümü sağlar. Yeni bir eklenti yazılım olan Optitex 3D Design Illustrator, tasarımcılara 3D kıyafetleri Adobe® Illustrator® içinde doğrulama ve özelleştirme özgürlüğü verir. Tasarımcılar, doğru bir şekilde ve ölçeklendirerek 3D giysileri görselleştirebilir; ve basılı bir numune beklemeden giysinin kumaşını, dokusunu, dikişlerini, süslemelerini, baskı desenlerini ve grafik yerleşimini özelleştirebilirler.

Düşük etkili denim modası

Tekstil şirketlerine denim üretimi sırasındaki aşırı su kullanımını; kimyasal atıkları ve yüksek işletim maliyetlerini ortadan kaldırma imkanı sunan; yeni EFI Mezzera indigo boyama teknolojisi ITM’de ilk kez dünya çapında görücüye çıktı. EFI, daha sürdürülebilir bir üretim anlayışını mümkün kılarak; düşük su tüketimi ve işletim maliyetleri ile çevresel etkiyi azaltan yeni Mezzera LOOP SLASHER ürününü yaratmak için; denim üreticileri ve imalatçıları ile iş ortaklığı yaptı.

Yeni ürün, indigo performansını geliştirmek ve kimyasalları muhafaza etmek için nitrojenle mühürlenmiş hazneler kullanıyor. EFI Mezzera LOOP SLASHER; diğer denim üretim teknolojileri ile karşılaştırıldığında; %35 oranında daha düşük bir çevresel etkiye sahip ve %50 daha az indigo likörü kullanır. Ayrıca denim üretimi için gerekli olan toplam kimyasal miktarını sınırlayarak, işlemde kullanılan hidrosülfitin %30 ila %40’ını tekrar kullanım için tutuyor.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied