FESPA Eurasia 2019 Şimdiden %80 Doluluğa Ulaştı

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, 5-8 Aralık 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) 3 ayrı salonda baskı ve endüstriyel reklam dünyasını bir araya getirecek. Şimdiden yüzde 80 doluluğa ulaştı.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, 5-8 Aralık 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) 3 ayrı salonda baskı ve endüstriyel reklam dünyasını bir araya getirecek. Şimdiden yüzde 80 doluluğa ulaşan FESPA Eurasia 2019 katılımcılarının, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB’in m2’de 250 TL’lik desteğiyle birlikte özel fiyatlardan yararlanabileceği belirtiliyor. 3 ayrı salonda toplam 180 katılımcı ile gerçekleşecek olan fuarın 10 bine yakın tekil ziyaretçiyi kendine çekeceği dile getiriliyor.

7. edisyonuyla baskı endüstrisinin tüm segmentlerini bir araya getirmeye hazırlanan fuar için yürütülen çalışmalar hızla devam ediyor. Yılın başında fuar hazırlıklarını başlatan Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED) ve FESPA Eurasia yöneticileri, Haziran ayı sonuna kadar, baskı endüstrisinin kalbinin attığı toplam 6 şehirde 50 firma ziyareti gerçekleştirdi. Endüstriyel reklam ve baskı uzmanlarıyla bir araya gelip, eğitimlerle sektörü bilinçlendiren ARED, aynı zamanda FESPA Eurasia 2019 Fuarı ile ilgili tanıtıcı faaliyetleri de yürütüyor.

FESPA Eurasia 2019 katılımcılarına düşük maliyet avantajı

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, sektörün en verimli fuarı olma hedefiyle; kar amacı gütmeden katılımcılarının fuar maliyetlerini düşürmek için yardımcı olduklarını söyledi. Binici; “KOSGEB desteğini (m2’de 250TL) de alma fırsatı olan FESPA Eurasia katılımcıları geçtiğimiz senelere göre çok daha uygun maliyetlerle fuara katılabilecekler. FESPA Eurasia, katılımcılarının maliyetlerini düşürmek için yardımcı oluyor. Bu sayede şimdiye kadar fuarın %80’i doldu” dedi.

Fuar %30 büyüyerek 3 salonda düzenlenecek

Bu yıl İFM’de 3 salonda (9, 10, 11) gerçekleşecek olan FESPA Eurasia 2019, katılımcılar adına en verimli fuar olma hedefini taşıyor. Önceki fuara göre %30’luk büyüme anlamına gelen bu gelişmede katılımcılardan gelen yoğun talep etkili oldu. İki salonu dijital baskı ve endüstriyel reklama ayrılan FESPA Eurasia 2019’da bir salon ise tamamen serigrafi dünyasını ağırlayacak. Dört gün boyunca sektörün büyümesi için en önemli platformlardan biri olmayı hedefleyen FESPA Eurasia 2019’da; çevre ülkelerden gelen sektör profesyonelleri, fuardaki yerel ve uluslararası katılımcılarla buluşacak. Bu yıl özellikle Bulgaristan, Tunus, Irak, Cezayir, Rusya, İran, Yunanistan, Fas, Ukrayna ve Hollanda’dan gelen ziyaretçi sayılarında artış bekleniyor.

Yılın teması ‘Potansiyelini Keşfet’

FESPA Eurasia bu yıl kullandığı ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganı ile; baskı ve endüstriyel reklam camiasının doğru zamanda doğru kararlar alabilme, trendleri takip edebilme ve çağı yakalama becerilerini geliştirerek; gerçek iş potansiyelini keşfetmesini hedefliyor. Fuarın, 7.5 milyar dolara yakın bir büyüklüğe sahip olan baskı sektörüne 1,5 milyar dolarlık hacim katması öngörülüyor. Avrasya ve çevre bölgelerden alıcıların fuarı gelmesi, yerel ve uluslararası baskı endüstrisinin dikkatinin bu fuara odaklanması sağlayacak.

Fuar Haberleri

Pandeminin fuarlara etkileri ve düşündürdükleri

2019 yılı sonunda patlak veren Covid-19 salgını tüm şiddetiyle devam ediyor. Bazı ülkelerde günlük vaka sayılarında her gün yeni...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied