Ana Sayfa » Baskı » GIS ve Esko dijital baskıda işbirliği yapıyor

GIS ve Esko dijital baskıda işbirliği yapıyor

Ambalaj endüstrisi için dijital baskı güçlerini birleştiren GIS ve Esko, iş verimliliğini arttırıyor.

Epson Article Top

Dijital baskı endüstrisinde iki büyük marka yenilik ve dijital baskı ekosistemi sunmak için önemli bir işbirliği başlattı. Endüstriyel inkjet çözümleri geliştiricisi ve tedarikçisi Global Inkjet Systems (GIS) ve ambalaj sektöründeki marka ve tedarikçiler için donanım ve yazılım çözümleri sunan Esko işbirliği başlattığını duyurdu.

GIS, ambalaj için dijital baskı makineleri tedarikçileri de dahil olmak üzere, endüstriyel inkjet makine üreticilerine veri yolu elektroniği, mürekkep dağıtım sistemleri ve baskı sistemi kontrol yazılımları geliştiriyor ve tedarik ediyor. Tarama ve doğrudan şekilli sistemlere ek olarak GIS, tek geçişli yüksek performanslı inkjet sistemlerde de uzmanlığa sahip. Bu sistemler renk kararlılığını ve çoğaltmayı, baskı homojenliğini, kusur telafisini ve daha fazlasını yönetmek için sürekli kalite kontrol desteği ile, gerçek zamanlı iş akışı, RIP ve imaj işleme motorları seçeneklerini sunuyor.

GIS ve Esko işbirliği ile kullanıcıların iş verimliliği artıyor

GIS ve Esko arasındaki işbirliği, makine üreticilerinin müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için özel çözümler geliştirmelerini ve dağıtmalarını sağlıyor. Her iki tarafın teknolojilerini, ürünlerini ve hizmetlerini kullanan akıcı, entegre ve otomatik iş akışları ile son kullanıcı verimliliği artırıldı. Esko sunucu (DFE) teknolojisini GIS Atlas® yazılımı ile birleştirmek, baskı makinesi üreticilerinin her müşteri için optimize edilmiş çözümler tasarlamasına ve sunmasına olanak tanıyor. Bu sistemler daha sonra değişen üretim ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilebilir veya değiştirilebilir.

Marka renk yönetimi ve RIPping (RIP oluşturma) dahil olmak üzere Esko DFE, ambalajda dijital baskı için anahtar teslim bir çözümdür. Esko, 10 yıldan fazla bir süredir DFE’yi önde gelen birçok dijital baskı üreticisine tedarik etti ve bu çözüm iş akışının önemli bir parçası olarak baskıya dahil edildi. Açıklanan işbirliğiyle, iki şirket artık baskı işi yaratmadan hassas baskı kafası kontrolü ile baskı kalitesini optimize etmeye kadar eksiksiz bir çözüm sunabiliyor.

Artık her iki şirketin bileşenlerinin de son kullanıcıların gereksinimlerini karşılayan birleşik bir kullanıcı arayüzüne entegre edilmesi yoluyla ek kullanıcı arayüzü (UI) özelliği kullanılabilir. Yeni aygıtları tanıtan baskı makinesi satıcıları, daha hızlı piyasaya hazırlığı için hazır bir entegre sistem kullanarak geliştirme süresinin kısaltılmasını sağlayacak. Baskı üreticileri ve dönüştürücüler iş akışı, renk ve cihaz telafisi için daha standart ve sağlam baskı öncesi çözümlere sahip olacak.

GIS ve Esko dijital baskıda işbirliği yapıyor
GIS ve Esko dijital baskıda işbirliği yapıyor

Benzersiz bir baskı ekosistemi oluştu

İşbirliği hakkında konuşan GIS Genel Müdürü Nick Geddes şunları söyledi; “Esko’nun ambalaj yönetimi, baskı öncesi otomasyonu ve DFE uzmanlığını GIS’in endüstriyel inkjet özellikleriyle birleştirmek; başka yerde görülmeyen ambalaj ve etiket dijital baskı için benzersiz bir ekosistem yaratıyor. Eksik hızlı nozul telafisi ve baskı kafasının yoğunluğunun düzeltilmesi için çok hızlı tarama teknolojileri; ve kapalı döngü imaj kalitesi kontrolü sunan yüksek hızlı tek geçişli inkjet sistemlerimiz; dijital baskı sektörü için güçlü bir avantaj yaratarak Esko iş akışına sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor”.

Esko Tedarikçi İşleri Genel Müdürü Chuck Ravetto ise; GIS ile ortaklıklarıyla oluşan bu entegre çözümü kullanarak müşterilerin daha hızlı bir şekilde pazara yenilikler getireceklerini dile getirdi.  Ravetto; “Aynı zamanda, dijital baskı kapasitesine yatırım yapan ambalaj dönüştürücüleri; iş akışı, renk yönetimi ve cihaz telafisi için baskı çözümlerinde daha standart ve sağlam çözümlere sahip olacak. Esko ve GIS’in birleşik kapasitesi, dijital baskının ötesine geçen ve dahil olan herkes için karmaşıklığı azaltan; en çok ihtiyaç duyulduğunda verimliliği ve üretkenliği artıran bir entegrasyon seviyesi yaratıyor” dedi.

Dijital Baskı Haberleri

Kendi işini kurmak isteyenler için geliştirildi

Epson, kendi ürünlerini üretmek isteyen girişimciler ve işini büyütmek isteyen küçük işletmeler için süblimasyon mürekkep kullanan Epson SureColor SC-F500...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied