Ana Sayfa » Örme » Groz-Beckert ile ITMA ASIA 2016’da Tekstil Üretim Deneyimi

Groz-Beckert ile ITMA ASIA 2016’da Tekstil Üretim Deneyimi

Beşinci ITMA ASIA fuarı Ekim ayında Şanghay’da gerçekleştirilecek ve yeni inşa edilen Uluslararası Fuar ve Kongre merkezi ilk kez bu etkinliğe ev sahipliği yapacak. 21-25 Ekim 2016 tarihlerindeki bu etkinliğe katılacak olan Groz-Beckert , dünyanın her yerinden gelen tekstil firmaları ile buluşacak. Firma tüm tekstil değer zinciri için geliştirdiği ürün ve çözümlerini Salon 4 D29’daki standında sunacak.

Örme segmenti ITMA ASIA’da verimlilik ve karlılık odaklı olarak yer alacak. Özellikle, aynı kovan üzerinde E10’dan E50’ye  farklı fayn segmentlerin bulunduğu ‘şeffaf’ yuvarlak örgü makinası öne çıkacak. Düz örgü ve çözgü örme alanlarından diğer iki ‘şeffaf’  makina ürün sunumunu tamamlayacak. Üç akrilik cam makinadan her biri ayrıntılı inceleme için tek tek çıkarılabilir segmentlere sahip.

Örme segmentinde vurgulanacak diğer nokta, litespeed® iğnelerinin daha da geliştirilmişi olan, litespeed® plus iğnelerinin sunumu olacak. Bu yenilik hizmet ömrünü uzatan, yağ tüketimini azaltan ve örme sürecinde %20’ye varan enerji tasarrufu sağlayan optimize iğne geometrisi ile etkileyicidir.

Groz-Beckert ITMA’da Dokuma segmentinde; gücülerden lamellere, gücü çerçevelerinden dokuma hazırlık için makinalara kadar geniş ürün yelpazesini sunacak. Tam otomatik tahar makinası WarpMaster ve KnotMaster serisinden çeşitli çözgü düğüm makinaları fuar standında yer alacak. Dokuma segmentinde de, şeffaf bir dokuma makinası özel bir şekilde, dokuma aksesuarları gamındaki ürünlerini sunacak. Groz-Beckert’in ürün yelpazesine yeni eklenen jakar gücü bu fuarda sergilenecek özel bir ürün olacak. Dokuma segmentindeki geniş ürün portföyü, uzman bilgi ve yoğun uygulama tavsiyeleri ile kendini farklı kılan geniş çaplı bir hizmet yelpazesi ile tamamlanacak. Groz-Beckert tüm önemli tekstil merkezlerindeki sayısız iştirakleri ve geniş kapsamlı mümessillik ağı sayesinde geniş bir teknik servis sunuyor.

Keçeleme nihai uygulamaya bağlı olarak, özel niteliklere sahip farklı iğneler gerektirir. Filtre endüstrisi için özel iğne çözümlerine ek olarak, ITMA ASIA’da ürün alanında jeotekstiller, filtre ve kağıt makinaları keçeleri ve otomotiv uygulamaları için çözümler sunulacak. Groz-Beckert nihai üründe iyi yüzey özellikleri ve optimal yüzey kalitesi için güvenilir GEBECON® iğneleri ve EcoStar® ile ilgili bilgi verecek. Filtrelerde gerektiği gibi yüksek mukavemet için, örneğin Groz-Beckert’in Teardrop’u gibi gözyaşı şeklinde çalışan bir iğne net avantajlar sunar. Bu uygulama alanlarında, Groz-Beckert’in fuar standında ürün numuneleri ve ‘şeffaf’ iğneleme makinalarının çıkarılabilir iğne modülleri iğneleme prosesine dair detaylı bilgiler verecek.

ITMA ASIA’da Tafting ürün segmenti, halı üreticilerinin artan kalite gereksinimlerine ve büyüyen maliyet baskısına odaklanacak. Tafting iğneleri, lüperler, tarak parmağı ve tafting bıçağı içeren Tufting Gauge Part sistemi ile Groz Beckert, bir tafting sistemi içindeki tüm bileşenlerin mükemmel etkileşimi için talebi karşılar. Groz-Beckert’in Loop Control® teknolojisi, ipeksi pürüzsüz bir yüzeye sahip tafting halıya doğru trendi yansıtıyor. Kesik (ilmekli) havlı kancalarla birlikte Loop Control® son derece ince tek filamentli yumuşak elyaf ipliklerin işlenmesi için özel olarak tasarlandı. Groz-Beckert aynı zamanda tüm uygulamalar ve makina tipleri için sistem çözümleri sunuyor.

Groz-Beckert ürün yelpazesine en son eklenen Taraklama segmenti geniş ürün portföyünü sergileyecek. Odak noktası ise son derece ince elyafların taraklanması için sentetik doffer teli olacak. Bu ürün yüksek diş yoğunluğuna ve özel bir geometriye sahiptir. Mat sentetik elyaflar gibi aşındırıcı malzemeler bile sentetik doffer teli ile D40-30-52C CBF ile işlenebilmektedir.

Kısa ve uzun elyaf iplik sanayileri için ürün yelpazesini genişletmek adına, Groz-Beckert, Nonwoven taraklama sektörüne özel ürünler sunuyor. Yenilikçi EvoStep® ve SiroLock® metalik tarak garnitürü ile firma pazarda giderek artan gereksinimlere yanıt veriyor.

Groz Beckert’in Dikiş segmenti  ITMA ASIA’da online müşteri portalını sunacak. Bu portal dikiş teknolojileri için bir veri tabanıdır, Groz-Beckert dikiş ürünlerinin tüm bilgileriyle hizmet protföyünü genişletiyor ve dikiş endüstrisine kullanışlı bilgi sunar. Bir başka vurgu ise, hızlı ve hedeflenen ürün aramasını sağlayan yeni geliştirilmiş ürün kataloğuna olacak. my.groz-beckert.com/sewing adresindeki bu müşteri portalı ayrıca yeni dikiş yapılarının animasyonlarını sunuyor. Bu animasyonlar tamamen yeni bir bakış açısıyla, iplik ve iğne arasında, dikiş makinesinde ilmek ve dikiş oluşturmak için nasıl bir etkileşim olduğunu gösteriyor.

Diğer bir hizmet olan, özel olarak Groz-Beckert tarafından geliştirilmiş patentli INH (Ideal Needle Handling) kalite yönetimi ile, kırık ve hasarlı dikiş makinası iğneleriyle başa çıkmak için sorunsuz ve zaman kazandıran prosedür mümkün oluyor. INH kalite yönetimi tekstil üreticilerine, standart yaklaşım ile marka sahiplerinin farklı özelliklerini karşılamada yardımcı oluyor. Optimal sonucu elde etmek için, Groz-Beckert uygun bir proses geliştirmek ve gerekli araçları sağlamak için müşterileri ile birlikte çalışıyor.

Tekstil Örme Haberleri

Entegre tesis olma yolunda ilerleyen Rubenis, örme yatırımı yaptı

Yüzde yüz organik pamuktan iplik üreten, Türk tekstil üreticisi Rubenis İplik, yatırımlarla adım adım bir entegre tesise dönüşme yolunda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied