Ana Sayfa » Dokuma » Groz-Beckert, ITM 2018’de Çözümlerini Sergileyecek

Groz-Beckert, ITM 2018’de Çözümlerini Sergileyecek

Groz-Beckert, ITM 2018’de Çözümlerini Sergileyecek
Groz-Beckert, ITM 2018’de Çözümlerini Sergileyecek

Örme, Dokuma, Keçe ve Tarak alanındaki kapsamlı çözümlerini ITM 2018 fuarında sergileyecek olan Groz-Beckert, Türk tekstil sektörünün güçlü partnerlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Groz-Beckert 14-17 Nisan 2018 tarihleri ​​arasında İstanbul’daki ITM 2018 fuarına katılıyor. Dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi, 7. salondaki 707/B numaralı standında Örgü, Dokuma, Keçe ve Taraklama segmentleri için ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Örme ürün grubu, ağırlıklı olarak örücü elemanların (iğne ve platinler) birbiriyle etkileşimleri üzerinde duracak.  Ziyaretçiler şeffaf örgü makine modelleri üzerinde bu parçaların çalışma ve birbirleriyle etkileşim prensiplerini rahatça görüp inceleyebilecekler.  Akrilik malzemeden yapılmış şeffaf yuvarlak örme makine modelinde örgü kovanı, iğneler ve platinler arasındaki ilişki, farklı yuvarlak örgü teknolojileri için ayrı ayrı gösterilerek Groz-Beckert ürünlerin çeşitliliği ve verimliliği üzerine vurgu yapılmaktadır.  Düz örgü (triko) makine modeli üzerinde E2.5 ile E18 arasında farklı faynlar için 8 farklı düz örgü (triko) teknolojisi ve bu teknolojilerde kullanılan Groz-Beckert iğne ve platinleri gösterilmektedir.

Çorap ve raşel (çözgülü) örgü şeffaf makine modelleri de örgü ürün grubunun sunumunu tamamlayacaktır. Akrilik malzemeden yapılmış bu makine modellerinin her biri detaylı inceleme için ayrı ayrı çıkarılabilir segmentlere sahiptir. Standta ayrıca, çok gelişmiş bir ürün kataloğuna ve örgü teknolojileri hakkında birçok önemli bilgiye sürekli erişim sağlayan, online Örgü Müşteri Portalı ile ilgili canlı sunumlar yapılacaktır. Bu platform üzerinde kolayca erişilebilen ve sürekli büyüyen bir bilgi bankası da sunuluyor.

Dokuma ürün grubunda, diğer ürünlerinin yanında hızlı ve üniversal çözgü düğüm makinesi Knotmaster AS/3 gösterilecek. Bu yüksek performanslı düğüm makinesinin en önemli avantajlarından biri az bakım gerektirmesidir. Dokunmatik ekran sayesinde kullanımı çok kolaydır. 4 farklı düğüm çeşidi, tek düğüm, otomatik tekrar, çift iplik ve iplik kopuş dedektörleri gibi birçok faydalı özelliği ile çok geniş bir uygulama alanına sahiptir ve standart versiyon düğüm makineleri içinde en çok satılan modeldir.  Bunlara ilaveten bu düğüm makinesiyle çok geniş iplik çeşitleri, örneğin pamuk, yün, sentetik, karışım ve elastik iplikler, düğümlenebiliyor.

Keçe ürün grubunda ise, HyTec® P su jeti şerit modeli ziyaretçilerin dikkatine sunulacaktır. Optimize edilmiş esneklik sayesinde geliştirilmiş kullanım özellikleri, jet şeridinin servis ömrünü uzatıyor. Ayrıca, HyTec® P’nin çizilmeye karşı daha yüksek olan dayanımı, makineye yerleştirilirken hasar görmesini önlüyor.

Tarak ürün grubu, ITM 2018’de doffer ve ana silindir telleri için tasarlanan SiroLock® ve EvoStep® tellerini sergileyecek. Bunların beraber kullanılması durumunda homojen bir elyaf dağılımı elde edilebilmekte, aynı zamanda da elyaf tüketimi azaltılarak daha ekonomik nonwoven üretebiliyor.

Groz-Beckert SiroLock® ve EvoStep®

SiroLock® ve EvoStep® tellerini özel yapan tarak diş uçlarının hemen altındaki basamak şeklindeki geometrileridir. Bu sayede %30’a varan oranlarda daha iyi elyaf alarak; uçan elyafı azaltmakta ve yüksek üretim hızlarında bile gelişmiş bir elyaf karıştırmayı mümkün kılıyor. Yüksek derecede elyaf kontrolü, silindir ve doffer arasında çok daha iyi bir elyaf transferi ve dolayısıyla ana silindir çevresinde gereksiz elyaf geri kazanım işlemini engellemektedir. Daha az bakım gereksinimi sayesinde de daha çabuk ve yumuşak bir şekilde yeniden üretime başlanabiliyor. SiroLock® ve EvoStep® bu özellikleri ile konvensiyonel tarak tellerine göre belirgin bir şekilde daha iyi bir elyaf karışımı; daha yüksek bir tülbent (web) kalitesi ve daha az elyaf tüketimini mümkün kılıyorlar.

ITM 2018 fuarında Tarak ürün grubu bunların yanı sıra; iplik eğirme sektörü için de mikroelyaflarla çalışan; 0.70 mm taban kalınlığına ve 520 PPSI’ye (tel uç sayısı) sahip özel bir doffer teli; döner şapkalar ve sabit şapkaları da sergileyecektir.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied