23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

DokumaGroz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

- Haber Sponsoru -

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü tellerini tek telden oluşacak şekilde geliştirerek büyük bir yeniliğe imza attı. Firmanın geniş ürün yelpazesi içerisinde ‘Mono-wire’ adı altında yerini alan tek tel gücü telleri, kimyasal maddelerin kullanımına ilişkin uyumluluk gerekliliklerinin karşılanmasına yardımcı olduğunu belirten REACH uyumlu ve daha çevre dostu bir uygulama imkanı sunuyor. Aynı zamanda çözgü ipliklerine karşı hassas olarak geliştirilen yüzeyi, maksimum verimlilikle üretilen yüksek kaliteli kumaşlar elde edilmesine imkan veriyor.

Groz Beckert tek tel gücü telleriyle çok ince ve hassas çözgü ipliklerinde bile ideal yüzey

Dokuma sürecinin temel bileşenlerinden biri olan gücü telleri, dokuma kumaş üretiminde oldukça büyük bir önem taşıyor. Groz-Beckert’in ürün yelpazesinde çok çeşitli uygulamalar için birçok farklı gücü telinin yanı sıra, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü telleri de bulunuyor. Bunları yenilikçi bir şekilde geliştirerek tek telden üreten firma, bu inovasyonlar ile dokuma sürecinin iyileştirmesini ve bunun çevresel etkisinin düşürülmesini sağlıyor.

Groz-Beckert RONDOFIL gücü telleri ve Groz-Beckert Jakar gücü telleri tek bir telden üretilmesi sayesinde çok ince ve hassas çözgü iplikleri için bile ideal bir yüzey sunuyor. Aynı zamanda her çeşit iplik için uygun olan tek telli gücü tellerinin yüzey kalitesi, çok yüksek sıklıkta olan çözgü iplikleri için de avantaj sağlayarak, kumaşlarda en üst düzey verimlilikte ve yüksek kalitede sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Kaynak tasarrufu sağlayan ve paslanmaz çelikten yapılan gücü telleri en yüksek üretim doğruluğu sunarken, ayrıca kullanıcının ihtiyacına yönelik özel ölçü seçenekleri de mevcut bulunuyor.

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

Groz-Beckert ‘Mono-wire’ tek tel gücü telleri daha çevre dostu bir işlem sunuyor

Groz-Beckert’in tek-tel gücü telleri; gücü gözünün (mailon), bükülüp lehimlenmesiyle oluşturulmayıp, gücü gözünün bir yapışkan ile tutturulması ile elde ediliyor. Çift tel gücü tellerinin kullanımına kıyasla, tek tel gücü tellerinde, iplik yüzeyi daha da fazla korunurken, çözgü ipliğinin malzeme yorgunluğu ve korozyon nedeniyle zarar görmesinin de önüne geçiliyor. Ayrıca bunların üretiminde kurşun içeren lehimleme aşamasının olmaması daha çevre dostu bir dokuma işlemini mümkün hale getiriyor. Bu sayede, özel cilt koruması gibi SVHC lead’ini kullanırken alınan önlemlere gerek kalmıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler