13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

DokumaGroz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

- Dokuma Haber Sponsoru -

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü tellerini tek telden oluşacak şekilde geliştirerek büyük bir yeniliğe imza attı. Firmanın geniş ürün yelpazesi içerisinde ‘Mono-wire’ adı altında yerini alan tek tel gücü telleri, kimyasal maddelerin kullanımına ilişkin uyumluluk gerekliliklerinin karşılanmasına yardımcı olduğunu belirten REACH uyumlu ve daha çevre dostu bir uygulama imkanı sunuyor. Aynı zamanda çözgü ipliklerine karşı hassas olarak geliştirilen yüzeyi, maksimum verimlilikle üretilen yüksek kaliteli kumaşlar elde edilmesine imkan veriyor.

Groz Beckert tek tel gücü telleriyle çok ince ve hassas çözgü ipliklerinde bile ideal yüzey

Dokuma sürecinin temel bileşenlerinden biri olan gücü telleri, dokuma kumaş üretiminde oldukça büyük bir önem taşıyor. Groz-Beckert’in ürün yelpazesinde çok çeşitli uygulamalar için birçok farklı gücü telinin yanı sıra, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü telleri de bulunuyor. Bunları yenilikçi bir şekilde geliştirerek tek telden üreten firma, bu inovasyonlar ile dokuma sürecinin iyileştirmesini ve bunun çevresel etkisinin düşürülmesini sağlıyor.

Groz-Beckert RONDOFIL gücü telleri ve Groz-Beckert Jakar gücü telleri tek bir telden üretilmesi sayesinde çok ince ve hassas çözgü iplikleri için bile ideal bir yüzey sunuyor. Aynı zamanda her çeşit iplik için uygun olan tek telli gücü tellerinin yüzey kalitesi, çok yüksek sıklıkta olan çözgü iplikleri için de avantaj sağlayarak, kumaşlarda en üst düzey verimlilikte ve yüksek kalitede sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Kaynak tasarrufu sağlayan ve paslanmaz çelikten yapılan gücü telleri en yüksek üretim doğruluğu sunarken, ayrıca kullanıcının ihtiyacına yönelik özel ölçü seçenekleri de mevcut bulunuyor.

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

Groz-Beckert ‘Mono-wire’ tek tel gücü telleri daha çevre dostu bir işlem sunuyor

Groz-Beckert’in tek-tel gücü telleri; gücü gözünün (mailon), bükülüp lehimlenmesiyle oluşturulmayıp, gücü gözünün bir yapışkan ile tutturulması ile elde ediliyor. Çift tel gücü tellerinin kullanımına kıyasla, tek tel gücü tellerinde, iplik yüzeyi daha da fazla korunurken, çözgü ipliğinin malzeme yorgunluğu ve korozyon nedeniyle zarar görmesinin de önüne geçiliyor. Ayrıca bunların üretiminde kurşun içeren lehimleme aşamasının olmaması daha çevre dostu bir dokuma işlemini mümkün hale getiriyor. Bu sayede, özel cilt koruması gibi SVHC lead’ini kullanırken alınan önlemlere gerek kalmıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler