Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » Heimtextil Summer Special edisyonu ile Haziran 2022’de

Heimtextil Summer Special edisyonu ile Haziran 2022’de

Heimtextil Summer Special, 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Techtextil ve Texprocess ile birlikte gerçekleştirilecek.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Messe Frankfurt, geçtiğimiz aralık ayında, Almanya’da kötüleşen pandemi durumu ve buna bağlı kısıtlamalar nedeniyle 2021 yılındaki fuarda olduğu gibi 2022 Ocak ayında planlanan Heimtextil fuarının da iptal edildiğini duyurmuştu. Bunu takiben, bu yıl kişisel iş toplantılarının yeniden başlamasını arzulayan ev ve kontrat tekstil endüstrisinden gelen olumlu geri dönüşler ve beklentiler sonucu, Heimtextil’in teknik tekstiller fuarı Techtextil ve giyim ve esnek malzemeler işleme fuarı Texprocess’e paralel olarak 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında tek seferlik bir yaz edisyonu düzenleme kararı almıştı. Katılımcılar ve alıcılar, bu sayede üç uluslararası fuar formatı arasındaki değerli sinerji etkilerinden faydalanacak. Duyurulmasından üç hafta sonra, yaklaşık 1.000 katılımcının kaydolduğu Heimtextil Summer Special’a kayıtlar hala devam ediyor.

Messe Frankfurt Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt; “Yalnızca birkaç hafta içinde bu kadar çok sayıda katılımcının katılımlarını duyurarak şimdiden Heimtextil Summer Special’ı tercih ettiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Oldukça yüksek düzeydeki uluslararası katılım, ev tekstili sektörünün küresel taahhüdünün de altını çiziyor” dedi.

Yaz edisyonunun odak noktalarından biri: uluslararası hacimli iş

Heimtextil Summer Special’da odak noktası; perakende ve uluslararası hacimli işler olacak

Etkinlikte, aralarında Fransa, Hindistan, İtalya, Hollanda, Pakistan, Portekiz, İspanya, Türkiye ve ABD’nin de bulunduğu 46 ülkeden küresel çözümler yer alacak. Avrupa’dan ve denizaşırı ülkelerden hacim odaklı tedarikçiler ve alıcılar için değerli ve faydalı bir etkinlik olması beklenen Heimtextil Summer Special’da odak noktasını perakendenin yanı sıra uluslararası hacimli işler oluşturacak.

Bu yaz, Messe Frankfurt fuar alanındaki Salon 4.0’daki Trend sunumu, ev tekstili endüstrisinin geleceği için değerli bir rehberlik sağlayacak ve daha sürdürülebilir bir endüstri için uzun vadeli düşünmeye geçişi vurgulayacak. Ayrıca dünyanın dört bir yanından çok sayıda tekstil tasarımcısı da koleksiyonlarını Heimtextil Summer Special’da sergileyecek. Yatak ticareti için danışmanlık ve ürün teklifleri de Heimtextil Summer Special’da kapsamlı bir şekilde vurgulanacak. Heimtextil Konferansı ‘Sleep & More’, yatak ticaretinin temsilcileri için birinci sınıf bir konferans programı, tartışma turları ve ürün sunumlarını sabırsızlıkla bekleyebilecekleri bir temas noktası görevi görecek.

“Sektörün yüz yüze buluşmaya ihtiyacı var; Heimtextil bunu başaracak”

Yüz yüze gelmenin önemini vurgulayan sektörün oyuncuları bu anlamda, ev ve kontrat tekstillerinde dünyanın önde gelen uluslararası fuarlarından Heimtextil’in önemli bir fırsat sunacağını dile getirdi. Aznar Tekstil Genel Müdürü Eduardo Aznar; “Heimtextil’de sizi bir şirket olarak öne çıkaran şeyleri aktarabilir ve yeni müşteri bağlantıları kurabilirsiniz. Neticede birbirimizi görmeye, kumaşlara dokunmaya, yüz yüze iletişim kurmaya ihtiyacı olan insanlarız. Bunun için Heimtextil küresel bir alan sunacak” dedi.

Jover Group CEO’su Francisco Jover Pastor, Heimtextil’i bu yıl yaza ertelemenin iyi bir karar olduğunu aktararak; “Yeni ürünlerimizi pazara sunmak için bir platforma ihtiyacımız var. Sektörün birbirini tekrar görmesi gerekiyor, birebir ilişki önemli. Bunun, fuarın normale dönüşün başlangıcı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Fuar Haberleri

9. Intex South Asia – Bangladesh Dhaka’da tam not aldı

Hazır giyim endüstrisine yönelik elyaf, iplik, kumaş, süsleme ve daha fazlası için uluslararası tekstil tedarik fuarı Intex South Asia...

Özel Haberler