19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Heimtextil Summer Special edisyonu ile Haziran 2022’de

FuarlarHeimtextil Summer Special edisyonu ile Haziran 2022’de

- Haber Sponsoru -

Messe Frankfurt, geçtiğimiz aralık ayında, Almanya’da kötüleşen pandemi durumu ve buna bağlı kısıtlamalar nedeniyle 2021 yılındaki fuarda olduğu gibi 2022 Ocak ayında planlanan Heimtextil fuarının da iptal edildiğini duyurmuştu. Bunu takiben, bu yıl kişisel iş toplantılarının yeniden başlamasını arzulayan ev ve kontrat tekstil endüstrisinden gelen olumlu geri dönüşler ve beklentiler sonucu, Heimtextil’in teknik tekstiller fuarı Techtextil ve giyim ve esnek malzemeler işleme fuarı Texprocess’e paralel olarak 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında tek seferlik bir yaz edisyonu düzenleme kararı almıştı. Katılımcılar ve alıcılar, bu sayede üç uluslararası fuar formatı arasındaki değerli sinerji etkilerinden faydalanacak. Duyurulmasından üç hafta sonra, yaklaşık 1.000 katılımcının kaydolduğu Heimtextil Summer Special’a kayıtlar hala devam ediyor.

Messe Frankfurt Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt; “Yalnızca birkaç hafta içinde bu kadar çok sayıda katılımcının katılımlarını duyurarak şimdiden Heimtextil Summer Special’ı tercih ettiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Oldukça yüksek düzeydeki uluslararası katılım, ev tekstili sektörünün küresel taahhüdünün de altını çiziyor” dedi.

Yaz edisyonunun odak noktalarından biri: uluslararası hacimli iş

Heimtextil Summer Special’da odak noktası; perakende ve uluslararası hacimli işler olacak

Etkinlikte, aralarında Fransa, Hindistan, İtalya, Hollanda, Pakistan, Portekiz, İspanya, Türkiye ve ABD’nin de bulunduğu 46 ülkeden küresel çözümler yer alacak. Avrupa’dan ve denizaşırı ülkelerden hacim odaklı tedarikçiler ve alıcılar için değerli ve faydalı bir etkinlik olması beklenen Heimtextil Summer Special’da odak noktasını perakendenin yanı sıra uluslararası hacimli işler oluşturacak.

Bu yaz, Messe Frankfurt fuar alanındaki Salon 4.0’daki Trend sunumu, ev tekstili endüstrisinin geleceği için değerli bir rehberlik sağlayacak ve daha sürdürülebilir bir endüstri için uzun vadeli düşünmeye geçişi vurgulayacak. Ayrıca dünyanın dört bir yanından çok sayıda tekstil tasarımcısı da koleksiyonlarını Heimtextil Summer Special’da sergileyecek. Yatak ticareti için danışmanlık ve ürün teklifleri de Heimtextil Summer Special’da kapsamlı bir şekilde vurgulanacak. Heimtextil Konferansı ‘Sleep & More’, yatak ticaretinin temsilcileri için birinci sınıf bir konferans programı, tartışma turları ve ürün sunumlarını sabırsızlıkla bekleyebilecekleri bir temas noktası görevi görecek.

“Sektörün yüz yüze buluşmaya ihtiyacı var; Heimtextil bunu başaracak”

Yüz yüze gelmenin önemini vurgulayan sektörün oyuncuları bu anlamda, ev ve kontrat tekstillerinde dünyanın önde gelen uluslararası fuarlarından Heimtextil’in önemli bir fırsat sunacağını dile getirdi. Aznar Tekstil Genel Müdürü Eduardo Aznar; “Heimtextil’de sizi bir şirket olarak öne çıkaran şeyleri aktarabilir ve yeni müşteri bağlantıları kurabilirsiniz. Neticede birbirimizi görmeye, kumaşlara dokunmaya, yüz yüze iletişim kurmaya ihtiyacı olan insanlarız. Bunun için Heimtextil küresel bir alan sunacak” dedi.

Jover Group CEO’su Francisco Jover Pastor, Heimtextil’i bu yıl yaza ertelemenin iyi bir karar olduğunu aktararak; “Yeni ürünlerimizi pazara sunmak için bir platforma ihtiyacımız var. Sektörün birbirini tekrar görmesi gerekiyor, birebir ilişki önemli. Bunun, fuarın normale dönüşün başlangıcı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler