Ana Sayfa » Fuarlar » ITM 2018 Fuarı Yüzde 90 Doluluk Oranına Ulaştı

ITM 2018 Fuarı Yüzde 90 Doluluk Oranına Ulaştı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Satış ve rezervasyonlarına başlandıktan kısa süre sonra, yoğun katılım talepleri doğrultusunda %90’ı dolan ITM 2018 Fuarı, katılımcı sayısı ve kapasitesindeki artışla dikkat çekiyor.

Eylül 2016’da satış ve rezervasyonlarına başlanan ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı (14-17 Nisan 2018), yoğun katılım talepleri doğrultusunda, kısa bir sürede %90 doluluk oranına ulaştı. ITM 2016 Fuarındaki stant alanlarıyla ITM 2018’de de yerini alan katılımcıların yanı sıra, yerlerini büyüten katılımcılar da oldu.

ITM 2018 Fuarı Yüzde 90 Doluluk Oranına Ulaştı
ITM 2018 Fuarı Yüzde 90 Doluluk Oranına Ulaştı

ITM 2018 Fuarı Yüzde 90 Doluluk Oranına Ulaştı

Alanında dünyanın 3. Büyük fuarı olan ITM Fuarları, hem bir tekstil ülkesi olan Türkiye’deki hem de çevre ülkelerdeki ve bölgedeki yatırımcılarla buluşmak için en doğru adres özelliği taşıyor. Bu nedenle dünya teknoloji üreticilerinin büyük ilgi gösterdiği fuar, her geçen gün katılımcı sayısını ve kapasitesini artırarak büyümeye devam ediyor.

Türkiye’de yatırımlar atışta

Tekstil üretiminde dünyanın en önemli ülkelerinden birisi olan Türkiye’de, 2016 yılının 2. yarısında global belirsizlikler sebebiyle beklemeye alınan teknoloji yatırımları, 2017 yılı itibariyle yeniden hareketlenmeye başladı. Özellikle 2018 yılında, ihracat artışlarıyla dikkat çeken tekstil üreticilerinin, hem kapasitelerini artırmak hem de teknoloji parkurlarını yenilemek için önemli oranda makine alımı yapacakları tahmin ediliyor. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, 2018 yılı sonuna kadar sektörde 3 Milyar Dolarlık yatırım yapılacağının altını çiziyor.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied