Ana Sayfa » Fuarlar » ITMA ASIA + CITME 2016 Ziyaretçilerden Güçlü İlgi Gördü

ITMA ASIA + CITME 2016 Ziyaretçilerden Güçlü İlgi Gördü

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

İlk kez 2008 yılında düzenlenmeye başlanan ITMA ASIA fuar serisinin en sonuncusu ITMA ASIA + CITME 2016 tekstil makineleri fuarı ziyaretçilerden çok güçlü bir yanıt aldı. 25 Ekim’de biten beş günlük kombine fuar, 102 ülkeden 100 binden fazla kayıtlı ziyaretçi rakamına ulaştı. Bu ziyaretçilerin %20’si Çin dışından geldi.

Ziyaretçi sayısı açısından, anakara Çin ilk sırada yer alırken, onu Hindistan, Japonya, Kore, Tayvan, Endonezya ve Bangladeş izledi. Katılımcılar fuarın profesyonel ve ticari ziyaretçilerinin yüksek kalitesini olumlu değerlendirdi.

28 ülke ve bölgeden toplam 1,673 katılımcının yer aldığı fuar, 170,00 metrekarelik fuar alanını kapladı. Stant alanı açısından Çinli katılımcılar fuar alanının %69’4’ünü kapladı. Onu Almanya %6,5, İtalya %5,5, Japonya %4,7 ve İsviçre %3,2 oranları ile takip etti. Ürün kategorilerine göre, eğrime en büyük sektör olarak toplam sergi alanının %30’unu kapsadı. Boyama, terbiye ve baskı makinaları bir sonraki en büyük grup olarak %27’lik paya sahip olurken, onu %17’lik oranla örme ve dokuma takip etti.

CEMATEX Başkanı Fritz Mayer; “2008 yılındaki lansmanından bu yana en büyük fuar olmasından dolayı mutluyuz. Ziyaretçilerin çoğunluğu ciddi alıcılardı ve sonuç olarak katılımcılarımız bu genel yüksek kaliteden çok mutlu oldular. 2018’deki bir sonraki kombine fuarda başka bir başarılı sunum için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Çin Tekstil Makineleri Derneği (CTMA) Başkanı Wang Shutian ise şunları belirtti; “Kombine fuar tekstil makineleri üreticileri ve onların müşterileri için bir ‘gereklilik’ olmaya devam ediyor ve Çinli ve diğer Asyalı alıcılara, doğudan ve batıdan en iyi teknolojilerin sunulmasından dolayı mutluyuz.”

Bilgi teknolojilerinin hızlı gelişimi ile, organizetörler ziyaretçilere bazı yeni hizmetler verdi.  Ziyaretçiler fuar salonlarını gezebilmek için interaktif bir haritayı indirebildi ve ziyaretçiler kayıt ve ödemeyi Çin’in popüler bir mobil uygulaması olan WeChat ile yaparak giriş kartlarını alabildi.

Bir sonraki kombina fuar ITMA ASIA + CITME , 26-30 Ekim 2018 tarihinde Şanghay’daki Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak ve ITMA Services ortaklığı ile BJITME tarafından organize edilecek.

ITMA 2019 fuarı ise 20-26 Haziran 2019 tarihinde İspanya Barselona’da gerçekleştirilecek.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied