Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Kordsa, KraTos ile World of Concrete Fuarı’nda

Kordsa, KraTos ile World of Concrete Fuarı’nda

Kordsa, beton alanında dünyanın en prestijli fuarlarından olan World of Concrete 2020’ye katıldı.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 4-7 Şubat tarihleri arasında Las Vegas’ta 60.000 ziyaretçi ve yaklaşık 1500 şirket katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Beton Fuarı World of Concrete (WOC) 2020’ye katıldı. Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, beton güçlendirme uygulamalarında kullanılan yenilikçi sentetik fiber donatıları Kordsa KraTos Macro ve KraTos Micro’nun özellikleri ve bu konudaki yetkinlikleriyle fuar katılımcıları tarafından büyük ilgi gördü.

Kolay ve hızlı uygulama imkanı sunan KraTos Macro ve KraTos Micro, betonda homojen bir şekilde karışarak maksimum performans sağlıyor. Yüksek kalitesi ve korozyona dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü oluşuyla farklılaşan bu iki ürün, çelik donatılara göre daha düşük karbon emisyonu salgılayan sürdürülebilir, çevre dostu çözümlerdir. Uluslararası fiber donatı pazarında ilk Türk ürün olan KraTos, altyapı ve üstyapı projeleri için tercih ediliyor. Kratos, endüstriyel zemin betonlarından şap betonlarına, yüksek özellikli ray altı betonlarından pist ve liman betonlarına, püskürtme betonlardan tünel kaplamalarına ve prekast yapı elemanlarına kadar inşaat sektöründe birçok alanda kullanılabiliyor.

Kordsa KraTos bu yıl küresel pazarla yoğun olarak buluşacak

Kordsa, Uluslararası Beton Fuarı World of Concrete (WOC) 2020’de de tesislerinin bulunduğu pazarlar ile global anlamda iş fırsatları yaratmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi. Firma bu yıl KraTos markası ile; 15-21 Mayıs tarihleri arasında Kuala Lumpur’da yapılacak World Tunnel Congress’e; 11-13 Ağustos tarihinde Sau Paulo’da yapılacak World of Concrete’e; ve 16-18 Eylül’de Jakarta’da gerçekleşecek Concrete Show’a da katılacak.

KraTos Macro beton içerisinde 3 boyutlu homojen dağılan fiber dizaynı ile servis ve tasarım yükleri altında betonun taşıma kapasitesini artırarak; etkin çatlak kontrolünü her noktada sağlar.

KraTos Mikro, diğer sentetik liflerden farklı olarak %5 oranına kadar nemi bünyesine alabilme kabiliyetine sahiptir. Taze beton aşamasında liflerde tutulan nem, beton prizini aldıkça betona geri verilerek içten kürleme etkisi gözlemlenir. Böylece, ısı ve rötreye bağlı çatlakların oluşumu minimize edilerek daha yüksek yapısal bütünlük sağlanır.

Kordsa KraTos World of Concrete Fuarı'nda
Kordsa KraTos World of Concrete Fuarı’nda

Kordsa, lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarında; Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan geniş bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojileri sunuyor. Ar-Ge ve inovasyonu tüm iş süreçlerinde temel alan Kordsa, 786 patent başvurusuna sahiptir. 2014 yılının ikinci çeyreğinde oluşturulan Kordsa inşaat Güçlendirme Birimi, inşaat güçlendirme ürünleri üretimi için pazar araştırmaları yapıyor ve teknoloji geliştiriyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied