20.4 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Lustre yerli mürekkepleriyle FESPA Eurasia 2022’de boy gösterdi

BaskıLustre yerli mürekkepleriyle FESPA Eurasia 2022’de boy gösterdi

- Haber Sponsoru -

Türkiye merkezli inkjet baskı mürekkepleri, kağıtları ve teknolojileri üreticisi Lustre, 1-4 Aralık tarihleri arasında yerli ve yabancı ziyaretçilerini FESPA Eurasia 2022 fuarında ağırladı. Lustre Pazarlama Müdürü Mustafa Altındağ, Textilegence’a verdiği röportajda, FESPA Eurasia fuarına her yıl katıldıklarını ve bu yıl da fuarın oldukça verimli geçtiğini söyleyerek, bu sayede hem yurt dışından hem yurt içinden mevcut müşterileriyle bir araya gelme fırsatı bulduklarını belirtti. Ziyaretçi yoğunluğunda geçen yıllara kıyasla biraz düşüş gözlemlediklerini aktaran Altındağ; “Bununla birlikte müşterilerimizle bir araya gelmek ve ürünlerimizi tanıtmak anlamında fuar bizim için oldukça faydalı geçti. Yaklaşık 7 yıldır hem Avrupa’daki hem de Türkiye’deki FESPA fuarlarına katılıyoruz. Tekstil sektöründe faaliyet gösterdiğimiz için FESPA fuarları bizler için büyük bir önem taşıyor” dedi.

Lustre Pazarlama Müdürü Mustafa Altındağ

“Lustre global pazarda hızla büyüyor”

Türkiye’de süblimasyon mürekkepleri alanında en büyük pazar payına sahip firmanın Lustre olduğunu dile getiren Mustafa Altındağ, global pazarda da hızla ilerledikleri aktardı. “Avrupa’da birçok ülkeye satış yapmaya başladık ve bu bölgede bulunan bütün ülkelerde de bayiliklerimiz bulunuyor. Önümüzdeki dönemde hem yeni girdiğimiz pazarlarda satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz hem de henüz giremediğimiz ülkelerde bayilikler oluşturmak istiyoruz” diyen Altındağ, Avrupa’da İtalya ve İngiltere’nin yanı sıra, Amerika’da ve Latin Amerika ve Asya ülkelerinde distribütörlükler oluşturmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

“Süblimasyon mürekkepte Türkiye’nin ithalata olan bağımlılığını ortadan kaldırıyoruz”

Dünyanın önde gelen markalarının baskı kafaları ile uyumlu mürekkepler ürettiklerini söyleyen Mustafa Altındağ, Lustre mürekkeplerinin renk canlılığı ve yoğunluğu açısından pazardaki diğer firmaların ürünlerinden farklılaştığına dikkat çekti. Ayrıca sürdürülebilirlik kapsamında sektördeki en önemli belgelerden biri olan OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikasına sahip olduklarını belirten Altındağ, bunun hem müşterilerine güven sağladığını hem de özellikle Avrupa gibi pazarlarda kendilerine bir rekabet avantajı sunduğu dile getirdi. Süblimasyon mürekkeplerin kısa bir zaman öncesine kadar ithal edilen ürünler olduğunu hatırlatan Altındağ; “Biz bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayarak hem ithalatın önüne geçmiş olduk hem de ihracat yaparak ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunuyoruz. Bunun için yeni ürünlerimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Lustre yerli mürekkepleriyle FESPA Eurasia 2022’de boy gösterdi

Lustre yeni tekstil pigment mürekkeplerini ilk kez ITMA 2023 fuarında tanıtacak

2015 yılında İzmir’de kurdukları Ar-Ge merkezinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Mustafa Altındağ, bu kapsamda uluslararası firmalardan da danışmanlık aldıklarını söyledi. Müşterileriyle beraber testler yaparak en üst kaliteye ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Altındağ; “Bir ürünü tam istediğimiz kaliteye getirmeden piyasaya sunmuyoruz. O yüzden uzun zamandır pigment mürekkepler üzerinde çalışıyoruz ve neticede çok iyi sonuçlar aldık. 2023 yılında yeni ürünlerimizi piyasaya sunmuş olacağız” dedi.

2023 yılında da fuar katılımlarının devam edeceğini dile getiren Altındağ, ilk duraklarının mayıs ayında düzenlenecek FESPA GPE 2023 olacağını aktardı. Altındağ; “Haziran ayında ise Milano’da gerçekleştirilecek ITMA fuarında olacağız ve yeni tekstil pigment mürekkeplerimizi ilk kez burada tanıtacağız. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizle buluşmayı heyecanla bekliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler