Ana Sayfa » Örme » Mayer & Cie. ITMA ASIA +CITME 2016 Fuarında

Mayer & Cie. ITMA ASIA +CITME 2016 Fuarında

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mayer & Cie. ITMA ASIA +CITME 2016 Fuarında
Mayer & Cie. ITMA ASIA +CITME 2016 Fuarında

Dünyanın en büyük tekstil pazarında, Alman örgü makinaları üreticisi Mayer &Cie. tekstil makinalarını sergileyecek. Firma yeni teknolojisi Spinit 3.0 E’nin Çin ve komşu ülkelere dönük pazar lansmanını gerçekleştirecek.

Mayer &Cie. (MCT) firması mevcut örgü makinalarının yanı sıra, yeni geliştirdiği Spinit 3.0. E ile, 21-25 Ekim 2016 tarihleri arasında Şanghay’da düzenlenecek olan ITMA ASIA + CITME uluslararası tekstil makinaları Fuarı’nda bu yıl da yerini alıyor.  Mayer &Cie standında OVJA 1.6 EE ve MSC 3.2II.  makinaları sergilenecek. Ayrıca bir info standda firmanın eğirme ve örme teknolojilerini birleştiren spinitsystems’i sunulacak.

Mayer &Cie. için fuar Çin ve komşu ülkelere Spinit 3.0 E’nin pazar lansman mekanı olacak.  Spinit tek bir makinada eğirme ve örme makinalarının 3 işlemini birleştiriyor; eğirme, temizleme ve örme. Bu, Mayer &Cie ‘nin spinitsystems teknolojisi donatılmış olan ilk makine tipidir.

Mayer & Cie. Spinitsystems Pazarlama ve Satış Sorumlusu Michael A. Tuschak şunları söyledi; “Çin ve komşu ülkelerde Spinit 3.0 E’nin pazar lansmanı bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Yeni teknolojimizin Milan’daki ITMA 2015’te genel satışlarının başlamasını takiben bu yıl kademeli yayılma yılı olacak. Çin özellikle, her durumda bizim için en önemli tekil Pazar, ancak biz ayrıca Güney Kore ve Tayvan gibi komşu ülkelerde de Spinit 3.0 E için önemli bir potansiyel görüyoruz.”

Yeni spinitsystems Yaklaşımı

Spinit 3.0 E, Mayer &Cie’nin spinitsystems teknolojisi ile donatılmış ilk makine tipi. Bu makine eğirme, temizlik ve örme üretim adımlarını birleştiriyor, böylece sarma gereksiz hale geliyor. Milan’daki ITMA 2015 fuarında pazara hazır şekilde sunulan Spinit 3.0 E’nin üçü bir arada konsepti Mayer & Cie.’nin tamamen yeni bir yaklaşımıdır. Sahte büküm denilen yöntemini kullanılarak, fitil doğrudan yüksek kaliteli trikoya dönüştürülüyor. Spinit Jersey – örme kumaşının faydaları görülebilir ve hissedilebilir. Bu kumaş hafif bir parlaklık ile birlikte çok yumuşak, kabarık ve düzgündür ve yıkandıktan sonra dikişlerde bükülme/ eğrilme olmaz. Sonra Fantezi modülü sunan desen seçeneği var. Spinit, üretim işlemi sırasında ipliğin inceliğini değiştirmeyi sağlar ve başka hiç bir şekilde örülemeyecek tamamen yeni desenleri yaratır.

Bu apaçık yararları ile birlikte bu teknoloji, üç üretim aşaması (iplik, temizleme ve örme) kombinasyonlu nedeniyle üretim sürecini önemli ölçüde azaltarak puan kazanıyor. Bu da, maliyet ve yer bağlamında belirgin bir tasarrufa yol açtı. Çeşitli makinaların kullanılması gereken yerde, şimdi tek bir makine, hem de geleneksel bir örgü makinasına benzer boyutları ile yeterlidir. Spinit 3.0 E ayrıca, örme giyim (triko) üretiminde geleneksel üretim süreci ile karşılaştırıldığında çok daha az enerji ihtiyacı ile sürdürülebilirlikte bir adım ötesini temsil ediyor.

Spinit 3.0 E’nin Potansiyeli

ITMA 2015’de endüstrinin ve uzman dünyasının bu yeni yaklaşıma şevkle ilgi gösterdiği açıktı. Michael A. Tuschak 600 civarında iş bağlantısı veya günlük 90 civarında ilgilenen ziyaretçi kaydetti. Çin’de ve komşu ülkelerde Spinit 3.0 E için neden büyük bir fırsat gördüklerini açıklarken şunları diyor; “Spinit 3.0 E teknolojimizin potansiyeli esas olarak yüksek oranda gelişmiş tekstil pazarlarında.  Ücret ve üretim maliyetlerinin yüksek olduğu durumlarda müşterilerimiz sürekli olarak yenilik bekliyor. Biz, henüz diğerlerinin yapamadığı özel bir şey sunmak zorundayız. Spinit 3.0 E ve ürettiği karakteristik kumaşla müşterilerin öncesinden bir adım ileride olacağı kesindir.”

Genel olarak, Mayer &Cie. Çin ve komşu ülkelere örme (ve yakında eğirme-örme) sunmak için iyi konumlandırdığını düşünüyor. Yuvarlak örgü makinaları üreticisi firma, 2003 yılından bu yana Şanghay’da bir iştirake sahip. Mayer, Şanghay yakınlarında Group’un üçüncü üretim tesisinde 5 yıldan uzun süredir çalışıyor. Şu anda, ağırlıklı olarak orada Çin pazarı için süprem (single jersey) makinalarının montajı yapılıyor. “Yerel bağlantılar her zaman büyük bir avantajdır” diyen Michael A. Tuschaks sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu ITMA ASIA + CITME fuarında gördüğümüz şeydir. Fuarlar hem mecazi hem de gerçek anlamda bölgedeki birçok tekstil üreticisine açıkça yakın ve bu nedenle spinitsystems ekimimiz ayrıntılı bilgi vermek ve geniş bir yelpazede deneyimleri ziyaretçilerle paylaşmak için orada olacak.

Tekstil Örme Haberleri

Entegre tesis olma yolunda ilerleyen Rubenis, örme yatırımı yaptı

Yüzde yüz organik pamuktan iplik üreten, Türk tekstil üreticisi Rubenis İplik, yatırımlarla adım adım bir entegre tesise dönüşme yolunda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied