Ana Sayfa » Örme » Mayer & Cie. Top 100 Ödülü’nü Elde Etti

Mayer & Cie. Top 100 Ödülü’nü Elde Etti

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mayer & Cie. girişimciliği ve yenilikçi tavrıyla Top 100 ödülüne layık görüldü
Mayer & Cie. girişimciliği ve yenilikçi tavrıyla Top 100 ödülüne layık görüldü

Örme makinaları üreticisi Mayer & Cie. Almanya’nın en yenilikçi şirketlerinden birisi.

Mayer & Cie. Almanya’nın en yenilikçi küçük ve orta ölçekli (KOBİ) işletmelerinden birisidir. Bu örgü makinaları üreticisi firmaya, bu segmentte Mayer &Cie. bir Alman elit üyesi olarak kabul ettiği için 24 Haziran’da Top 100 ödülü verildi. Köklü bir geçmişe sahip olan firma, kendi inovasyon yönetimi ve başarılı spinitsystems eğirme ve örme teknolojisi inovasyonu ile bu ödülü kazandı. Top 100’ün lideri Ranga Yogeshwar ödülü Essen’de firmasın sahibi aileyi temsil eden Benjamin ve Sebastian Mayer’e verdi.

Mükemmel Şekilde Yenilikçi

Mayer & Cie. Kurumsal Gelişimden Sorumlu Müdür Sebastian Mayer; “Almanya’ın ilk 100 (Top 100) şirketlerinden biri olarak adlandırılmaktan dolayı mutluyuz. Bu ödül bizim gerçekten yuvarlak örme makinaları sektöründe yenilikçi bir güç olduğumuz iddiamızı gerçekleştirdiğimizi teyit ediyor” dedi.

Son yıllarda, spinitsystems teknolojisi geliştirme departmanımızın gündemini kapladı.  Mayer & Cie seri üretime hazır makinası Spinit 3.0 E’yi 2015’te endüstrinin lider fuarında tanıttı. Şirket iplik eğirme ve örme süreçlerini tek bir makinada birleştiren bu tamamen yeni yaklaşımla başarılı oldu. Top 100 jürisi bunu Mayer & Cie.’nin alışılmadık yaklaşımının bir kanıtı olarak gördüler. Jüri ayrıca Mayer & Cie.’nin yenilikçi hedeflerini takip etme azminden etkilendi. Top 100 ödülü sadece bir ürün için değil, fakat şirketin genel performansı için veriliyor, ki Mayer & Cie.’nin genel performansı etkileyici bulundu.

Şirketin Kendisini Nasıl Gördüğünün Bir Parçası Olarak Yenilik

Mayer & Cie.’de yenilik her zaman şirketin kendisini nasıl gördüğünün bir parçası oldu. Şirkette çalışan dördüncü neslin bir üyesi olan Sebastian Mayer; “Şirketi 40 yıl yöneten dedem Emil Mayer’in mottosu ‘Geride kalanın her zaman bir adım ötesi’ olmuştu” dedi.

Bunu gerçekleştirmek için yuvarlak örgü makinaları üreticisi Mayer & Cie., yıllık satış gelirlerinin %5-6’sı ile AR-GE’ye yatırım yaptı. Bu endüstri için ortalamanın üzerinde bir rakam ve firma çalışanlarının yaklaşık %7’si  geliştirme ve tasarım içinde çalışıyor. Firma şu anda 300’den fazla patentin ya sahibi ya da başvurusunu yapmış bulunuyor. Spinitsystems teknolojisi tek başına yaklaşık 50 ulusal ve uluslararası patent başvurusuna sahip.

Başarılı Şirkette Yenilik

Top 100 ödülünü alan Mayer & Cie. başarılı bir şirket. Bu yıl ki Top 100, 32 dünya ve 97 ulusal pazar liderini kapsıyor. Son 3 yılda tanıtılan yenilikler ve gelişmeler firmanın satış gelirinin yaklaşık %40’ını kullandı. Alman KOBİ’leri için ortalama yüzde 6.6’dır. Aralarında 238 ödül kazanmış bu firmalar 2300 patenti elinde bulunduruyor. Bu hareketliliğin ve ‘yerinde duramama’ kurumsal gelişimi yansıttığı için bu şaşırtıcı değildir. Top 100 organizatörlerine göre, 2012-2014 arasında Top 100 şirketleri diğer kendi sektör ortalamalarına göre %28 daha hızlı büyüdü.

Mayer & Cie. Hakkında

Mayer & Cie. (MCT) yuvarlak örme makinalarında önde gelen uluslararası üreticilerden birisidir. Şirket modern tekstil üretimi için gerekli makine gamının tümünü üretiyor. Ev tekstilleri, spor giyim, gece giyim ve deniz giyim, koltuk kılıfları, iç giyim ve teknik kullanımlar için ürünler MCT örme makinalarında üretilebiliyor.

1905 yılında kurulan Mayer & Cie., 2015 rakamlarına göre 91 milyon Euro toplam satışa ve 330 civarında çalışana sahip. Almanya Albstadt’da genel merkezi olan firmanın Brezilya, Çin ve Çek Cumhuriyeti’nde iştirakleri bulunuyor. Firma birçok ülkede satış partnerleri ile de yer alıyor. 2015’te Grup toplam 100 milyon Euro ve 450 civarında çalışana sahip bulunuyor.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied