Ana Sayfa » Örme » Mayer Cie. ; Yuvarlak Örmede Gelecek, Hemen Şimdi

Mayer Cie. ; Yuvarlak Örmede Gelecek, Hemen Şimdi

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mayer & Cie. ; Yuvarlak Örmede Gelecek, Hemen Şimdi
Mayer & Cie. ; Yuvarlak Örmede Gelecek, Hemen Şimdi

Mayer & Cie. Techtextil fuarında zengin yuvarlak örme teknolojisini sergileyecek.

Albstadt merkezli yuvarlak örme makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) bu yıl yine Frankfurt’taki Techtextil fuarına katılıyor. 9-12 Mayıs tarihleri arasındaki bu endüstri etkinliğine odaklanan Mayer & Cie. Salon 3’teki A06 standında, yuvarlak örme makinelerinin sunduğu birçok fırsatı gösterecek. Yeni iplik ve örgü teknolojisi sayesinde gelecekte birçok yeni makine buna katılabilir.

Süprem ve çift plaka örmenin sınırlarının ötesinde yuvarlak örme

Hangi temel özellikler yatak örtüleri, araç tavan döşemeleri ve koruyucu kıyafetlerini ortak kılıyor? Cevap hepsinin bir yuvarlak örme makinesinde üretilebilmesidir. Bu üretim yöntemi yatak örtüleri imalatında özellikle önem taşıyor. Örtülerin yarıdan fazlası yuvarlak örme makinelerinde üretilen kumaşlardan yapılıyor, bu malzeme hem elastik hem de şeklini koruyabiliyor.

Yatak örtüleri ile, Mayer & Cie. ev tekstilleri konusunda hesaba katılması gereken bir güç olarak kabul ediliyor, sektör Techtextil’de Hometech (Evteknolojisi) olarak tanımlanıyor. Bunları üreten OVJA makine ailesinde; OVJA 1.6 EM HS or OVJA 1.6 EE yer alıyor.

Yuvarlak örme makinelerinin kurulu bulunduğu bir başka nokta ise, her türlü döşemeli mobilyaların örtüsünü yapmaktır. Bu, diğerlerinin yanı sıra, renkli tümüyle pelüş jakarlı kumaşlar için kullanılan MCPE 2.4 makinesinin bir özelliğidir.

Relanit 0.8, konvansiyonel iplikleri tekstil kumaşları üretmek için kullanmaz. Bu makine spun (bükülü) çelik elyafları veya bakırları, çelik ve gümüş telleri, cam elyafı, karbon elyafı ile pamuklu ve sentetik ipliklerle birlikte örer. Bunların kullanımı koruyucu giysilerden bahçeciliğe ve elektrikli iletken tekstillere kadar yayılıyor.

Şimdiki ve Gelecekteki Fırsatlar

Mayer & Cie’nin Satıştan Sorumlu Müdürü Thomas Zizman; “Frankfurt fuarında hiçbir makine sergilemeyeceğiz, çünkü müşterilerimiz ürünlerini burada sergiliyor. Mevcut ve potansiyel müşterilere, söz konusu kumaşı şimdi ve gelecekte hangi makinede üretebileceğini göstereceğiz.” dedi. Zizman sözlerini şöyle sürdürdü; “Yuvarlak örme makinelerinin yapabileceği her şeyi gösteriyoruz.”

Mayer &Cie.’nin eğirme ve örme teknolojisi sayesinde gelecekteki fırsatlar daha da geniş çaplı olacak gibi görünüyor. Eğirme, temizleme ve örme teknolojilerini birleştiren spinitsystems Mayer &Cie.’nin Techtextil’deki sunumunun bir parçası olacak. Spinit 3.0 E, bitmiş bir ipliği değil, kompozit elyafı işleme teknolojisini kullanan ilk makinedir. Mayer &Cie.’de spinitsystems’in Pazarlama ve Satışından Sorumlu Michael A. Tuschak; “Bu nedenle, opsiyonları esasen, yuvarlak örme teknolojisinden farklıdır” dedi.  Makine şimdilik pamuk işleyebiliyor, ancak yakın gelecekte bu durum değişecek. Mayer & Cie. yeni malzemeler ve kullanımlar konusunda açık fikirli. Geleneksel olarak kendini yenilikçi bir lider olarak tanımlayan firma sürekli yeni çözümler üzerinde çalışıyor. Bunu akılda tutarak, spinitsystems’ten sorumlu Tuschak, Techtextil fuarını heyecanla beliyor. Tuschak; “Techtextil ziyaretçilerinin fikir ve sorularını sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Mayer & Cie Hakkında

Mayer & Cie. (MCT) yuvarlak örme makinelerinin önde gelen uluslararası bir üreticisidir. Şirket modern tekstil üretimi için gerekli tüm makineleri üretiyor. Ev tekstili, spor giyim, gecelik ve mayo, koltuk kılıfı, iç çamaşırı ve teknik kullanımlar için kumaşlar MCT örme makinelerinde imal edilebiliyor.

1905 yılında kurulan Mayer & Cie. 2016 yılında ön rakamlara göre, 500 civarında çalışanıyla 105 milyon Euro satış gerçekleştirdi. Mayer&Cie. yaklaşık 370 kişinin çalıştığı Almanya’nın Albstadt kentindeki merkezinin yanı sıra, Çin ve Çek Cumhuriyeti’nde bağlı şirketleri ve 80 ülkede satış partnerleri ile temsil ediliyor. 1500 civarında yuvarlak örme makinesi üretildi ve satıldı, çalışan sayısı 55 arttı ve cirosu %10 büyüdü.

Tekstil Örme Haberleri

Entegre tesis olma yolunda ilerleyen Rubenis, örme yatırımı yaptı

Yüzde yüz organik pamuktan iplik üreten, Türk tekstil üreticisi Rubenis İplik, yatırımlarla adım adım bir entegre tesise dönüşme yolunda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied