Ana Sayfa » Baskı » Menderes Tekstil, OrtaScreen’in başarısını teyit ediyor

Menderes Tekstil, OrtaScreen’in başarısını teyit ediyor

Yenilikçi Ortaklık: SPGPrints OrtaScreen™ ile Menderes Tekstil için daha fazla gelir ve müşteri memnuniyeti.

Epson Article Top

Avrupa’nın en büyük dikey tam entegre tekstil fabrikası olan Menderes Tekstil, SPGPrints’in önemli bir müşterisi. Ancak, her iki şirket de rotasyon film baskısında yeniliği hedefledikleri için, Menderes Tekstil ve SPGPrints arasındaki ortaklık bir şirket ve müşteri olmanın ilerisinde. Geniş ufuklu olmak ve yeni şeyleri denemeye istekli olmak, bu ilerleme için çok önemli. Menderes Tekstil bu yüzden SPGPrints’in yeni OrtaScreen™ şablonlarını denedi ve kullanmaya başladı.

Menderes Tekstil, rotasyon film baskısında güvenilir ortak

1983 yılında kurulan Menderes Tekstil, tekstil baskısında 30 yılı aşkın deneyime sahip. Ev tekstili alanında dünya lideri olan şirket, ağırlıklı olarak baskılı ve boyalı yatak çarşafları ve gömleklik kumaşlarda Avrupa pazarındaki devlere ev tekstili ürünlerinin onaylı tedarikçisidir. Menderes Tekstil baskı alanındaki yeniliklere her zaman ilgilidir. Bu nedenle SPGPrints ile olan ortaklıklarına özel bir önem veriyor. Bu özen karşılıklı. Menderes Tekstil gibi bir ortakla SPGPrints, OrtaScreen™ dahil olmak üzere her zaman yeni ürünleri ve teknolojileri test etme imkanına sahip.

OrtaScreen™ baskı şablonlarının tanıtımı

SPGPrints 1963’te rotasyon baskı şablonlarını icat ettiğinden beri, baskı kalitesini her zaman daha yüksek bir seviyeye çıkarmak için şablonları tekrar tekrar yeniden keşfediyor.

Tasarımlarda genelde dikey yönlü yarım tonlar ve şeritler kullanılıyor. Bu tasarımların geleneksel rotasyon şablonları ile basılması, istenmeyen muarelere neden olabilir. OrtaScreen™ muarenin yeniden keşfedilen şablon meş yapısı sayesinde bu sorun giderilebilir. Deliklerin kare şekilleri olması, altıgen yapıdaki şablonlardaki 3 yerine 4 köprüyü birleştiriyor. OrtaScreen™, bitişik delik patlarının birlikte ilerlemesinin ve tekstil alt tabakasını kolayca örtmesini sağlayan üç boyutlu bir yüzey yapısına sahiptir. Bu özellik, yüksek kenar keskinliğine sahip geometrik desenler ve yarı tonlu tasarımların basılmalarını sağlayarak rakipsiz bir baskı kalitesi elde etmesine imkan tanır. Ayrıca geniş yüzey baskısı da yeni bir seviyeye taşınmaktadır. Bu, en zorlu tasarımları en yüksek kalitede elde etmek için mevcut en iyi teknolojidir.

Menderes Tekstil, OrtaScreen’in başarısını teyit ediyor
Menderes Tekstil, OrtaScreen’in başarısını teyit ediyor

OrtaScreen™’in pozitif etkisi

Menderes Tekstil bir süredir yeni OrtaScreen™’i kullanıyor. Bu şablon daha önce kullanılmış olan NovaScreen®’in yerini büyük ölçüde aldı. Her iki şablon tipi arasındaki fark özellikle basılı yarım tonlarda ve geometride görülmekte. OrtaScreen™, Menderes Tekstil’in bu zorlu tasarım baskılarını yapmasına yardımcı oluyor. Bu tasarımların OrtaScreen™ ile basılması daha yüksek görüntü tanımı, daha pürüzsüz yarım tonlar ve çok daha geniş alana baskı imkanı tanıyor. Menderes Tekstil Klişe ve Tasarım Müdürü Yusuf Güngör; “Bu üst düzey baskı kalitesi, en yüksek standartları yansıtıyor” şeklinde açıklıyor.

Yusuf Güngör, “OrtaScreen™ kullanımından büyük fayda sağlıyoruz. Bu yeni icat edilmiş şablonla geometrik tasarımlar, yarım tonlar ve geniş yüzeylere baskı imkanı, ciromuzu ve müşterilerimizin memnuniyetini olumlu yönde etkileyen çok daha iyi bir kalite sağlıyor” diyor.

Verimli ortaklık

Yusuf Güngör, “Tekstil baskısında Menderes Tekstil’in kuruluşundan bu yana en iyi tedarikçinin tekstil ekipmanlarını kullanıyoruz. Bu tedarikçimizin adı önceden STORK idi. Günümüzde ise SPGPrints” şeklinde sözlerine devam etti. Ekibi için, özellikle SPGPrints’in Türkiye Ofisinin yeni yerel ekibi ile SPGPrints ortaklığı hakkını veriyor. Yusuf Güngör, “Bu ilişki ve SPGPrints’in yapıcı tutumu ciromuzu olumlu yönde etkiliyor” diyor. Gelecekte, bu ortaklığın odağı daha fazla yenilik ve teknik destek olacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Menderes Tekstil SPGPrints’in ortağı olarak her zaman çok destek verici ve yeni ürün ve şablonları denemeye istekli olmuştur. Bu yenilikçilik şirketin karakteridir. Firma, SPGPrints satışına başladığından beri OrtaScreen™’i kullanıyor. Yenilikçi bir şirket olan Menderes Tekstil, tekstil baskısının geleceği konusunda net bir vizyona sahip. Yusuf Güngör, “OrtaScreen™ gömleklik kumaş faaliyetimizden elde ettiğimiz geliri arttırmamıza çok yardımcı olacak” diyor. “Gelecekte, bu şablonları tüm tekstil rotasyon baskı makinelerimizde kullanmayı planlıyoruz.”

Ali Uğur Köseoğlu - Turhan Avdan - Henk Masselink - Yusuf Güngör - Jos Notermans - Hakan Uzman
Ali Uğur Köseoğlu – Turhan Avdan – Henk Masselink – Yusuf Güngör – Jos Notermans – Hakan Uzman

Parlak sonuçlar

OrtaScreen™’in firmaya sunduğu çözümler ve faydalara ilişkin olarak Yusuf Güngör açıklamasında, “Bu yeni şablon baskı sürecimizi ve sonuçlarımızı gerçekten de geliştirdi” diye belirtti. “Bu sonuçlar bize tekstil baskının geleceğiyle ilgili yeni olanaklar sunuyor. Ayrıca OrtaScreen™ kullanımı tüm sektöre stratejik fayda sağlayabilir.”

Dijital Baskı Haberleri

Yeni swissQprint Karibu S ile Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Potansiyel

UV baskı teknolojilerinin en yenilikçi markası swissQprint, küresel baskı endüstrisini Karibu modelindeki yeniliklerle buluşturdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied