33.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Mimaki pazarı iki yeni UV çözümle buluşturuyor: UJV100-160Plus ve UCJV330-160

BaskıMimaki pazarı iki yeni UV çözümle buluşturuyor: UJV100-160Plus ve UCJV330-160

- Haber Sponsoru -

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin uzman ve lider markası Mimaki, son dönemin en popüler iki serisinde ürün yelpazesini genişletiyor. 100 Serisi’ne UJV100-160Plus baskı makinesini ve 330 Serisi’ne de UCJV330-160 entegre bas/kes makinesini ekleyen Mimaki, kullanıcılarına daha fazla verimlilik ve düşük enerji tüketimi sunarken, baskı kalitelerini ve esnekliklerini artırma fırsatı sağladı. Çok sayıda üretim avantajını kullanıcıların hizmetine sunan bu iki yeni UV rulodan ruloya baskı modeli, ayrıca uygulama yelpazesini de genişleterek daha fazla iş fırsatı için de kapıları açıyor. Baskı ve reklamcılık endüstrisinde sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla hareket eden Mimaki, bu çerçevede yeni çözümleri pazarla buluşturmaya devam ediyor.

2004 yılında ilk beyaz boyalı UV baskı makinesini pazara sunarak bu alandaki öncü rolünü vurgulayan Mimaki, yüksek kaliteli endüstriyel reklam grafikleri basan çok yönlü UV teknolojileri geliştirmeyi ve portföyünü genişletmeyi sürdürüyor. Birkaç yıl önce pazara sunulan giriş seviyesi 100 Serisi ve daha gelişmiş ve yüksek hacimli işlere odaklanan 330 Serisi içindeki modeller, Mimaki Çekirdek Teknolojileri’nin verdiği güçle farklı pazar taleplerini tam karşılayan özellikleri sayesinde kullanıcılardan kısa sürede büyük beğeni kazanmayı başardı. Bu yenilikçi seriler aynı zamanda endüstriyel reklam sektöründeki dijital dönüşüm sürecine de katkı sağlayarak, baskı profesyonellerinin farklılaşan ihtiyaçlarının çözülmesini ve daha karlı işlerin üretilmesini sağladı.

Yeni UV baskı çözümleri, Mimaki’nin yeni bulut tabanlı baskı makinesi durumu izleme aracı PICT’e erişebiliyor. Mimaki kullanıcılarının baskı işlemlerinin ve üretim yönetiminin verimliliğini artırmak için tasarlanan PICT’i kullanıcılar kolaylıkla indirebiliyor. Bu araç sayesinde kullanıcılar bir PC veya mobil cihazdan baskı makinelerinin çalışma durumunu ve performansını anlık olarak izleyebiliyor. Bu bulut uygulamasında baskı makinesinin operasyon ve boya kullanım sonuçları, üretimdeki veya belirlenen gruplardaki her bir Mimaki baskı makinesi için kaydedilerek, kullanıcılara gelişmiş boya envanteri yönetimi, bakım ve üretim planlaması sağlanıyor.

Mimaki UJV100-160Plus

Sektörde UV baskı teknolojileri daha hızlı benimseniyor

Mimaki, portföyüne yeni eklediği UJV100-160Plus ve UCJV330-160 modelleriyle baskı ve reklamcılık endüstrisinin daha sürdürülebilir bir yapıya dönüşmesine dönük bağlılığını vurguluyor. Bu iki UV baskı makinesi üretkenlik ve enerji tüketimi seviyesiyle kullanıcılarına olduğu kadar çevreye de katkı sağlıyor.

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse hem daha fazla sürdürülebilir olma talepleri hem de artan enerji fiyatları nedeniyle sektör genelinde UV baskı teknolojilerinin benimsenmesinin hızlandığına dikkat çekti. Evertse; “UV-LED boyaların anında kürlenmesi sayesinde, UV baskı prosesi boyunca diğer teknolojilere göre çok daha az enerji kullanılır. Bu hem baskı sürecinin çevresel etkisini iyileştirir hem de üretim maliyetlerinden ve teslimat sürelerinden tasarruf sağlar” dedi.

Evertse sözlerine şöyle devam etti; “Mimaki olarak daha sürdürülebilir ve verimli bir baskı süreci sağlamak, değerli kullanıcılarımızın işlerini geleceğe hazırlamak ve elbette hepimiz adına sürdürülebilirliği güçlendirmek için pazarda UV teknolojisine geçişi desteklemeye kararlıyız. Bu çerçevede, UJV100-160Plus ve UCJV330-160 modelleri baskı hizmeti sağlayıcıları için mevcut UV baskı seçeneklerini genişletme yönündeki çabalarımızın en son ürünleridir. Bu yeni baskı makineleri aynı zamanda Mimaki teknolojileri ile eş anlamlı olan benzersiz faydaları da kullanıcılarına sunuyor.”

Endüstriyel reklam işlerinde UV baskının avantajları UCJV330-160 ile daha da artıyor

Endüstriyel reklam işlerinde UV baskının avantajları UCJV330-160 ile daha da artıyor

330 Serisi’nin yeni üyesi UCJV330-160 UV-LED rulodan ruloya entegre bas/kes makinesi, endüstriyel reklam grafik uygulamaları için önemli ölçüde geliştirilmiş üretkenlik, baskı kalitesi ve çok yönlülük sunuyor. Dört renkli konfigürasyonu ile 28m2/saat veya beyaz ve/veya lak boyayla 18m2/saat pratik hızlara çıkabilen model, kullanıcıların kendi müşterilerine etkileyici teslim süreleri sunmalarını ve daha fazla işi daha yüksek verimlilikle üretmelerini sağlıyor. Ayrıca yüksek hızlara karşın baskı kalitesinden ödün vermeyen yeni baskı makinesi, yüksek verimlilik modunda bile yüksek yoğunluklu alanlardaki renk düzensizliklerini azaltan yeni geliştirilen boya püskürtme teknolojisine sahip bulunuyor.

UCJV330-160, Mimaki kullanıcılarının PVC olmayan, daha çevre dostu malzemelere geçişini desteklemek için uygulama ve malzeme esnekliğini genişletiyor. Yeni UV baskı makinesi, temel renkli boyaların yanı sıra standart olarak beyaz ve lak boyayla donatıldı. Bu sayede kullanıcılar, dış mekan endüstriyel reklam grafik uygulamaları için kullanılan geleneksel malzemelerin yanı sıra süt beyazı (yarı saydam), şeffaf ve renkli malzemelerin üzerine de yüksek kaliteli baskılar gerçekleştirebiliyor. Kullanıcıların baskı yapabileceği malzemeler arasında PET, PU (poliüretan) ve diğer reçine filmler, kumaş ve kağıt (kaplanmamış kağıt dahil) öne çıkıyor.

Bu malzeme esnekliği, 2.5D baskı, watermark (filigran) veya 5 katmanlı baskı seçeneği gibi avantajlarla birleşerek baskı profesyonellerine katma değeri yüksek yeni uygulama fırsatları yaratıyor. 2.5D baskı ile bir ayakkabı veya el çantasında deri benzeri dokulu yüzeyler oluşturabiliyor. Lak boyalarla hazırlanan filigran baskılar ise farklı ışık koşulları altında farklı baskı etkilerini ortaya çıkarabiliyor. UCJV330-160 ile gerçekleştirilen katmanlı baskılar ise şeffaf veya renkli film üzerindeki baskıyı geliştiriyor, dokunsal ve görsel efektler yaratabiliyor.

Çıkartma, bezeme ve etiket gibi uygulamalara olanak tanıyan kontur (kenar) kesimi için gelişmiş özelliklerle donatılan UCJV330-160, baskıdan kesim moduna otomatik geçiş ile kullanıcılara daha fazla zaman tasarrufu sağlıyor.

Yüksek verimlilik ve daha düşük enerji tüketimi UJV100-160Plus ile gerçek oldu

Yüksek verimlilik ve daha düşük enerji tüketimi UJV100-160Plus ile gerçek oldu

Giriş seviyesi segmentinin takdirini kazanan 100 Serisi’nin yeni modeli UJV100-160Plus, kullanıcılarına daha fazla verimlilik ve daha düşük enerji tüketimi avantajı sunuyor. Son derece düşük miktarda güç tüketecek şekilde tasarlanan yeni model, sadece 0,5kW enerji harcıyor. Bu rakam pazardaki eko-solvent ve lateks baskı makinelerinin talep ettiği gücün yarısından bile daha azına karşılık geliyor. Enerji verimliliği bir yandan işletme maliyetlerine olumlu yansırken, diğer yandan CO2 emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor.

UJV100-160Plus’ın yeni özellikleri sayesinde kullanıcılar bir yandan ürün portföylerini yeni uygulamalarla genişletirken diğer yandan operasyonel ve maliyet verimliliklerini artırabiliyor. UJV100-160Plus’a eklenen yeni boya tasarrufu işlevi, basılı tasarımın renk dengesini korurken boya tüketimini %50’ye kadar azaltıyor. Boya azaltma seviyeleri, operatör tarafından RasterLink7 yazılımı kullanılarak kolayca ayarlanabiliyor ve değiştirilebiliyor. Bu nedenle, renk ayarı için özel bir bilgi veya ekipmana ihtiyaç kalmıyor. 

Bu yeni UV baskı makinesinde bulunan ‘pull-back (geri çekme) baskı fonksiyonu’, basılmış malzemeyi geri çekerek 3 katmana kadar baskı yapabilmesini sağlıyor. Bu baskı özelliği, renkli-beyaz-renkli veya beyaz-renkli-lak baskı yapılmasına olanak tanıyarak kullanıcıların müşterilere geniş bir uygulama yelpazesi sunması için daha fazla esneklik kazandırıyor. Mimaki kullanıcıları lak boyalarla da gerçekleştirebildikleri 3 katmanlı baskı ile farklı uygulamalar ve kazançlı çalışmalar elde edebiliyor.

Rulodan ruloya UV-LED baskı makinesi UJV100-160Plus, ayrıca Mimaki’nin CG-AR plotter serisi ile sorunsuz bir şekilde bağlantı kuruyor. Bu yeni ve pratik avantaj, kullanıcıların kesim verilerini doğrudan RasterLink7’den plottera göndermesini sağlayarak iş akışı verimliliğini artırıyor. UJV100-160Plus, bir CG-AR kesim plotterı ile entegre edildiğinde, Mimaki’nin gelişmiş kesim teknolojisi ID Cut fonksiyonu sayesinde operatörün minimum müdahalesine ihtiyaç duyarak otomatik baskı ve kesim işlemini gerçekleştiriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler