Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Sappi baskı ve ambalaj sektörünü renklendiriyor

Sappi baskı ve ambalaj sektörünü renklendiriyor

Sappi, tekstil ve dijital baskı ile ambalaj sektörü için avantajlı yeniliklerini FESPA Global Print Expo 2022'de tanıtacak.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dünyanın önde gelen özel kağıt üreticilerinden Sappi, 31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek olan FESPA Global Print Expo 2022’de kaplanmış ve kaplanmamış boya süblimasyon kağıtları, karton ve silikon bazlı kağıtlardan oluşan kapsamlı portföyünü sergileyecek. Serigrafi ve dijital baskı, geniş format baskı ve tekstil baskı için Avrupa’nın en önemli ticaret fuarında, Sappi’nin 4.2-D20 standını ziyaret eden ziyaretçiler, markanın kapsamlı süblimasyon kağıtları portföyünü yerinde deneyimleyip, daha fazla pazar büyümesini destekleme planları hakkında bilgi edinmenin yanı sıra oluklu mukavva üretimi için referans ürünleri görme ve silikon bazlı kağıtların tamamını keşfetme imkanı bulacak.

Sappi bu yılki FESPA Global Print Expo için temasını ‘Tohum ek. Geliş. Kazan.’ olarak belirledi. Dijital transfer baskı için süblimasyon kağıtlarının hızla artan önemini gören şirket, kısa süre önce, kuzey İtalya’daki Carmignano tesisinde özel kağıtlar için ‘Mükemmellik Merkezi’ni genişletmek üzere önümüzdeki iki yıl içinde düşük çift haneli milyon euroluk bir değerde yatırım yapacağını duyurdu. Boya süblimasyon kağıdı işinin daha da büyümesini desteklemek için üretim kapasitesini artırmayı hedefleyen yatırımın, teslimat sürelerini kısaltırken aynı zamanda şirketin birinci sınıf hizmetini daha da iyileştirmesi bekleniyor.

Sappi farklı uygulamalar için kapsamlı süblimasyon kağıtları portföyü sunuyor

Sappi farklı uygulamalar için kapsamlı süblimasyon kağıtları portföyü sunuyor

Sappi fuarda, sürekli olarak geliştirdiği ve en son pazar gereksinimlerine ve sürdürülebilirlik konusundaki devam eden gelişmelere uyarladığı, dijital transfer baskı için kapsamlı bir boya süblimasyon kağıtları portföyünü sergileyecek. Süblimasyon kağıtları moda, ev tekstili, spor giyim ve spor malzemeleri sektörlerinin yanı sıra tekstil tabela ve sert yüzey/malzeme endüstrilerinde kullanılıyor. Bu yıl, ziyaretçilere çeşitli makine tiplerine ve hızlarına uyarlanmış çok sayıda uygulama olanağı hakkında mümkün olan en iyi içgörüyü sağlamak için tüm kağıtlar yeni tasarımlar ve malzemelerle Sappi standında yer alacak. Kaplanmamış bir süblimasyon kağıdı olan Sappi Basejet’e ek olarak, Transjet markalı ürün ailesinin tamamı bu fuarda ziyaretçilere sunulacak.

Yüksek kaliteli ambalajlama için yüzde 100 işlenmemiş elyaftan Fusion serisi kaplamalar

Sappi, promosyon sunumları, yüksek kaliteli ambalajlar veya e-ticaret kartonları gibi uygulamalar için kaplamalı ve kaplamasız astar kalitelerinden oluşan bir portföye sahip. Bunlar, üstün renk reprodüksiyonunun yanı sıra kontrast ve iyileştirilmiş okunabilirliği garanti ediyor. Yüzde 100 işlenmemiş elyaftan Fusion serisi kaplamalar; sunumlar, tüketici ürünleri ambalajları (consumer packaging), rafa hazır ambalaj (shelf-ready packaging – SRP) ve kaplar için en etkili çözümler arasında yer alıyor. Bunlar, homojen yüzeyleri ve yüksek beyazlıkları ile POS’ta güçlü marka etkisi için tüm gereksinimleri karşılıyor.

Sappi, FESPA Global Print Expo 2022’de ürün portföyünü silikon bazlı kağıt ürünleri ile tamamlıyor. Otomotiv folyolama, dış mekan reklamcılığı ve ofis malzemeleri gibi kendinden yapışkanlı uygulamalar için ayırma kaplamaları olarak geliştirilen ürünler, kolay ve verimli işlemenin yanı sıra üstün silikonizasyon özellikleri sunuyor.

Dijital Baskı Haberleri

ColorGATE, Productionserver 22 baskı işlemini geliştiriyor

20 yılı aşkın deneyimiyle dijital baskı ve renk yönetiminde uzman ColorGATE, Productionserver 22 ile müşterilerine büyüme potansiyeli yüksek olan...

Özel Haberler