17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Saurer Domotex 2024’te zemin kaplama sektörü ile buluşuyor 

EğirmeSaurer Domotex 2024’te zemin kaplama sektörü ile buluşuyor 

- Eğirme Haber Sponsoru -

İplik üretimi için makine ve bileşenlerine odaklanan küresel teknoloji şirketi Saurer, 11-14 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek Domotex 2024 fuarında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Saurer ekibi; zemin kaplamaları endüstrisi profesyonellerini müşterilerin zorlu pazar ortamında belirleyici katma değer elde etmelerini sağlayan mühendislik, teknoloji, servis ve otomasyon çözümlerini içeren Saurer’in hizmet paketi hakkında bilgilendirmek için salon 5’teki E27 numaralı stantta yer alacak.

Bir adım önde: Saurer CarpetCabler CarpetTwister 1.12 Görsel Kaynak: Saurer

Bir adım önde: Saurer CarpetCabler CarpetTwister 1.12 

CarpetCabler CarpetTwister’ın onlarca yıllık başarı öyküsü 1.12 serisi ile yeni bir sayfa açıyor. Bu seride, yüksek esneklik ve artan verimliliğin yanı sıra kolay kullanım ve optimize edilmiş veri bağlantısı da odak noktasındaydı. En son teknoloji ve onlarca yıllık deneyimin bir araya gelmesiyle gelişen yeni 1.12, sofistike halılar ve diğer tekstiller için yüksek kaliteli ipliklerin en ekonomik şekilde üretilmesi adına optimum olanaklar sunuyor. Saurer standını ziyaret edenler, yeni serinin tüm avantajları hakkında ayrıntılı olarak bilgi alabilecekler.

TechnoCorder TC2 Plus – Suni çimin en iyi hali

Teknik iplikler için 400 m/dak’ya kadar üretim hızına sahip çift iplik büküm makinesi TechnoCorder TC2, teknik ipliklerin üretiminde, malzemesinde ve iplik numaralarında en üst düzeyde esneklik sağlayan bir konsepte sahip. TechnoCorder TC2 Plus, diğer işlem adımlarını kolaylaştırmak için bir iplik yağlama cihazı sunuyor. En son teknoloji PreciWinding (TC2 Plus), yeni geliştirilmiş bir sarma alanına sahip olduğu için üstün kalitede büküm bobinleri üretebiliyor. TechnoCorder TC2 (Plus) ürünü zemin kaplama ve özellikle suni çim alanında optimum kalite ve esneklik sunuyor.

Otomasyon çözümleriyle verimlilik 

Optimize edilmiş malzeme akışı sayesinde geçiş süreleri kısalıyor ve bu da üretim tesisinde daha yüksek verimlilik sağlıyor. Görevlendirilen personel temel işletim süreçlerine odaklanabiliyor ve böylece üretim hattındaki iplik kalitesinde gözle görülür bir artış sağlanıyor. Otomasyon çözümleri, BCF iplik prosesinin farklı alanlarında bireysel olarak uyarlanıp kullanılabiliyor. 

Saurer’in temel yetkinliği olan en iyi büküm kalitesine erişimi, BCF ipliklerinin doğrudan kablolama prosesi ile işlenmesinde devreye giriyor. Saurer sistemleriyle; iplik hızının, iplik gerilimlerinin ve kablolanmış filament ipliklerinde kalan uzamanın korunması garanti ediliyor. Bu sayede iplikler, ısıyla sertleştirme sırasında her daim istenen düzgün şekli alıyor.

Yıllardır tekstil değer zincirinde geri dönüşüm konusuna odaklanan şirket, Domotex 2024’te müşterilerine özellikle R-PET ve R-PA alanında makinelerindeki esnek ayar seçeneklerini de sunacak. Saurer ekibi, yüz yüze konuşmak ve kapsamlı hizmet yelpazesinden nasıl yararlanabileceklerini anlatmak üzere ziyaretçilerini bekliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler