SIGN Istanbul Sunduğu Çeşitlilikle Fark Yaratıyor

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

SIGN Istanbul Sunduğu Çeşitlilikle Fark Yaratıyor
SIGN Istanbul Sunduğu Çeşitlilikle Fark Yaratıyor

Alanında Avrasya’nın en büyüklerinden SIGN İstanbul, sektörünün en önemli fuarlarından biri olmayı sürdürüyor. İFO Fuarcılık tarafından 4-8 Ekim tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 19.’su düzenlenecek organizasyon, sadece Türkiye’den değil Avrasya’dan da markaların 2017 fuar takviminde yerini alıyor. Yurt içi ve yurt dışından pek çok prestijli yayının yakından takip ettiği SIGN Istanbul ile ilgili olarak, dijital baskı sektöründe global çapta bilinirliğe ve saygınlığa sahip Flaar Report, fuarın 2016 raporunu yayınladı. Raporda, SIGN İstanbul’un başarılı bir fuar olarak öne çıktığı vurgulanırken, sergilenen ürün ve teknoloji çeşitliliğine dikkat çekildi.

İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen SIGN İstanbul’un, 19. buluşması için hazırlıklar ve firma katılımları aralıksız devam ediyor. Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, Promosyon ve 3D Baskı konusunda en son yeniliklerin bir arada sergileneceği organizasyon, 4-8 Ekim 2017 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek. 31 ülkeden 400 firmanın yer alacağı SIGN İstanbul 2017’yi yurt içi ve yurt dışından 22 bin 500 profesyonel takip edecek.

Flaar Report: “SIGN İstanbul, çeşitliliğiyle öne çıkıyor”

Dijital baskı alanında yüksek itibarlı ve global ölçekte bilinirliğe sahip, sektör firmalarının ürün ve hizmetleri için görüşlerini aldığı ve başında Dr. Nicholas Hellmut’un bulunduğu Flaar Report, Guatemala’dan Türkiye’ye dört gün süren seyahat sonunda ulaştığı SIGN İstanbul’da, en çok çeşit ve ürünü bir arada görme ve sektörü yakından değerlendirme imkanı buldu.

Fuarla birlikte dijital baskı sektörünü de inceleyen; hem organizasyonda hem de sektörde yer alan yenilikler hakkında bilgi veren; bu konuda detaylı araştırmalar ve ürün karşılaştırmaları yapan Flaar Report; hazırladığı SIGN İstanbul raporunu yayınladı. Raporda, fuarın başarılı bir organizasyon olarak öne çıktığı vurgulanırken; dijital baskı, ofis yazıcıları, 3 boyutlu yazıcılar ile bunlara dair püskürtme materyallerindeki çeşitliliğe de dikkat çekildi.

Endüstriyel reklam ve Led elektroniklerinin de standlarda yer aldığı belirtilen raporda; SIGN İstanbul’un sadece yazıcılarla sınırlı olmadığı; özellikle promosyon sektörünün bu yıl güçlü bir şekilde temsil edildiği anlatıldı. Flaar Report, ayrıca 3 boyutlu baskının çeşitli sektörlerdeki kullanımına yönelik çözümlerin de SIGN İstanbul’da sergilendiğine değinerek; bu gibi farklı alanlardan firmaların fuarda bulunduğunu ve bu çeşitliliğin, ziyaretçilerin yoğun ilgisini çektiğini belirtti.

SIGN Istanbul 2016, 62 ülkeden ziyaretçi ağırladı…

Türkiye ile birlikte 62 ülkeden toplam 21 bin 869 profesyoneli ağırlayan SIGN İstanbul 2016’yı ziyaret edenlerin yüzde 61’ini endüstriyel reklam üreticileri ve dijital baskı merkezleri oluşturdu. Tekstil sektöründen gelen ziyaretçilerin oranı ise yüzde 7 olarak gerçekleşti. Fuar süresince yapılan anket sonuçlarına göre ziyaretçilerin yüzde 82’si SIGN İstanbul 2016’nın beklentilerini karşıladığını ve organizasyondan memnun kaldıklarını ifade etti.

Ev sahipliği yaptığı teknoloji şovunun yanı sıra; sunduğu ticari fırsatlarla da sektörün lokomotifi olma özelliğini devam ettiren SIGN İstanbul; 4 Ekim 2017 Çarşamba günü başlayıp 8 Ekim Pazar gününe kadar sürecek. 19. büyük buluşmada yer almak isteyenler, organizasyona katılım hakkında detaylı bilgi almak için site adresini ziyaret edebilirler.

Fuar Haberleri

Pandeminin fuarlara etkileri ve düşündürdükleri

2019 yılı sonunda patlak veren Covid-19 salgını tüm şiddetiyle devam ediyor. Bazı ülkelerde günlük vaka sayılarında her gün yeni...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied