Ana Sayfa » Baskı » swissQprint 4. nesil UV flatbed baskı makineleriyle tanışma zamanı

swissQprint 4. nesil UV flatbed baskı makineleriyle tanışma zamanı

swissQprint UV flatbed baskı modelleri, kullanıcı taleplerini karşılayan kişiselleştirme özellikleriyle donatıldı.

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint, 25 yıllık deneyimini yansıtan yeni nesil UV flatbed baskı makineleriyle baskı profesyonellerini heyecanlandırmayı başardı. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, 4. Nesil Nyala, Impala ve Oryx modellerinde hız ve verimliliğini artırmanın yanı sıra uygulama kapasitesini de genişletti. swissQprint 4. Nesil içinde ayrıca Nyala S ve Impala S modellerini geliştirerek, yüksek hız ve verimlilik odaklı baskı profesyonellerine hitap ediyor.

swissQprint’in ekim ayında pazara tanıttığı Nyala 4, Nyala 4S, Impala 4, Impala 4S ve Oryx 4 UV flatbed baskı modelleri, yüksek baskı kalitesinde yeni standartlara sahip. İsviçre merkezli firma, gelişmiş birçok mekanik ve dijital özelliklerle donatılan ve en yeni baskı kafası teknolojilerine sahip 4. nesil modelleriyle baskı endüstrisine yeni fırsatlar sunuyor.

swissQprint ile daha yüksek baskı kalitesi, daha fazla üretkenlik

İlk günden bu yana UV baskıda kalite ve üretkenliği artırmaya odaklanan swissQprint, 4. nesil UV flatbed baskı makineleriyle bu vizyonunu sürdürüyor. Yeni nesil modellerdeki özel baskı kafaları sayesinde 1350 dpi maksimum çözünürlük elde edilebiliyor. Ultra yüksek hassasiyetli damlacık yerleşimi sayesinde Nyala ve Impala modellerinde baskı kalitesi daha ileri seviyelere taşındı. Her iki modelde de üretim modunda verimlilik artışı dikkat çekici noktalara ulaşıyor. Diğer yandan Oryx ise bir önceki versiyona göre hızını %40 artırdı. Geliştirmeler sayesinde Oryx 4 gerçekten olağanüstü bir giriş seviyesi UV flatbed baskı makinesine dönüştü.

swissQprint 4. nesil UV flatbed baskı makineleriyle tanışma zamanı

Endüstriyel üretim ihtiyacına yanıt veren Nyala 4 UV flatbed baskı makinesi 3.2 x 2 m flatbed baskı ölçüsü ile saatte 206 m2 üretkenliğe çıkıyor. 1350 dpi çözünürlükle maksimum kaliteyi mümkün kılan Nyala 4, CMYK’ye ek olarak kullanıcının düzenleyebileceği 5 renk özelliğiyle geliyor. Orta segment için geliştirilen Impala 4 modeli de 2,5 x 2 m flatbed ölçüsü ve saatte 180 m2 üretim gücüyle farklı uygulamalar için oldukça cazip bir seçeneğe dönüşüyor. Impala 4 modeli de 1350 dpi çözünürlük ve CMYK’ye ek 5 renk seçeneğiyle uygulama zenginliğini daha da genişletiyor. swissQprint’in giriş seviyesi modeli Oryx UV flatbed baskı makinesi 2,5 x 2 m flatbed ölçüsü, saatte 90 m2 üretkenlik, 1080 dpi çözünürlük ve CMYK + 5 renk konfigürasyonu ile sektöre giriş için en ideal modeli oluşturuyor. Oryx 4 baskı makinesinin bu alana ilk yatırım yapmayı planlayanlar ile, numune ve düşük hacimli üretime odaklananlar için en gözde model olması bekleniyor.

Daha güçlü ve kolay yönetilen vakum sistemi

swissQprint’in son dönemde geliştirdiği ve baskı işleminde güveni, konforu ve verimliliği artıran özellikler 4. nesil UV flatbed baskı modellerinde de yerini alıyor. Patent başvurusu yapılmış olan Tip Switch Vacuum özelliğinin çeşitli mekanik iyileştirmeleri bu modellerde görülebilir. Medyanın tablaya tam olarak tutunmasını sağlayan bu sistemdeki iyileştirmeler sayesinde, 256 adet vakum kanalı herhangi bir maskelemeye ihtiyaç duyulmadan tek bir dokunuşla ve kolayca açılıp kapatılabiliyor. Bu sayede, panolar ve çift rulolarla çalışmalarda arada kalan boşluklarla uğraşmak gerekmiyor. Hava sızıntısı olmadığından, vakum tüm gücünü kullanabiliyor ve işlenmesi zor medyalar güvenilir bir şekilde baskı işleminden geçebiliyor.

swissQprint’in son dönemde geliştirdiği ve baskı işleminde güveni, konforu ve verimliliği artıran özellikler 4. nesil UV flatbed baskı modellerinde de yerini alıyor

Kişiselleştirme için yeni seçenekler

4. nesil UV flatbed baskı makineleri ayrıca kullanıcıların kişiselleştirme taleplerine yanıt verecek bir dizi seçeneğe sahip. Baskıcılar özel konfigürasyon özellikleri sayesinde bu modelleri tam da ihtiyaç duydukları şekilde monte edebiliyor. İhtiyaçları ve gereksinimleri değişirse, istedikleri zaman baskı makinesinde diğer seçenekleri kullanabiliyor. Bu esnek teknolojik özelliklerle baskı makinesi farklı çalışma amaçları için uygun hale getirilebiliyor.

swissQprint’in 4. nesil UV flatbed baskı makineleri, yakında tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye pazarında da satışa sunulacak. Pigment Reklam yeni nesil modeller ve avantajları konusunda baskı endüstrisini FESPA Eurasia 2021 fuarında bilgilendirmeye hazırlanıyor. 2-5 Aralık tarihleri arasında İFM’de düzenlenecek fuarda Pigment Reklam standını ziyaret edenler sürpriz lansmanları ve yenilikleri ilk elden görme fırsatı bulacak.

Dijital Baskı Haberleri

FESPA Eurasia 2021 fuarı yine unutulmaz bir Mimaki şovuna sahne olacak

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türkiye pazarıyla özlenen buluşmasını FESPA Eurasia 2021 fuarında...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied