4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint Kudu kullanıcıları en iyi renklere CalderaRIP ile ulaşıyor

BaskıswissQprint Kudu kullanıcıları en iyi renklere CalderaRIP ile ulaşıyor

- Haber Sponsoru -

Dijital baskı ve kesim endüstrisi için yazılım geliştiren Caldera, UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint’in en yeni flatbed baskı makinesi Kudu’nun RIP yazılımında desteklendiğini duyurdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, Berlin’deki FESPA GPE 2022’de özgürce yapılandırılabilen 10 renk kanalına sahip ilk modeli Kudu’nun lansmanını gerçekleştirmişti. Yüksek baskı kalitesi için en son baskı kafası teknolojisiyle donatılmış bu UV-LED baskı makinesi, RIP’in geniş format baskı için desteklenen çevre birimleri portföyünü daha da genişletiyor. İki markanın en iyi renkleri elde etmeye yönelik çözümü, dünya çapında binlerce baskı hizmeti sağlayıcısı tarafından çeşitli baskı ve kesim, iç ve dış mekan uygulamalarının üstesinden gelmek ve verimliliklerini artırmak için şimdiden kabul görüyor.

Renk yönetimi için birinci sınıf bileşenler

Caldera sadece beyaz ve vernik spot boyaları kolayca kullanma imkanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda renk yönetimi için birinci sınıf bileşenler de içeriyor. Adobe PDF Print Engine’in en son sürümü, tasarımların doğru şekilde çoğaltılmasını sağlıyor. EasyMedia’da bulunan x-rite i1Prism Profiler, her tür alt tabakada pürüzsüz gradyanlar ve doğru renkler elde etmek için ICC profillemeyi tüm kullanıcılar için kolaylaştırıyor.

swissQprint Kudu kullanıcıları en iyi renklere CalderaRIP ile ulaşıyor

Buna ek olarak, müşteriler kaliteden ödün vermeden boya tüketimini optimize etmek amacıyla CalderaRIP için opsiyonel bir maliyet modülü olan InkPerformer’dan da yararlanabiliyor. Renk uzmanı Alwan ile birlikte geliştirilen modül, inkjet baskı makinelerinin renk doğruluğunu korurken ve gri nötrlüğünü iyileştirirken mürekkep tüketimini azaltmalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı.

swissQprint Kudu, yüksek hızlarda bile yüksek kalite

Yaratıcılık, çok yönlülük ve üretkenlik açısından Kudu flatbed baskı makinesi, 10 renk kanalı ve 3,2x2m tablası ile üst düzey bir modelin tüm özelliklerini taşıyor. Kullanıcılar CMYK’ya ek olarak, proses renklerini maksimum uygulama çeşitliliği için açık renkler, beyaz, vernik, turuncu, neon veya primer olmak üzere 6 adede kadar ek kanalla tamamlayabiliyor: Lineer tahrik ile çalışan bu model, bu özelliği sayesinde yüksek hızlarda bile hassas damlacık yerleştirme gücü elde ediyor ve bu da baskı kalitesinde gözle görülür bir fark yaratıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler