Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » TANATEX , Transfar Chemicals Tarafından Satın Alındı

TANATEX , Transfar Chemicals Tarafından Satın Alındı

Özel tekstil kimyasalları uzmanı TANATEX Chemicals, Transfar Group’un bir iş kümesi Transfar Chemicals’ın parçası olacak.

Transfar Group’un bir parçası olan kimyasallar ve lojistik alanında faaliyete bulunan önde gelen Çinli firma Zhejiang Transfar Co. Ltd. ve TANATEX Chemicals group’un holding firması TPC Holding B.V.,18 Ağustos’ta Zhejiang Transfar Co. Ltd’nin TANATEX Chemicls group’un hisselerinin %100’ünü satın alması için bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Satın alma sonrasında TANATEX Chemicals çalışmalarını, Transfar Group’un içinde bağımsız bir varlık olarak mevcut TANATEX markası ile devam ettirecek.

TANATEX Chemicals’ın satın alınması her iki gruba da avantaj getirecek;

  • Global müşteri tabanına daha geniş ve gelişmiş ürün portföyü sağlamak
  • Birleşmenin büyümesini hızlandırmak için TANATEX Chemicals’ın kürüsel ayak izini kullanmak
  • Büyük Asya tekstil yardımcı maddeleri pazarında Transfer Chemicals’ın liderlik pozisyonundan yararlanmak
  • Her iki firmanın AR-GE odağını ve mevcut uzmanlığını güçlendirmek
  • TANATEX Chemicals’in Hollanda-Ede ve Tayland-Rayong’daki üretim yerleri ile Transfar Chemicals’ın Çin’deki üretim yerleri arasında üretimi optimize etmek.
  • Özelleştirilmiş tekstil yardımcı maddeleri alanında küresel pazarın liderlerinden biri olmak.

TANATEX Chemicals CEO’su Marco de Koning şunları söyledi; “Transfar Chemicals ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için heyecanlıyız. Birlikte, küresel aktif müşteri tabanımızı ve onların büyümesini desteklemek için daha iyi bir konumda olacağız. Transfar Chemicals’in Asya pazarındaki güçlü konumu TANETEX Chemicals’a Asya’da konumunu daha fazla geliştirmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Asya önemli bir odak noktası, özellikle 2014 yılında Tayland – Rayong’daki ileri teknoloji tesisimizi açtıktan sonra. Ayrıca, Transfar bizim Asya Pasifik dışındaki Pazar kapsamımızdan yararlanacak. Sonraki aşamada birleşmiş şirket olarak müşterilerimizle, çalışanlarımızla ve Transfar ekibi ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Transfar Chemicals Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı John Zhu; “TANATEX Chemicals’ın Transfar Chemicals’ın bir parçası olması ile birlikte, tekstil kimyasalları işinde küresel olarak büyüme stratejimizin uygulanmasında önemli bir adım atacağız. Bu stratejik hareketi takiben, birçok açıdan sinerji gerçekleştirmemizin mümkün olacağına ve müşterilerimize daha yüksek ve daha hızlı hizmet düzeyi sunarak kombine küresel lider konumumuzun daha fazla güçleneceğine inanıyoruz” dedi.

Transfar Chemicals Başkanı Zhou Jia Hai ise şunları söyledi; ”Hem Transfar Chemicals hem de TANATEX Chemicals paydaşlarımızla olan ilişkimize büyük önem gösteriyor. Birlikte,  stratejik partnerliğimizi daha fazla büyüteceğiz ve küresel tekstil kimyasalları zinciri için bir kazan-kazan platformu geliştireceğiz. Sürdürülebilir bir gelecek için paydaşlarımızla birlikte çalışmakta kararlıyız.”

Yardımcı Materyaller

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor

Uster Technologies, USTER® araçlarının değerini önemli karlılık seviyelerine çıkaran yeni bir bağımsız USTER® QUALITY EXPERT versiyonunu pazara sundu. USTER®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied