13.7 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Tekstil ihracatçıları depremzedelere yardım için harekete geçti

GüncelTekstil ihracatçıları depremzedelere yardım için harekete geçti

- Haber Sponsoru -

Aralarında tekstil üreticilerinin de yer aldığı ihracatçılar, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler için yardım kampanyaları başlattı. TİM öncülüğünde başlatılan yardım kapsamında deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan eşyalar toplanarak bölgeye ulaştırılacak.

Tekstil ihracatçıları birlik olmaya çağırdı

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz ise deprem felaketini büyük bir üzüntüyle takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu felaketin ardından iş insanları olarak biz de harekete geçiyoruz. TİM öncülüğünde ihracatçılar olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlatıyoruz. İTHİB olarak biz de deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtik. İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler de her türlü kışlık giysi, çorap ve iç giyim, kışlık ayakkabı ve bot, battaniye, polar, uyku tulumu, bebek bezi, elektrikli soba ve kuru gıda başta olmak üzere yardımlarını; içeriği koli üstünde yazacak şekilde Atatürk Havalimanı, B Girişi, eski DHL kargo binası adresine gönderebilir. Bu eşyaları depremde zarar gören ailelere ulaştıracağız. Gün birlik olmak günüdür. Allah milletimizin yardımcısı olsun.”

Tekstil ihracatçıları depremzedelere yardım için harekete geçti

“50 bin çift kışlık ayakkabı ve bot afet bölgesine ulaştırılacak”

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin büyük bir felaket yaşadığını, gelişmeleri yakından ve üzüntüyle takip ettiklerini belirtti. Karaca; “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Meydana gelen depremlerden etkilenen halkımızın yanında olmak için İDMİB olarak, ilgili dernek ve vakıflarımızla temas kurduk. Aldığımız kararla 50 bin çift kışlık ayakkabı ve botu, afet bölgesine ulaştırabilmek hedefiyle harekete geçtik. Soğuk kış şartlarının yaşandığı bu dönemde, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu eşyaları karşılamak için çalışmalara başladık” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde de bir yardım kampanyası başlatıldığını bildiren Karaca; “İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım kampanyasına katılmak isteyenler de kışlık giysilerden çorap ve iç giyime, battaniye ve polardan uyku tulumuna, bebek bezinden elektrikli sobalara kadar deprem bölgesinde ihtiyaç duyulacak eşyaları; içeriği koli üstünde yazacak şekilde Atatürk Havalimanı, B Girişi, eski DHL kargo binası adresine gönderebilirler. Depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara destek olmaya çalışacağız. Birlik ve beraberlikle bu zor günleri aşacağımıza inanıyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, depremden etkilenen şehirlerde yerel zincirlerin Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Muhtarlar, AFAD ve Kızılay koordinasyonuyla bölgelerdeki dağıtım merkezlerine acil ihtiyaç malzemelerinin taşınmaya başladığını belirtti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler