Textilegence Eylül – Ekim 2020 Sayısı yayınlandı

Aksa Akrilik 3. çeyrekte karlılığını %20 arttırdı

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik 2020 yılının üçüncü çeyreğinde, pandeminin devam eden etkilerine rağmen karlılığını artırmayı başardı. %19’luk global,...

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor

Tekstil ihracatı ekim ayında %14,7 arttı, büyüme sürüyor. Türk tekstil ve ham maddeleri sektörü yeni pandemi sonrasında ihracatta elde...

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği UCMTF’de görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana birliğin başkanlığını yürüten Bruno Ameline’nin emekli...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Textilegence Magazine 44. Sayısıyla okurlarıyla buluştu. Tekstil ve baskı endüstrisinden haberlerle yine dopdolu bir sayı okurlara sunuldu. Textilegence Eylül – Ekim 2020 sayımızda tekstil ve baskı endüstrisini yakından ilgilendiren gelişmelerin yanı sıra, üreticilerin son dönemdeki çalışmaları hakkında özel haberlere yer verildi. Yeni sayımız Türk tekstil sektöründeki yeni gelişmeleri merak edenlerin elinden düşmeyecek. Peki bu sayımızda sizleri neler bekliyor?

Textilegence Eylül – Ekim 2020 Sayısında yer alan bazı başlıklar:

Gaziantep yeni tekstil yatırımların merkezi olmayı sürdürüyor. Geri dönüştürülmüş elyaf ve iplik üreticisi Gama Recycle, yeni yatırımı Oerlikon Neumag teknolojisiyle yaptı. Yeni sayımızda firmanın yatırım çalışmaları ve hedeflerinin detaylarını okuyabileceksiniz.

Boyteks yenilikçi çalışmalara devam ediyor. Firma yatak kumaşında kenevir elyafıyla sürdürülebilir ürün taleplerine yanıt veriyor. Peki kenevir elyafının faydaları ve nihai ürüne kattığı avantajlar neler?

TYH Tekstil yeni yatırımı enerji konusunda yaptı. Firma Akhisar’daki tesisinde enerji santralini kurdu ve kendi enerjisini üretmeyi başladı. Enerji konusunda firmanın yeni çalışmaları hakkında daha fazla bilgi dergimizde yer alıyor.

Picanol yeni havlu kumaşı dokuma makinesi TerryPlus-i’yi sanal bir etkinlikle tanıttı. Yeni dokuma makinesinin özellikleri neler, tekstil üreticilerine ne tür olanaklar sağlıyor. Bu konudaki yanıtları haberimizde bulabileceksiniz.

Fatih Cengiarslan’ın pandemi ve fuarlar üzerine yazısı sizleri bekliyor. Değişen koşullar ve yeni normalde fuarların geleceği hakkında çarpıcı tespitler ortaya konuyor.

Rieter’in eğirme sürecindeki otomasyona dönük makalesini de Eylül – Ekim sayımız iplikçiler büyük bir merakla okuyacaktır.

SASA yatırımlara doymuyor. Firma Adana’da yeni PTA tesisi için Invista teknolojisine yatırım yaptı. Peki PTA neden önemli bir hammadde?

Tekstil kalite ve kontrol teknolojileri üreticisi USTER Technologies pandemi boyunca nasıl bir yol izledi, hangi önlemleri aldı? Bunları ve daha fazlasını firmanın Pazarlama ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sivakumar Narayanan’la konuştuk.

SPGPrints tekstil baskısında Türk üreticilerin tercih ettiği bir üretici olarak öne çıkıyor. Menderes Tekstil firmanın Ortascreen şablonu ile baskıda yeni olanaklar elde etti. Bu konuda iki firma arasındaki işbirliği hakkında daha fazla bilgiye ulaşın.

Textilegence Eylül - Ekim 2020 Sayısı yayınlandı
Textilegence Eylül – Ekim 2020 Sayısı yayınlandı

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

AKSA Akrilik geliştirdiği Everfresh ile tekstil ürünlerine sağlık ve koruyucu özellikler katıyor. Everfresh’in sağladığı teknik üstünlükler nelerdir?

Lenzing Veocel Beauty ailesi güzellik sektörünün aradığı özellikleri sunuyor.

Mimaki, Epson ve Kornit Digital’den son haberler. Baskı endüstrisindeki gelişmeler pandemiye rağmen yeniliği gösteriyor.

Textilegence’nin 44. Sayısı, Eylül – Ekim 2020’de bulacağınız daha fazla editoryal içerik sizlere sağlam bir Pazar panoraması sunacak. Şimdiden iki okumalar.

Güncel Haberler

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....

Savur’daki Akar Tekstil yatırımı bölgenin kaderini değiştirecek

Sağlanan yatırım teşvikleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun birçok farklı yerinde önemli tekstil yatırımları hayata geçti. Sanayi Bakanlığı ve...

ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor

Sanko Holding iştiraklerinden Sanko Tekstil’in bir parçası olan, dünyanın önde gelen denim üreticisi ve geliştiricisi ISKO, 2- 6 Kasım...

Yünsa net karını 10 kat artırdı

Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait konsolide faaliyet sonuçlarını açıkladı. 50’den fazla...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied