Trützschler Nonwovens : Etkili Bir Nonwoven Üretimi için Çözümler

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Trützschler Nonwovens : Etkili Bir Nonwoven Üretimi için Çözümler
Trützschler Nonwovens : Etkili Bir Nonwoven Üretimi için Çözümler

Trützschler Nonwovens, INDEX fuarında başarılı nonwoven üretimi için belirleyici kriterler nelerdir sorusunun cevabına odaklanıyor; yüksek kaliteli tülbent (doku) ve düşük dönüşüm maliyeti.

Fuarda önemli bir nokta olarak, hijyen ve diğer uygulamalarında mükemmel tülbenti (doku) oluşturmak için tarama konseptleri gösterilecek. Birçok nihai ürün, ayırt edici doku özelliklerine ihtiyaç duyuyor, bu nedenle Trützschler Nonwovens, elyaf işleme, tarama ve tülbent oluşturma makineleri gamını sürekli genişletiyor.

INDEX fuarında Trützchler Nonwovens; havayollu taraklar, random (raslantısal) taraklar ve standart silindirik tarakların çeşitli yapılandırmalarını görmek üzere ziyaretçileri davet ediyor.

Verimlilik ve üretkenlik önemli bir konu haline geldiğinde, bağlama işleminde sıklıkla farklı bir tip zorluk ortaya çıkıyor.

Örneğin kimyasal bağlanmış dokuları ele alın; Sıvı bağlayıcı maddelerin uygulanması için yeni Trützschler Yüksek Hızlı Fular ile, Trützschler hat hızına dikkat ediyor. Silindir üzerinde çeşitli optimizasyonlar (patent bekliyor) ve alt bileşenler, hafif dokuların üretim hızını %50’ye kadar artırıyor.

Trützschler Nonwovens ’ın üçüncü bir odak noktası hidro-bağlama ve kurutma

Hidro-bağlama ve kurutma, INDEX’te üçüncü bir odak noktası olacak. Çünkü bu prosesler her zaman ayrıntılı bir tartışmaya değer olarak kabul ediliyor. Yıllardır AquaJet ve çoklu tamburlu kurutucu, Trützschler Nonwovens’ın AR-GE gündeminin üst sıralarındaydı. Trützschler Nonwovens çeşitli konfigürasyonları, yeni özellikleri ve verimli spunlacing ve kurutma proseslerini ele almak için ziyaretçilerini heyecanla bekliyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied