Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Yeni DuPont Artistri inkjet baskı mürekkepleri FESPA 2022’de

Yeni DuPont Artistri inkjet baskı mürekkepleri FESPA 2022’de

DuPont, DTG, ticari ve ambalaj baskısı için en yeni DuPont Artistri inkjet mürekkeplerini FESPA 2022'de tanıtacak.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Inkjet baskı mürekkepleri alanında 30 yılı aşkın inovasyon geçmişine sahip DuPont, yeni pigment mürekkep serisi DuPont™ Artistri® Brite P5500 ile 31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri ​​arasında Almanya, Berlin’de düzenlenecek FESPA Global Print Expo 2022’de ziyaretçileriyle buluşacak. Firmanın salon 27’de, C60 numaralı stantta sergileyeceği yeni mürekkepleri özel tasarımıyla, dijital baskıya geçmek isteyen ancak yüksek kalite ve tekrarlanabilirlik sağlayan daha hızlı ve güvenilir bir sürece ihtiyaç duyan Doğrudan Giysiye (DTG) dekoratörleri ve ambalaj şirketlerine hitap ediyor. Ziyaretçiler, baskıcılara mürekkep kullanımlarını renk, haslık ve tekrarlanabilirlikten taviz vermeden uygulamaya uyarlayabilme imkanı veren DuPont™ Artistri® P5500 mürekkep seti hakkında daha fazla bilgiyi fuar boyunca DuPont standından edinebilecek.

Düşük viskoziteli piezoelektrikli baskı kafalarına sahip baskı makinelerinde çalışmak üzere tasarlanan yüksek gam hacmine sahip su bazlı mürekkep seti, Doğrudan Filme (DTF – Direct to Film) baskı dahil olmak üzere tüm DTG uygulamaları için kullanılabiliyor.

DuPont Artistri P5500; daha fazla haslık, daha az kürleme süresi

 Artistri® P5500 mürekkep renkleri seti, hem baskıda hem de fırında kürlemede yıkamaya karşı daha iyi haslık ve daha kısa kürleme süreleri sağlarken, Artistri® P5590 beyaz mürekkep, müşterilerin daha uzun raf ömrü sağladığı için önem verdiği opasite ve esnekliği sunuyor.

Parlak renklerde gam hacmi 175.000’in üzerinde olan mürekkepler, L*>92 beyaz kaplayıcılığa sahip. İyileştirilmiş yeniden dağılabilirlik ile daha uzun bir  raf ömrü bulunan DuPont™ Artistri® P5500 mürekkepleri, 0-5 skalasında 4’ün üzerinde baskı ve  fırın kürü için  45C’de 5 yıkamadan sonra koyu renk kumaşlarda yıkamaya karşı haslık sunuyor.

Yeni DuPont Artistri inkjet baskı mürekkepleri FESPA 2022’de

Daha az mürekkep ile daha parlak ve dayanıklı renkler

DuPont™ Artistri® Digital Inks Ticari Mürekkepler Küresel Satış Müdürü Bernd Daiber, müşterilerinin başarısına katkı sağlayan tüm alanlarda lider baskı performansı sağlamaya yardımcı olan eksiksiz bir çözüm sunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Daiber; “Daha az mürekkep ile parlak ve dayanıklı renklere ek olarak, fırın ve baskıda daha kısa kürlenme süreleri sunarken, bir yandan da daha düşük operasyon ve bakım maliyetleri için baskı tutarlılığı ve güvenilirliği sağlıyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü. Artistri® su bazlı pigment mürekkeplerin, dijital baskı müşterileri ya da kısa işlem süreleri, özelleştirme ve daha kısa bir tedarik zinciri arayışında olan üretim alanında faaliyet gösteren müşterileri için kilit bir ürün olduğunu söyleyen Daiber, bunların bir yandan da sürdürülebilirlik taleplerini karşıladığını sözlerine ekledi.

Marka sahibi olan ve matbaa/dönüştürme alanında faaliyet gösteren müşteriler, bir yandan yüksek baskı kalitesi ve üretkenlik seviyesini sürdürürken bir yandan da ambalaj çözümlerinin sürdürülebilirliğini iyileştirmeye odaklanıyor. DuPont™ Artistri® dijital baskı mürekkepleri, kaplamalı ve kaplamasız kağıt, oluklu mukavva ve katlanır karton üzerine baskı dahil olmak üzere, ev, ofis, tekstil, ticari ve ambalaj uygulamalarında yüksek performans sunuyor. Cyrel® çözümleri aracılığıyla edindiği 45 yılı aşkın ambalaj deneyimiyle DuPont, gıda uyumlu mürekkep ürünlerinden oluşan eksiksiz ürün yelpazesi dahil olmak üzere, ambalaj alanında sürdürülebilir büyümeye yardımcı olacak dijital mürekkep çözümleri geliştirmeyi ve etiket ve esnek ambalaj baskısına yönelik mürekkep çözümleri geliştirmek adına küresel müşteri ortaklıklarından yararlanmayı taahhüt ediyor.

Dijital Baskı Haberleri

Snuggle iplik renklerini Coloreel ile dijitalleştirdi

Daha sürdürülebilir ve yaratıcı nakışlar için talep üzerine tekstil ipliğinin dijital olarak boyanmasına yönelik teknolojiler sunan Coloreel, Snuggle firmasından...

Özel Haberler