Ana Sayfa » Güncel » Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

ABD’nin önde gelen tekstil üreticisi firmaları Amerika Pamuk Güvenlik Protokolü’ne katıldı.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10 Amerikalı pamuklu tekstil üreticisi üye olarak katıldı. Buhler Quality Yarns, Cap Yarns, CCW, Contempora Fabrics, Cotswold Industries Inc., Frontier Yarns, Hamrick Mills, Inman Mills, Parkdale Inc. ve Swisstex Direct, protokole üye olarak, daha sürdürülebilir şekilde yetiştirilmiş pamuk tedarik eden markalar ve perakendeciler için onaylanmış bir tedarik zincirinin ortağı olduklarını kanıtlama imkanı elde etti.

ABD Pamuk Güven Protokol Başkanı Gary Adams; “Güven Protokolü ile hedeflerimizden biri, markalara ve perakendecilere, tedarik karışımlarına ABD pamuğunu dahil ederken daha fazla güven vermektir. Ölçme ve bağımsız doğrulamaya verdiğimiz önem, bir markanın kaliteli, sorumlu bir şekilde yetiştirilmiş pamuk kullanıldığına ve tüketicilerin inanabileceği bir ürün ürettiğine dair inanç ve güven sağlayabilir” dedi. Adams bu ABD firmalarının tedarik zincirindeki şeffaflığı destekleyip, ABD’de üretilen pamuklu ürünleri kullanarak Güven Protokolüne katılmasından çok memnun olduklarını belirtti. Adams, bu sayede marka ve perakendecilerin ABD’de güvenilir ve şeffaf ortak seçtiklerini savundu.

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı
Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Güven Protokolü şeffaflık güvencesi veriyor

Güven Protokolü üyesi olan fabrikalar ve üreticiler, pamuk tüketimini ve ilgili kredileri doğrulamak için Güven Protokolü kredi sistemine erişebiliyor. Benzersiz bir kredi hesaplama sistemi ve Kalıcı Balya Tanımlama (PBI) sisteminin birleşimi, markaların tedarik zinciri boyunca nihai ürüne kadar şeffaf olmasını sağlıyor.

Güven Protokolü, Cotton 2040’a ve CottonUp kılavuzuna katılmaya davet edildi.  Protokol ayrıca Textile Exchange’in 36 tercih edilen elyaf ve malzeme listesinde yer alıyor. Ayrıca Textile Exchange’nin Malzeme Değişim Endeksi programının bir parçası olarak 170’den fazla katılımcı marka ve perakendecinin seçebileceği 36 tercih edilen elyaf ve malzeme listesinde yer alıyor.

Aralık 2020 tarihinde, Güven Protokolü, Gap Inc.’in entegre sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak; ve 2025 yılına kadar yalnızca %100 sürdürülebilir kaynaklı pamuk kullanma taahhüdünü gerçekleştirmeye yardımcı olmak için katıldığını duyurdu.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied