30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

ANDRITZ en son nonwoven yenilikleri ile IDEA 2022’de

Teknik TekstillerANDRITZ en son nonwoven yenilikleri ile IDEA 2022’de

- Haber Sponsoru -

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, yenilikçi nonwoven üretimi ve tekstil çözümlerini 29-31 Mart tarihleri ​​arasında ABD’nin Miami şehrinde düzenlenecek IDEA 2022 fuarında tanıtacak. Ziyaretçiler, firmanın 4104 numaralı standında hava yolu ile bağlama (air-through bonding), havalı serme (airlay), iğne delme (needlepunch), su ile iğneleme (spunlace), eriyikten çekim (spunbond), yaş serim (wetlaid)/WetlaceTM, dönüştürme (converting), tekstil terbiye, geri dönüşüm ve doğal elyaf işleme gibi son teknoloji nonwoven ve tekstil üretim teknolojilerini kapsayan geniş ANDRITZ ürün portföyünü inceleyebilecek. Ayrıca, seyahat kısıtlamaları nedeniyle Miami’ye seyahat edemeyen müşteriler fuar boyunca firmanın ‘ANDRITZ Teleport’ adlı sanal standında en son teknolojileri keşfetme, en son pazarlama materyallerini ve basın bilgilerini edinme ve ANDRITZ ekibiyle tanışma fırsatı bulacak.

ANDRITZ biyoçözünür tek kullanımlık mendiller için teknolojilerini IDEA 2022’de sergileyecek

ANDRITZ, spunlace, Wetlace ve Wetlace CP gibi en iyi ve uygun maliyetli tek kullanımlık mendilleri üretmek için çeşitli nonwoven işlemleri sunuyor ve ayrıca, istenen ürün özelliklerinin yüksek kalitesini korurken plastik bileşenleri azaltmak veya ortadan kaldırmak amacıyla sürdürülebilirliğe geçişte nonwoven üreticilerin yanında yer alıyor.  Bu, yıkanabilir, biyoçözünür, biyolojik kaynaklı, karde hamuru veya standart karde mendiller gibi tüm sürdürülebilir mendil türlerini içeriyor. Hidro-dolanma; kimyasal bağlayıcılar veya termal füzyon kullanılmadan her türlü lifi bağlayabilme avantajına sahip bulunuyor. Bu nedenle, bu, kağıt hamuru, pamuk, kenevir, keten, kendir, bambu ve daha fazlası gibi doğal lifler için en uygun yapıştırma işlemi olarak tanıtılıyor. Firmanın bu alandaki en son geliştirmesi, taranmış kağıt hamuru (CP) sürecini entegre eden ANDRITZ neXline wetlace CP hattıdır. Bu üretim hattı, yeni nesil biyoçözünür mendiller üretmek için kuru ve ıslak serme teknolojilerinin faydalarını birleştiren ve etraflıca tasarlanmış bir çözüm olarak yer alıyor.

ANDRITZ en son nonwoven yenilikleri ile IDEA 2022’de

Hijyen uygulamaları için çözümler

ANDRITZ fuarda, Spunjet Soft adı verilen patentli nonwoven prosesi ile spunlaid sektöründeki teknoloji gelişimini öne çıkaracak. Bu, standart spunbond kumaşlara kıyasla rakipsiz hacimlilik ve yumuşaklığa sahip yeni nesil birinci sınıf spunlaid nonwoven kumaşlar yaratan sonsuz filamentlerin hat içi hidro dolanımını ifade ediyor. Firma standında, spunjet yumuşak malzemeleri entegre eden emici hijyen ürünleri örneklerinin yanı sıra. birinci sınıf bileşenler ve yenilikçi bir teknoloji süreci sunan yetişkin pantolon dönüştürme hattını da sergileyecek.

Dayanıklı uygulamalar için yenilikler

Firmanın fuarda öne çıkaracağı diğer bir nokta ise özellikle otomotiv endüstrisi için dayanıklı nonwoven teknolojilerine yönelik olacak. Otomotiv alanında nonwoven kullanımı son yıllarda önemli ölçüde artarken buna ek olarak, otomotiv endüstrisi odağını, araçlardaki dokunmamış parçaların özellikleri üzerinde doğrudan etkisi olan yeşil teknolojilere kaydırıyor. ANDRITZ airlay ve iğneleme işlemleri ile üreticiler bu endüstrinin gereksinimlerine uygun kumaşlar sunabiliyor.

ANDRITZ airlay teknolojisi, her tür elyafı ve katı partikülü işleyebiliyor. Otomotivde ve ayrıca mobilya, yatak takımı, yalıtım ve filtrasyon endüstrilerinde çok sayıda uygulama için iğneli dokuma tezgahları, termo-bağlama veya diğer yapıştırma yöntemleri ile eksiksiz bir hat olarak sunuluyor. Ayrıca ANDRITZ, iğneleme segmentinde profil ağırlığı düzeltmesi için süreçleri optimize etmek, daha hızlı yatırım getirisi sağlamak ve ham madde tasarrufu sağlamak için kullanılan yepyeni ProWinTM teknolojisini tanıtıyor. Bu ünite, iyi bilinen ProWid ve ProDyn sistemlerini birleştirerek daha da iyi performans sağlıyor ve aynı makine daha az mekanik gerilimle daha hızlı çalışabiliyor. ANDRITZ bunların yanı sıra, tekstil geri dönüşümü ve geri dönüştürülmüş liflerin işlenmesine yönelik teknolojilere de sahip bulunuyor.

Ziyaretçiler ANDRITZ’in geniş ürün portföyünü IDEA 2022’de inceleyebilecek

Makineleri çalıştırmaya devam etmek için spot-on ve dijital hizmet

ANDRITZ, yerinde destek, özel eğitim, hat denetimleri ve sorun giderme, yükseltmeler ve modernizasyonlar, yedek parçalar ve rulo onarım merkezlerini içeren kapsamlı hizmet portföyüyle gelecek yıllar için daha iyi çalışma süresi, üretkenlik ve ürün kalitesi sağlıyor. ANDRITZ ABD’deki yerel şubeleri (Spartanburg, SC’deki ANDRITZ Küsters ve Torrington, CT’deki ANDRITZ SHW) tarafından satış ve serviste iyi bir şekilde desteklenmektedir.

Ayrıca müşteriler, Metris teknoloji markası altında birleştirilen ANDRITZ dijital teknolojileri ile üretimlerini yeni bir düzeye taşıyabilirler. Endüstriyel tesislere tüm yaşam döngüleri boyunca tam destek sağlayan Metris UX dijitalleştirme platformu, en son yapay zeka yöntemlerini kullanarak profesyonel üretim yönetimi, simülasyon ve optimizasyon için eksiksiz bir işlevsellik setinin yanı sıra siber güvenlik ve akıllı sensörlerle durum izlemeyi entegre bir yaklaşımla birleştirir. Firma, IDEA 2022’’deki standında buna ilişkin canlı bir gösterim de yapacak.

ANDRITZ, 14-17 Mart tarihleri arasında ise Rusya’nın Moskova kentinde düzenlenecek INLEGMASH 2022’de 21F30 numaralı standında nonwoven üretimi ve tekstil üretimine yönelik yenilikçi çözümleri ile ziyaretçileriyle buluşacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler