Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Laroche SA, 100 yılı aşkın süredir elyaf işleme teknolojileri geliştiriyor.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan LM Industries’i satın almak için Fransa’nın Cours kentinde bulunan Laroche ile bir anlaşma imzaladı. ANDRITZ, tüm Laroche kuruluşlarını ve dünya çapındaki işlerini devralacak. ANDRITZ Denetleme Kurulu’nun onayına tabi olan işlemin 2021 yılı başında tamamlanması bekleniyor.

Laroche açma, harmanlama ve dozajlama, hava yollu tülbent oluşturma, tekstil teleflerini geri dönüştürme ve sak elyaflarının dekartasyonu gibi elyaf işleme teknolojilerinin önde gelen tedarikçileri arasında yer alıyor. Bu ürün portföyü ANDRITZ Nonwoven’un ürün gamını tamamlayacak. ANDRITZ artık hammaddeden elyaf açma e harmanlamaya, tülbent oluşturma, bağlama, terbiye, kurutma ve dönüştürmeye kadar eksiksiz bir tedarik ve değer zinciri sunabilecek. Laroche’un elyaf açma ve harmanlama için yüksek performanslı teknolojileri, ANDRITZ’ın spunlace, needlepunch ve wetlaid üretim hatları için tedarik portföyünü genişletecek. Dahası, her iki şirket de yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli uygulamalar için mevcut teknolojilerinin geliştirilmesini daha da güçlendirmeyi ve ayrıca endüstrinin karşılaştığı değişikliklerin bir adım önünde olmak için tekstil geri dönüşüm proseslerinin geliştirilmesini sürdürme konusunda anlaştı.

Laroche SA, 100 yılı aşkın süredir elyaf işleme teknolojileri geliştiriyor. Şirket entegre üretim ile çok çeşitli endüstriler/ ürünler için hatlar tedarik ediyor; eğirme, yatak ve mobilya, otomotiv, akustik ve ısı yalıtımı, jeotekstiller, filtreleme ıslak mendiller ve daha fazlası.

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor
ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Laroche Başkanı Robert Laroche şunları söyledi; “Bu satın alma, ANDRITZ ve Laroche arasındaki başarılı uzun vadeli ilişki açısından mantıklı bir sonuç oldu. On yıldan fazla bir süredir yakın iş birliği içinde çalışıyoruz ve ANDRITZ ailesinin bir üyesi olmayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

ANDRITZ Nonwoven Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bölüm Müdürü Andreas Lukas ise; “Laroche’un son teknoloji ürünlerini ve uzmanlığını mevcut kapasitemize ekleyerek, ANDRITZ Nonwoven pazar ve teknoloji konumunu daha da güçlendirecek” dedi.

Teknik Tekstiller Haberleri

Monforts’tan yeni Montex Coat manyetik rulo kaplama çözümü

Günümüzde tek kaynaktan eksiksiz bir kaplama yelpazesi sunabilen tek şirket konumundaki tekstil teknolojileri üreticisi Monforts, International Newsletters tarafından ilki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied