‘Archroma Yolu’ Hindistan Pazarı’na Uzanıyor

Archroma sürdürülebilir renk ve performansa yönelik yenilikleri ve sistem çözümlerini Techtextil India 2019’da sunacak.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

‘Archroma Yolu’ Hindistan Pazarı’na Uzanıyor
‘Archroma Yolu’ Hindistan Pazarı’na Uzanıyor

Sürdürülebilirlik eksenli renk ve özel kimyasallar konusunda çözümler sunan Archroma, 20-22 Kasım 2019 tarihleri arasında Bombay’da gerçekleştirilecek olan Techtextil India fuarında Salon 4 Stant E25’te yer alacak. Firma, Hindistan’daki teknik tekstil üreticilerine pazarlarında optimize edilmiş verimlilik ve/veya değer yaratma konusunda en son yenilikleri ve sistem çözümlerini sunmak için fuarda yer alacak.

Archroma, elyaftan terbiyeye kadar tüm değer zinciri boyunca sürdürülebilirliği ve yeniliği arttırmayı amaçlayan geniş bir boya ve kimyasal portföyüne sahip bulunuyor. Fuarda görev alacak Archroma uzmanları ilk kez Hindistan’daki izleyicilere otomotiv ve taşımacılık tekstillerini ışığa karşı daha dayanıklı hale getirmek için yeni bir ‘süper UV koruyucu’ olan Fadex® AS New, polyester spor giyim için bir dizi yüksek performans dispers boya ve çığır açan inovasyonu Foron® SP-WF, çay poşetleri ve kahve filtreleri veya kapsülleri gibi uygulamalar için yenilenebilir doğal bileşenleri toplayan su bazlı tekstil kaplama bağlayıcı Appretan® NTR ürünlerini tanıtacak.

Teknik üstünlük ve sürdürülebilirlik için Archroma Yolu

Archroma’nın sunduğu çözüm sistemleri ve yeniliklerin hepsi, “Archroma Yolu: güvenli, verimli, gelişmiş, bizim doğamız” ile uyumlulukları nedeniyle seçildi. Bu yaklaşımın temeli Archroma’nın tekstil endüstrisini sürdürülebilir kılmanın mümkün olduğu inancına dayanıyor.

Archroma Satış Müdürü Anjani Prasad şunları söyledi; “Hindistan’daki tekstil üreticileri için üretkenliği artırmaya ve değer yaratmaya yardımcı olan sürekli yenilikler ve çözüm sistemleri geliştiriyoruz. Gezegen ve sakinlerini göz önünde bulundurarak ‘Archroma Yolu’nun hedefleri doğrultusunda yapıyoruz: Güvenli, verimli, gelişmiş. Çünkü bu bizim doğamız!”

Techtextil India’da ziyaretçiler, tekstil uygulamalarında ve pazarlarında değer yaratmalarına yardımcı olmak için Archroma Yolu ilkeleri uyarınca geliştirilen 10 sistemi keşfedebilecekler. Bu sistemler otomotiv ve taşımacılık, dış ve spor giyim, iş giyimi ve üniformalar ile nonwoven ürünlerini kapsıyor.

Archroma, otomotiv ve taşımacılık pazarına hizmet veren tekstil üreticilerine en uygun iki sistemi sunacak. Light Fast Car araçlardaki kumaş renklerin gün geçtikçe derin ve canlı tutmak için tasarlanmış bir sistemdir. Safe Seats alev geciktirici kaplama sistemi ise araç koltuklarını daha güvenli hale getiriyor.

Dış ve spor giyim için geliştirilen çözümler içinde yer alan Color Vibe naylon spor giysilerin üst üste yıkama sonrasında renk canlılığının korumasını sağlıyor.  Polyester örme spor giysilerin renklendirilmesini sağlayan Fast Spor ise, en kısa sürede en iyi haslığı sağlayarak çevresel ayak izini azaltıyor. Odor Control ise tekstil yüzeylerinde kokuya neden olan bakterilerin bu yüzeylere yapışmasını engelleyerek kötü kokuyu engelliyor. Wick Stop ise ayakkabılarda ıslaklığı önleyen bir sistemdir.

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied