25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Novibra’nın CROCOdoff’lu NASA’sı performans seviyelerini yükseltiyor

EğirmeNovibra'nın CROCOdoff’lu NASA'sı performans seviyelerini yükseltiyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Akkanat Holding’in bir üyesi olan Arık Bey şirketi 1985 yılında kuruldu. Beyşehir, Çorlu ve İstanbul’da olmak üzere dört tesisi bulunan şirket yılda 10 milyon kg pamuk üretmektedir. İplikçilik, konfeksiyon ve nakış pazarlarında hizmet sunan şirket, dünyanın en büyük spor giyim markalarının tedarikçisidir. Arık Bey yüksek kaliteyi temsil eder ve tek hedefi vardır: pamuğu mükemmele dönüştürmek.

20 yılı aşkın sorunsuz hizmetin ardından, sıra Arık Bey’in G 30 ring iplik makinalarına monte edilmiş olan Novibra NASA HPS 68 iğlerini değiştirmeye geldi. Şirket, iki seçeneği araştırdı: yatırımı mümkün olduğunca düşük tutup sadece monte edilmiş olan iğleri değiştirmek veya diğer iplik makinası üreticilerinden yeni makinalar satın almak. Novibra’nın rakipsiz teknolojisi ile Rieter teknisyenlerinin uzman desteğinin birleşmesi dengeleri değiştiren bir hamleydi ve Arık Bey’i Novibra ve Rieter’e güvenme konusunda ikna etti.

İlk kez 30 000 rpm’de çalışan iğ – NASA HPS 68 – bakım sürelerini uzatması, gürültü seviyelerini azaltması ve maksimum dayanıklılık sağlamasıyla tanınıyor. Novibra’nın amiral gemisi ve en çok satan ürünü NASA HPS 68, birinci sınıf makine üreticilerini şimdiden ikna etti.

NASA HPS 68’in, Arık Bey için net bir şekilde en uygun seçenek olduğu tekrar görüldü. Olağanüstü kullanım ömrü ve üstün performansı ile bu iğ, geçmiş ve gelecek kullanımlar için doğru seçenek olduğunu kanıtladı. Müşteri, otomatik takım çıkarma makinaları için Novibra’nın kendi kendini temizleyen sıkıştırma taçları olan CROCOdoff’u deneme konusunda da istekliydi; bu sayede üretimi daha da artıracak, enerji tasarrufunu optimize edecek ve temizlik çabalarını azaltacaktı. Arık Bey mevcut Rieter G 30 ring iplik makinalarını CROCOdoff’lu Novibra NASA HPS 68 iğlerle modernize etti.

Ayrıca, Bräcker TITAN bilezikler ve Suessen EliTe kompaktlama sistemi modernizasyonu tamamladı.

Novibra CROCOdoff’lu NASA HPS 68 Görsel Kaynak: Rieter
Novibra CROCOdoff’lu NASA HPS 68 Görsel Kaynak: Rieter

Her iğ için doğru taç

Novibra, iğ portföyünü güçlendirmek için, sarımsız takım çıkarma için geniş bir bağlama tacı yelpazesi de sunuyor. Öncelikli hedef, maksimum üretkenlik ile düşük bakım sağlayarak müşterilerin rekabet gücünü artırmaktır. Makine tipine, takım çıkarma sistemine ve ham madde veya iplik numarasına bağlı olarak Novibra, değiştirilebilir EASYdoff’tan sağlam çelik kronlara ve SERVOgrip’ten kendi kendini temizleyen CROCOdoff’a kadar tasarımlar sunuyor. Daha kalın iplik numaraları için CROCOdoff Forte öneriliyor.

Başlangıç kopuşlarında belirgin oranda azalma

G 30 ring iplik makinaları, Novibra’nın standart 18,5 mm’lik iğ dibi çapı için ayarlandı; bu sayede iğ devri makinanın kendi ek yükü ve yüksek enerji tüketimi olmadan artırılabildi. CROCOdoff sıkıştırma taçları sayesinde, 16000 dev/dak’da Ne 30 numara %100 pamuk ipliği eğirirken her bir makinada başlangıçtaki iplik kopuşları ortalama 40 – 45’ten 15 – 20’ye düşürüldü. Buna ek olarak, CROCOdoff’un alt sarım gerektirmeyen konsepti daha az operatör ve daha az bakım gerektirdi. Operatörlerin daha yüksek katma değerli görevlere odaklanabilmeleri için iğ yakalama alanının temizlenmesi amacıyla makinaların artık durdurulmasına gerek yoktur. Arık Bey, monte edildiğinden bu yana CROCOdoff’un temizlenmesi gerekmediğini doğruladı. Bu, temizlik amacıyla ayda bir kapatılması gereken geleneksel alt sarım sistemleriyle karşılaştırıldığında muazzam bir avantajdır.

CROCOdoff’ta takım çıkarma için güvenli iplik tutuşunu sağlamak üzere ipliğin bir turdan daha az dönmesinin yeterli olması nedeniyle, geleneksel sistemlere kıyasla alt sarım telefinde de bir azalma görülür. “Makina hızının 1000 dev/dak artırılmasına rağmen başlangıçtaki iplik kopuşlarının üçte bire düşmesinden çok memnun kaldık.” Halil İbrahim Yalım İplikhane Yöneticisi

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler